Optika Karel Runge

Vaše jednička na trhu oční optiky

Vaše dotazy

Přidat nový dotaz

*) Povinné položky

Výpis všech dotazů

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, jsem u svého očního lékaře 15 let, za tu dobu jsem měla předepsané čtyri brýle, vše v pořádku, až na ty poslední, vždy se mi změnili mírně dioptrie, ale kintraosa byla vždy 90,kazdopadne za pana doktora zaskakoval jeho mladý kolega na zaucrni, napsal recepr s kontra osou 180,bryle mi vyhotpvili, dle receptu správně, ale já přes ně nevidím, jen když mi paní v optice sklo vyloupla a otočila o 90 stupňů, vidění bylo v pořádku, jenže tvar brýlí je takový, že jen tak se to přehodit nedá, dle starých bryly, odpovídá hodnota kontraosy v cylindru. A teď můj dotaz, doktor mi tvrdí, že měření je stejně, i když i on v kartě má staré a odlišné hodnoty od těch nových, a nemá se k úhradě nového skla, s dotazem, že já tomu nerozumím, každopádně nevidím, děkuji za odpověď
18-12-2018 (13.36)
# Návštěvník se ptá:
POřídila jsem si první multifokalní bryle,14 dní jsemse snažila,ale na dalku nevidím ostře.Byla jsem se poradit v optice,prý moc zakláním hlavu a moc to řeším.Tak jse zaplatila měření očí včetně kontroly brylý u zkušeného optometristy.Uznávam,že se mohou dioptrie lišit o 0,25,dale mi byl zjištěn cylindr 0.5,což v optice nenaměřili a to nevím,jestli muže mít vliv.A pak mám pomalované brýle fixem s tím,že nejsou dobře vycentrované.Voptice jsem nepochodila,bryle jsou v pořádku a já nejsem typ na multifokální bryle.Skla mam Varilux,nic levného.Děkuji za radu.
6-12-2018 (7.47)
Odpověď:

Dobrý den, každý optometrista či lékař má na měření svůj názor. Někdy opravdu mohou naměřit mírně jiné dioptrie. Špatně změřené dioptrie se jen těžko dokazují. Na multifokální brýle je opravdu nutné si zvyknout a může to trvat i měsíc. Pokud trváte na tom, že brýle jsou špatně zhotoveny a v optice si stojí za správností, pak máte jedinou možnost obrátit se na soudního znalce. Pokuste se v optice nějak domluvit, jak celou situaci řešit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si optometristou přeměřit zrak, protože již mé vidění nebylo tak ostré. Při přeměřivání mi vše sedělo tak jak má, ale když jsem si vyzvedla nové brýle, zjistila jsem, že na nových brýlích nemám prismata. (Prismatické dioptrie mám 0,50 na každé oko). Přes nové brýle vidím dvojitě a je mi to nepříjemné. Na starých brýlích jsem měla vždy prismata. Je možné, aby mi uznali v optice reklamaci, pokud při přeměření budou prismata naměřeny? Díky za odpověď
21-11-2018 (14.48)
Odpověď:

Dobrý den, reklamace špatně změřených dioptrií je velmi obtížná a to z důvodu, že každý lékař či optometrista může mít jiný názor a bude si pravděpodobně za svým výsledkem stát, že v ten daný okamžik a vlastně s vaší spoluprací při ručním dokorigování jsou hodnoty správné. Pokud optometrista nebo lékař svou chybu uzná, pak je vše jednoduché a brýle vám předělají na vlastní náklady. V případě odmítnutí, s tím bohužel nic neuděláte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, včera jsem si byla vyzvednout své první brýle na dálku. Na jednom oku mám půlku a na druhém třičtvrtě dioptrie. Doktorka mi řekla, že je nemám nosit pořád, ale pouze mám očím ulevovat např. ve škole, když koukám na tabuli. Vidím s nimi velmi ostře, i na blízko s nimi nemám problém. Dnes jsem je na sobě měla první den po dobu zhruba 4 hodin. Odpoledne mě začala pobolívat hlava. Vadí mi, že stále vidím obroučky. tak nevím zda je to normální a zvyknu si ty obroučky přehlížet? Dále jsem si všimla, že když se celým tělem otáčím do stran, tak se mi kraje pohledu zaoblují, jako kdybych byla v kulatém akváriu. Když koukám přímo, tak nenám problém, ale jakmile pohnu hlavou nebo se celá otočím, je to zvláštní pocit, kdy se mi periferní vidění jako kdyby vlní či ohýbá. Jinak brýle mám poměrně velké, protože se mi zkrátka takové líbili. Je tedy normální to kulaté zkreslení po stranách? zvyknu si na to? nebo mám mít podezření, že je něco špatně? Děkuji za odpověď.
16-11-2018 (21.48)
Odpověď:

