Časté dotazy

Jak dlouho trvá zhotovit brýle?

V naší optice trvá zhotovená brýlí s brýlovými čočkami, které jsou skladem do 2 pracovních dní. Pokud si objednáte čočky, které je třeba vyrábět např. multifokální brýlové čočky, je třeba počítat s delší dobou asi 14 dní.

Jaká je záruka na brýle?

Standardní záruka na brýle je 2 roky.

Proč si zakoupit brýle na čtení v optice?

Pokud chcete dobře vidět hotové brýle ze supermarketu nedoporučujeme. Je to z toho důvodu, že kvalita skel je velmi nízká a není upravená na vaše konkrétní individuální parametry. Pečujte o svůj zrak a zakupte si brýle na blízko v našich provozovnách, kde vám brýle správně zaměříme, dostanete brýlové čočky ve vašich individuálních dioptriích a kvalitní brýlové obruby.

Zabarví se mi samozabarvovací skla i v autě?

Samozabarvovací brýlové čočky reagují na intenzitu UV záření, a proto se zabarví pouze tam, kam záření pronikne. Do auta tedy doporučujeme jiný způsob ochrany např. dioptrické sluneční brýle.

Nosím celý den brýle na dálku a mám unavené oči, co můžu udělat při koupi brýlových čoček?

Nejlepší řešení situace u lidí, kteří nosí brýle stále je Antireflexní vrstva. Je to ultratenká vrstva, která je nanesená na povrchu brýlové čočky. Tato vrstva zamezí nežádoucím odrazům a odleskům např. od umělého osvětlení, monitoru, obrazovky, protijedoucího auta a do oka tak vstupuje více světla než při vidění s běžnou čočkou. V současnosti si na trhu můžeme vybrat z celé škály těchto vrstev, které jsou podle intenzity dělěny do několika cenových skupin. Díky tomu jsou antireflexní vrstvy přístupné všem.

Mám vysoké dioptrie a chci mít tenké a lehké brýlové čočky, je to vůbec reálné?

Ano, tento požadavek je již více reálný než před několika lety. Díky dnešním moderním technologiím se dnes vyrábí plastové čočky s vyšším indexem lomu. To znamená že brýlová čočka je s vyšším indexem lomu tenčí a lehčí. Pokud máte do +- 10 Dioptrií, dá se tato situace esteticky dobře řešit.

Je mi přes 40 let, lze nahradit brýle na dálku i na blízko jedněmi?

I na tuto situaci dnešní výrobci brýlových čoček myslí. Nejlepší variantou je spojit vaší korekci na dálku a na blízko do jednich brýlí. Máte na výběr zněkolika variant víceohniskových čoček. Naši starší spoluobčané jistě znají bifokální čočku s malým zátavem na čočce. Tyto čočky se používají ke korekci na dvě vzdálenosti - na dálku a na blízko. Nevýhodou těchto čoček je, že zde není k využití střední vzdálenost, přechod z dálky na blízko není plynulý a někteří zákazníci si stěžují na nepříjemný skok obrazu při přechodu z jedné vzdálenosti do druhé. Proto je na trhu ještě dokonalejší brýlová čočka, tzv. progresivní multifokální čočka. Tato čočka se též používá k současné korekci na dálku i na blízko. Její nespornou výhodou však je, že neobsahuje jen tyto dvě vzdálenosti, ale všechny vzdálenosti, které probíhají od korekce na dálku po korekci na blízko a tím je zde navíc i střední vzdálenost. Tudíž s touto čočkou uvidíte i třeba na počítač. Tato čočka je konstruována tak, že uvnitř této brýlové čočky je zabudován progresivní tunel se všemi vzdálenostmi, který je viditelný pouze pro Vás jako pro nositele. Nositel jistě ocení, že při přechodu z jedné vzdálenosti do druhé obraz neskočí, ale plynule přejde.

Je pravda, že se plastové čočky snadněji poškrábou než minerální čočky?

Ano, je to pravda, ale jen do určité míry. Je dobré poukázat na to, že se již v současné době minerální skla netvrdí, a v případě pádu se z nich stává nebezpečná zbraň, neboť se tato čočka při pádu roztříští. Moderní plastové brýlové čočky s kvalitními povrchovými úpravami jsou kvalitní a velmi dobře odolávají otěru. Vyzkoušejte například novou povrchovou úpravu Crizal Forte.

Můžu u vás uplatnit slevu na brýle?

Ano můžete uplatnit slevu od lékaře. V dnešní době to platí zejména pro děti do 15 let, které mají určitou částku hrazenou od pojišťovny. Pro dospělé toto ve většině případů neplatí. Můžete se ale nechat vyšetřit u svého lékaře a ten vám dá také informace o vašich dioptrií se kterými přijdete do optiky.

 

Máte jiný dotaz?

Kontaktujte nás