Dobrý den, nemusíte se obávat špatného zhotovení brýlí. Všechno co popisujete je běžné a po určité době nošení to přestanete vnímat. Samozřejmě je to individuální záležitost a u každého může přivyknutí trvat jinak dlouho. Obecně platí, že u větších brýlových obrub může být zkreslení v periferním vidění větší, ale i to časem vnímat přestanete. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry vecer, mam dojem ze se mi zhorsil zrak, takze tovidimna silnejsi bryle, ale mam ty plastove. Da se u nich menit sklicka? Dekuji
8-11-2018 (22.42)
Odpověď:

Dobrý den, výměna skel do vlastní obruby je možná za předpokladu, že obruba není poškozená a je vhodná na vaše dioptrie. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Odsoupení od kupní smlouvy,je možné,když mi vyhotovené bifokální brýle nevyhovují?Do stran s nimi nevidím,když chci v obchodě něco přečíst,tak nevidím nic.Cena 14tis.je dost velká,když je nelze nosit.Vráti mi je nechtějí.Co mohu dělat.?
3-11-2018 (9.20)
Odpověď:

Dobrý den, brýle se zhotovují na zakázku dle konkrétních požadavků a v případě, že jsou dodrženy všechny zadané parametry a brýle jsou správně zhotoveny, pak není důvod k reklamaci ani odstoupení od smlouvy. Máte-li pochybnosti, tak nechte brýle překontrolovat, zda nemohlo dojít při zhotovení k chybě. Uvádíte, že se jedná o bifokální brýle (dálku a ve spodní části zátavek s dioptriemi na blízko). Váš popis potíží a cena spíše odpovídá multifokálním brýlím, které mají plynulý přechod a všechny vzdálenosti(tj,dálku, střed a blízko). V periferním vidění může být obraz neostrý, ale to záleží na typu. Jak u bifokálních, tak i u multifokálních brýlích je potřebná určitá doba na přivyknutí a to může trvat i čtyři týdny. Na možném řešení se budete muset pokusit domluvit s optikou. Třeba vám nabídnou výměnu za jednoohniskovou čočku nebo poskytnou slevu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den Potřebuju vyměnit JEDNU čočku! Bifokál +3 a +10D.Multifokál NE! NABÍDNĚTE!
19-10-2018 (15.51)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den Potřebuju vyměnit JEDNU čočku! Bifokál +3 a +10D.Multifokál NE! NABÍDNĚTE!
19-10-2018 (15.48)
Odpověď:

Dobrý den, v případě výměny jedné brýlové čočky je nutné, aby byla totožná s typem který máte v současnosti. Jestli-že máte brýlové čočky s antireflexem, pak tam musí být použit stejný typ čočky. Záleží také jak je máte dlouho. Většinou se mění obě dvě čočky. Cena bifokálních tenčených čoček se pohybuje od 2000. V případě Vámi uvedených dioptrií by bylo nutné nejdříve ověřit, zda to daná firma vyrobí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den. Koupil jsem si brýle s antireflexem a blue skla. Mam brýle na dálku s dioptriemi 2 a když zasviti z boku slunce nebo světlo do mých oci, vidím je jejich odraz v brýlích uvnitř. Je to normální u techto skel?Dekuji mockrát
8-10-2018 (11.16)
# Návštěvník se ptá:
Dobry den. Koupil jsem si brýle s antireflexem a blue skla. Mam brýle na dálku s dioptriemi 2 a když zasviti z boku slunce nebo světlo do mých oci, vidím je jejich odraz v brýlích uvnitř. Dekuji mockrát
8-10-2018 (11.15)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,před týdnem jsem si vyzvedla nové brýle ale bohužel nevidím stejně jako s těmi starými.Dioptrie mám uplně stejné,jen jsem nechtěla antireflex.Neviddím malé detaily a bolí mě z nich hlava a je mi špatně.Mám dioptrie +3,75 -4,5 155 stupňů a +3,75 -4,5 15 stupňů POLY 1,59 MC optička mi řekla,že si mam zviknout ,tak proč přes ty staré vidím lépe hlavně do dálky.Děkuji za odpověď Jara
2-10-2018 (19.39)
Odpověď:

Dobrý den, nechte si brýle překontrolovat, zda opravdu nedošlo k nějaké změně ve vašich dioptriích, včetně osy torických skel. Pokud bude vše v pořádku, pak budete potřebovat určitý čas na přivyknutí. Vaše původní skla mohou být již poničená, a proto pohled není tak ostrý jako v nových, a tím můžou vznikat vaše popisované obtíže. V případě, že potíže budou přetrvávat, pak to bez osobní návštěvy v optice a podrobnějších informací nelze řešit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,prosím poraďte.Dnes ráno jsem utírala multifokální,plastové,transitions brýle určeným essilor(hadřík)a praskl plast ve vyvrtaném úchytu na nos,konkrétně levé oko.Plast zn.VX LIB NE OR TR7 BR CRIZAL EASY UV. Zhotovené 23.11.2016 ,zakoupené 09.11.2016,v optice mi reklamaci neuznala,se slovy,no jo,jsou vrtané na prasknutí tlakem není reklamace.Ty plast, multifokální, nevydržely ani 2 roky za ty drahé peníze,4550.-jedno oko. Multifokální brýle jsem nosila 7 let,to se zlomil nosník,byly značky Silhouette,taky vrtané,plast UV,zabarvené dle slunce.Lehoučké,fantastické.A tyto mají být také té značky,ale napsáno na brýlích to není,jen nějaké číslice,ty bohužel nepřečtu. děkuji za odpověď.
27-8-2018 (14.48)
Odpověď:

Dobrý den, do vrtaných obrub se většinou doporučuje trochu pevnější materiál, ale záleží i na zákazníkovi. Na multifokální brýle tento typ obrub moc nedoporučujeme. Podle ceny a vámi popsané brýlové čočky se pravděpodobně jedná o klasickou plastovou brýlovou čočku Varilux Liberty NE ORMA o indexu 1,5. Bohužel pokud Vám při čištění praskla, je možné, že jste vyvinula větší tlak, a pak by se nejednalo o výrobní vadu a reklamace byla zamítnuta oprávněně. Nemůžu samozřejmě posoudit. V každém případě jste měla obdržet reklamační protokol s popisem reklamované věci, a následné vyjádření. V tomto případě se zamítnutím. V případě nesouhlasu s rozhodnutím, se můžete obrátit na soudního znalce a nechat vše přezkoumat. Pokuste se v optice nějak domluvit na možném vyřešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Dcera(15 let) se od dětství léčí na tupozrakost.Vždy byla všechna vyšetření v pořádku.Tento týden pan doktor dceři předepsal výměnu skel,snížil dioptrie na obou očích.Dcera má nové skla druhým dnem a stěžune si,že na levé oko vidí rozmazaně.Chystáme se proto k panu doktorovi,aby jí oči znovu přeměřil.Moje otázka je:pokud pan doktor změní dioptrie,je možná reklamace?Za jedny skla jsme dali 750 kč a v případě zhotovení nových skel pro levé oko bych musela zaplatit dalších 750 kč,což je pro mě opravdu velký výdaj a další peníze navíc.Jak se mám s panem doktorem domluvit na reklamaci.Děkuji za radu.
24-8-2018 (18.04)
Odpověď:

Dobrý den, v případě, že došlo k chybnému předepsání dioptrií pak ano, máte nárok na reklamaci. Pokud lékař svou chybu uzná, pak je to jednoduché. Lékaři většinou mají pojistku, ze které by Vám částku uhradil. Samozřejmě mu budete muset říct, že požadujete náhradu. Pokud ovšem bude trvat, že dioptrie jsou správně, pak máte bohužel smůlu, neboť chybně změřené dioptrie se jen těžko dokazují a každý lékař může mít jiný názor. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, poprosím o radu. Občas se mi během dne stane, že se mi písmo rozmaže a nejsem schopná pokračovat, jindy přečtu i minipísmenka. Pracuji na PC, takže potřebuji číst malé písmo na papíře a toto přeťukávat do PC. Očařka mi předepsala brýle na blízko 0,75 dioptrie s tím, že se mám hlásit o počítačové brýle. V optice mě přeměřila a udělala mi brýle multifokální s tím, že mi dala 1,5 dioptrie dole na čtení, následně 0,75 dioptrie na PC a nahoře je kousek na koukání přes brýle do 4m.Kdykoliv si brýle nasadím, vše se mi rozmaže, začne se mi točit hlava a je mi na zvracení. Mám šanci toto vyreklamovat a jak ? V optice si trvají na svém, prý to tak potřebuji a musím si zvyknout. Já vyhodila spoustu tisíc za brýle k ničemu. Moc děkuji za radu
21-8-2018 (9.28)
Odpověď:

Dobrý den, Vámi popisované potíže které máte po nasazení brýlí, vznikají většinou v případech, kdy jsou předepsány silnější dioptrie než ve skutečnosti potřebujete. Na pracovní i multifokální čočky je potřebná určitá doba na přivyknutí.Ve vašem případě záleží i na tom, zda paní doktorka na předpisu uvedla dioptrie přímo na blízko nebo na střední vzdálenost(PC) a zda máte i dioptrie na dálku. Podle toho se potom vybere pro Vás nejvhodnější typ pracovní nebo multifokální čočky. Doporučuji si nechat dioptrie znovu přeměřit, buď u očního lékaře nebo v optice. Brýle reklamovat samozřejmě můžete a optika reklamaci musí přijmout a vytvořit Vám reklamační protokol, kde je uveden důvod reklamace a následné vyjádření, zda je uznána nebo zamítnuta a to i s odůvodněním. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je možné aby se vlivem tepla nebo jiným vlivem zkroutila brýlová obruba nebo brýlová skla? Mám brýle už nějaký rok a zdá se mi jako by sklo v horní části brýlí lezlo ven. Děkuji.
26-7-2018 (12.15)
Odpověď:

Dobrý den, pokud např. brýle ponecháte ležet v rozpáleném autě, nebo vystavíte extrémním podmínkám, pak ano, může dojít ke zkroucení a porušení antireflexní vrstvy. V případě, že už je máte delší dobu, může jít o běžné opotřebení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den , prosim je mozne aby brylova cocka 1 ks Mikro 1,67 dioptrie + 9 stala pres 3 tis kc . Dekuji
18-7-2018 (23.35)
Odpověď:

Dobrý den, jedná se o vysokoindexní výrobní čočku a opravdu může její cena být přes 3 000,- Kč. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Cena brylovych cocek
18-7-2018 (23.32)
# Návštěvník se ptá:
Dobry den, nechala jsem si vyhotovit nove brýle, s antireflexem. Kdyz je nasadim, vidim v nich zevnitr obraz ktery je vedle me a za mnou, takze vidim dvere, strom, okno zabarvene do fialova. To je opravdu neprijemne. Vim, ze antireflex muze pusobit zabarveni, ale abych videla dvere co jsou za mnou v levem rohu bryli, to prece musi byt neco spatne? Dekuji za odpoved
13-7-2018 (20.11)
Odpověď:

Dobrý den, ve většině případů to po určité době nošení přestanete vnímat. Tyto barevné změny brýlové čočky a odrazy mohou být zřetelnější u větších obrub, kde je zobrazovací plocha větší. Pravděpodobně máte citlivější vnímání. Neznamená to tedy, že jsou brýle špatně zhotoveny. Nechte je v dané optice zkontrolovat a pokud obrazy stále vnímáte, zkuste se dohodnout na možném řešení. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám po úrazu jen jedno oko a potřebuji brýle na čtení +8D. jaké by bylo optimální řešení i s ohledem nacenu
18-6-2018 (18.22)
Odpověď:

Dobrý den, ideálním řešením je samozřejmě asferická tenčená čočka indexem 1,67 nebo 1,74. Bohužel vaše dioptrie spadají již do výrobních čoček, a tudíž jsou dražší než běžné skladové čočky. Hodně záleží i na vhodném výběru brýlové obruby. Cena výrobní tenčené čočky s nejnižším indexem 1,6 stojí cca 1300,-Kč. U vyššího tenčení je i cena vyšší. Navštivte Vámi vybranou optiku, kde vám podají podrobné informace a budou se snažit najít nejvhodnější řešení, které Vám bude vyhovovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mam dioptické brýle a nožičky mam růžové, přes léto to strasně vybledlo a vypadá to jako by to byli nějakè šlupky. Dali by si u Vás vyněnit jenom nožičky? Popřípadě kolik by to stàlo? Děkuji za odpověď.
25-5-2018 (17.55)
Odpověď:

Dobrý den, vzhledem k velkému množství dodavatelů brýlových obrub, se budete muset obrátit na optiku, kde jste brýle pořídila. Můžou se Vám je pokusit sehnat, samozřejmě v případě, že je dodavatel bude ještě mít. Jestli-že je nemáte od nás, pak Vám bohužel nemůžeme vyhovět. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, zajímalo by mě, zda je možné ve Vaší optice uplatnit poukázky Edenred? Děkuji za odpověď. S pozdravem Dvořáková
20-5-2018 (22.24)
Odpověď:

Dobrý den, jmenované poukázky akceptujeme, a to Edenred Benefits a Edenred Compliments. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si v optice vyzvedla brýle se stejou dioptrii. Samozabarvujicí 1,67 hodnoty plus 8 a plus 9.Po nasazení jsem hned zjistila , že špatně vidím a po sundání ,že skla jsou silnější než ty původní ve stejném tenčení. Optička mi změřila mé staré brýle a konstatovala ,že jsou špatně vycentrované a že ty od ní jsou udělané správně....Proč přes ně tedy nevidím?? Že si mám prý zvykat:o Reklamace je neuznána.Co ted?? děkuji za odpověd.
17-5-2018 (10.53)
Odpověď:

Dobrý den, tloušťku skel ovlivňuje mnoho faktorů. U plusových dioptrií je velmi důležité zvolit vhodnou obrubu, a je proto možné, že vaše nová obruba je větší než byla ta původní. Tím může dojít k rozdílu tloušťky i při použití stejného indexu tenčení. Důvod proč na ně špatně vidíte, i když dioptrie jsou totožné nelze bez osobní návštěvy posoudit. Je jen možné, že potřebujete více času na přivyknutí, což je zcela běžné. Zkuste brýle chvíli nosit, a v případě, že si opravdu nebudete moc zvyknout nechte si dioptrie i zhotovené brýle překontrolovat. Při neuznané reklamaci máte možnost se obrátit na soudního znalce v oboru optiky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den. Mam novr bryle.po novem mereni mam astigmatismus. Pred tim jsem měla brýle bez cilindru. Ted s novými brylemi bydim to.co je.blizko jakoby sikmo. Musim si na brýle zvyknout nebo je to chyba. Dekuji
7-5-2018 (8.17)
Odpověď:

Dobrý den, na nové dioptrie je opravdu nutné si zvyknout, obzvlášť pokud máte nově přidané cylindrické hodnoty. V případě, že Vám i po určité době nošení budou dělat problémy, pak navštivte svého očního lékaře. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám týden nové značkové brýle Inface a až doma jsem zjistil, že nemají u postranic pérka.Bral jsem to jako standard, proto jsem si toho v optice nevšiml.Nebyl jsem ani na tuto skutečnost upozorněn prodávajícím.Beru to jako nedostatek komfortu u značkových brýlích. Je možné takové brýle reklamovat? Děkuji za odpověď
21-4-2018 (8.58)
Odpověď:

Dobrý den, i značkové brýle se vyrábí bez flexu(pérka,jak uvádíte) ve stranici, a není to žádný nedostatek komfortu. Každý upřednostňuje něco jiného. Můžete se zkusit zajít do optiky nějak domluvit, ale pokud jsou brýle správně zhotoveny a obruba v pořádku, pak toto není důvod k reklamaci. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, pořídila jsem si nové brýle a po prvním dni nošení jsem zjistila, že se mi levá nožička brýlí vzdaluje více od hlavy než pravá. To samé se mi stalo u posledních brýlí a paní v optice konstatovala, že mi to dělají dlouhé vlasy. Je to možné, nebo je nějak špatně nasazuji? Brýle nosím každý den, takže s nějakým opotřebováním časem počítám. Děkuji.
8-4-2018 (10.24)
Odpověď:

Dobrý den, pokud nejsou brýle nějak rozhozený(např. vychýlení jedné stranice, k čemuž dochází především při nesprávném nasazování či sundavání brýlí a to jednou rukou), pak to, že obruba přiléhá na každé straně jinak, může být dáno asymetrií obličeje což není nic neobvyklého. Nemyslím, že by to bylo způsobeno dlouhými vlasy. Při výběru brýlové obruby je nutné zvolit vhodný typ k vašemu obličeji a zajistit tak komfort při nošení. Někdy stačí drobná úprava. Samozřejmě pokud je možná. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, pořídil jsem si nové brýle o +0,75 více na levém a o 1 více na pravém oku s antireflexem (nyní 2,25 a 2,5). Vidím krásně ostře, pokud se dívám zpříma, když ale pootočím hlavou o cca 5-10° rovné linie nebo zdroje světla se barví do červena nebo do modra podle směru otočení. Nahoru a dolů je to obdobné. Obzvlášť nepříjemné je to při pohledu do zpětného zrcátka, světla aut jsou prakticky při tom šikmém pohledu třikrát tak velká modrobíločervená. Je mi jasné, že jde o barevnou vadu. Zajímá mě, jestli je způsobená antireflexem (dřív jsem ho neměl), nebo vadou materiálu a zda-li je to důvod k reklamaci. Díky.
27-3-2018 (21.01)
Odpověď:

Dobrý den, přijměte omluvu za zpožděnou reakci na váš dotaz. Antireflexní vrstva se dává pro zlepšení kvality brýlové čočky a lepší komfort. Barevná vada se projevuje u všech brýlových čoček a je způsobena rozkladem světla. U většiny brýlových čoček je však zanedbatelná, ovšem u citlivých lidí to může způsobovat vámi popisované potíže. Více se může projevit u vysokoindexových čoček, které se používají ke ztenčení vyšších dioptrií. Záleží ovšem i na kvalitě vybraného typu brýlové čočky. Nevyhovující brýlovou čočku samozřejmě můžete reklamovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, syn 14 měsíců má první brýle. Paní v optice nám dala zkusit jediné a řekla, že jsou vhodné. Mě se zdály velké, ale dle optičky byly ok. Syn má 13 dioptrií na jednom oku. Brýle mu nesedí, dioptrické sklo mu vadí při mrkání, slzí. Nožičky brýlí mu sedí na ušních boltcích, na přímo u hlavy, jak by mělo být-. Na tento typ brýlí nelze dát zarážky, aby držely. Optička mi sdělila, že brýle jsou v pořádku a nebude je upravovat. Co můžu nyní dělat? Je to na reklamaci? Děkuji!
22-3-2018 (13.36)
Odpověď:

Dobrý den, u malých dětí je vždy trošku těžší najít vhodnou obrubu. Při takto silných dioptrií následně záleží i na vhodném výběru brýlové čočky. Reklamovat to samozřejmě můžete, ale bohužel bude záležet na dané optice. Pokud vás odmítnou, zkuste zajít do jiné optiky a požádat zda by nebyla přece jen možnost obrubu nějak poupravit, aby synovi lépe seděla. Pokud nejde použít zarážky na stranice, lze to řešit pomocí různých typů šnůrek. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, vrátila bych se k dotazu z 4.3.18 Brýle jsem zkusila reklamovat.(uberou mi 1/4 z p oka) Samozřejmě si stáli za svým a druhý optik také i přesto že hodnoty jsou rozdílné. 1.optik naměřil 1,75 a 2,25 bez cyl; 2.optik naměřil 1,5 a1,5 s cylindrem 0,5. U reklamace mi změřili oči podruhé a tvrdí , že žádný cyl mít nemám druhý tvrdí že ano.Já jako laik mám 2 odborníky a absolutně se neshodují.To nechápu. Myslím,že budu muset navštívit třetí místo . Už nevím komu věřit. Děkuji ( a to si myslím, že mi stačí slabší brýle protože nepřečtu pouze malé písmenka jako jsou např na krému. Knihu ano. Děkuji
9-3-2018 (0.15)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Nechala jsem si změřit oči u optika a udělat brýle. Doma jsem zjistila, že brýle možná budou silnější než by měly být. Šla jsem tedy ještě jednou přeměřit oči k lékaři a naměřil mi trochu méně (1/4-1/2). Je možné původní brýle reklamovat? A jak je možné že přístroj naměří pokaždé jinak? Děkuji Hotovcová
4-3-2018 (18.53)
Odpověď:

Dobrý den, měření na přístroji(autorefraktometru) je orientační. Následně by mělo dojít k dokorigování pomocí zkušební obruby a vsazováním vhodných dioptrických skel a s vaší spoluprací doladit správné dioptrie. Reklamovat špatnou korekci je velmi obtížné, protože každý lékař nebo optometrista může mít jiný názor. Reklamovat to samozřejmě můžete, ale pokud neuznají v optice chybu, pak s tím bohužel nic neuděláte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Omlouvám se, špatně jsem udala korekci předchozích brýli: P -4.25 cyl -1.75 L -5 cyl -0.75
28-2-2018 (8.42)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Chtěla bych Váš poprosit o radu. Před týdnem jsme si byla vyzvednout nové brýle. Změřená korekce od lékaře P -5.25 cyl -1 L -5.75 cyl -0.5. Paní doktorka mi řekla, že se jedná víceméně jen o kosmetickou úpravu. S brýlemi vidím ostře, ale po mám problém se čtením, kdy po chvíli nezvládám zaostřit, bolí mě oči a hlava a nevyhnutelně to vyústí k přechodu na starou korekci. Také mám po čase pocit jako by mě brýle "tahaly" a výměna brýlí je značně ulevující. Brýle mám již déle než týden. Při měření u oční lékařky proběhlo vše v pořádku, ale testovala visus pouze na optotypech a nedávala mi nic číst, což je hlavní kámen úrazu. Před půl rokem jsem si nechávala dělat skla do slunečních brýlí s korekcí P -4.75 cyl -1 L -5.25 cyl - 0,5. Osy cylindrů takřka stejné. Dá se za půl roku prodělat takováto změna v diotriích a jedná se opravdu jen o malou změnu? Může se pořád jednat o nezvyk? Mnohokrát děkuji za odpověď
28-2-2018 (8.35)
Odpověď:

Dobrý den, opravdu se nejedná o tak velkou změnu. Paní doktorka Vám oproti původním snížila cylindrické hodnoty a mírně navýšila sférické dioptrie. Je zcela běžné, že po určité době budete muset pravděpodobně brýle na dálku při čtení odkládat, nebo používat brýle na blízko, kde budou o něco jiné dioptrie. Je to dáno věkem i navýšením dioptrií. Tato situace lze řešit multifokálními čočkami, kde by jste měla jak dioptrie na dálku tak i dioptrie na blízko, aniž byste musela mít dvoje brýle a neustále přendavat. Více informací o těchto čočkách Vám určitě podají v optice a najdou nejvhodnější typ pro Vaše potřeby. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Přesně po 3 letech se mně začal "olupovat" antireflex. Vzhledem k ceně skel - přes 20tis. - bych rád skla zachoval. Lze antireflex odstranit. Děkuji.
25-2-2018 (10.44)
Odpověď:

Dobrý den, jestli-že dojde k porušení antireflexní vrstvy, nelze to bohužel řešit jinak než výměnou skel. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Pěkný den.V létě jsem zakoupil brýle na kolo za 1 390Kč.Na podzim je nenosil. Protože měl zánět spojivek, vzal jsem si je na procházku nyní. Při čistění jsem zjistil, že mi vypadl nosník z drátěného očko.Při reklamaci mi bylo sděleno, že se jedná o ztrátu a nemám nárok na opravu. V prodejně neměli ani reklamační protokol. Prosím o radu, zda je tvrrzení prodavače, že v případě ztráty nosníku je reklamace zbytčná, správné. Děkuji.
19-2-2018 (18.04)
Odpověď:

Dobrý den, záruční doba je 24 měsíců od data zakoupení. Zda je důvod k reklamaci musí posoudit v daném obchodě, kde jste výrobek zakoupil. Mohlo jít samozřejmě o vadu výrobku a tím dojít ke ztrátě, pak byla reklamace oprávněná. V každém případě by Vám měli vystavět reklamační protokol, což je ze zákona povinné, a to i v případě, že Vaše reklamace bude zamítnuta. Jestli-že nebudete z rozhodnutím spokojen, můžete se obrátit na soudního znalce. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den,koupila jsem si nove bryle,kde jsou i nove brylove cocky a nejak bohuzel jsem zjistila,ze jsem se s nakupem a tipem bryli unahlila a nesedi mi vzhledove na muj oblicej a necitim se v nich. Da se to nejak resit?
8-2-2018 (16.56)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji navštívit danou optiku, kde jste brýle zakoupila a pokusit se domluvit na možném řešení. Brýle jsou zhotoveny na zakázku a bohužel nesprávné rozhodnutí není důvod k vrácení ani výměně. Bude záležet na optice zda Vám obrubu vymění nebo třeba poskytne nějakou slevu na pořízení nových obrub. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je možné v případě zhotovení brýlových čoček s příliš silnou diotrií tytéž čočky zbrousit na menší dioptrii, nebo se musí vše řešit koupí nových čoček? Děkuji za odpověď.
7-2-2018 (10.04)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel ne. Jedinou možností je brýlové čočky vyměnit za nové, slabší. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nejspíš natolik vzácnou oční vadu, že mi ji nevěří žádný oční lékař,včetně jedné z nejvěhlasnějších očních klinik v hlavním městě,ani o ní nenacházím zmínku v žádné poradně. Jedním okem vidím horizont normálně, vodorovně, druhým okem je nakloněný. Všiml jsem si toho při pohledu do hledáčku zrcadlovky, když jsem měl pocit, že musím držet fotoaparát šikmo, abych v hledáčku viděl obraz vodorovně. Nocím brýle na dálku, trochu astigmatismus, D kolem -2, po operaci katarakty na obou očích před několika lety. Při běžném denním "provozu" problémy prakticky žádné. Navíc jsem zjistil, že mám problém s použitím dalekohledu, když vidím v každém tubusu obraz jinde. Tedy výsledný obraz je složen ze dvou, nad sebou. Normálního vjemu, tedy překrytí obou obrazů se mi podaří jen za cenu násilného zkroucení jednoho z tubusů. Snad je můj dotaz srozumitelný, těžkó se to popisuje. Děkuji a zdravím,J.W.
3-2-2018 (20.16)
Odpověď:

Dobrý den, uvádíte mírný astigmatismus, a proto by bylo dobré si nechat zkontrolovat zda jsou v brýlích dodrženy správné parametry, popřípadě ověřit správnost refrakce, hlavně co se týče osy astigmatismu, která je velmi důležitá pro správné vidění. Diagnostikou očních potíží se musí však zabývat výhradně oční lékař, který provede veškerá vyšetření, jako je vyšetření sítnice a vyloučí tak možné vážné onemocnění jako je např. věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD). Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si byla vyzvednout nove brýle, puvodne jsem mela na kazdem oku -2,25 a nyni mam na pravem -2,5 cyl -0,25 osa 105 a na levem -2,5 cyl -0,25 osa 95. Bryle viceme nosim cely den ale kdyz si je ted sundam napr na telefon nebo na knihu mam problem, ze me leve oko jakoby boli a je v nem neprijemny pocit. Odezni tento pocit po nejakem case? Dekuji za odpoved.
24-1-2018 (10.18)
Odpověď:

Dobrý den, nově přidané cylindrické hodnoty mohou na počátku způsobovat nepříjemný pocit, ale po určité době to odezní. Jestli-že ovšem bude přetrvávat cca i po třech až čtyřech týdnech, pak by bylo dobré obrátit se na očního lékaře a nechat si dioptrie překontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, v květnu jsem si pořídidla multifokální brýle, nemohla jsem si na ně zvyknout a tak jsem šla na radu do optiky, kde jsem brýle koupila. Udělali úpravy na zorném poli, ale přesto si nemohu zvyknout. Bolí mne hlava a zátylek. Chci odstoupit od smlouvy a brýle vrátit. Mohu požadovat nové brýle obyčejné, nebo vrátit peníze? Děkuji za odpověď. Krpalová
13-12-2017 (7.22)
Odpověď:

Dobrý den, brýle máte již poměrně dlouhou dobu a to, že si nemůžete na multifokální brýle zvyknout není chyba optiky. Brýle jsou zhotoveny na zakázku dle Vašich zadaných parametrů a pokud jejich zhotovení proběhlo v pořádku není možné požadovat peníze zpět nebo žádat výměnu. Bude záležet jen na optice, zda Vám nabídne nějaké řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si vyzvednula nové brýle po navýšení dioptrií a cylindrů. Když si je nasadím, mám úplně pokřivenou perspektivu, jakoby do kruhu - všechny svislé čáry, které nejsou přímo přede mnou vidim zaobleně. Pokud se podívám dolů, obraz je zkreslený, vidím ho blíže k sobě. Myslíte, že je vada v brýlích nebo jsou dioptrie špatně změřené? Děkuji
11-12-2017 (21.52)
Odpověď:

Dobrý den, jen samotné navýšení dioptrií může z počátku způsobovat nepříjemné pocity a je potřeba si na ně zvyknout, obzvlášť u cylindrických hodnot. Někdy může docházet ke zkreslení obrazu i při změně obruby. Pokud jste doposud nosila úzkou obrubu, a v současné době máte větší moderní, pak i na ní je potřeba si zvyknout. Zkuste je i nadále nosit a v případě, že potíže budou přetrvávat i zhruba po čtyřech týdnech, navštivte svého lékaře nebo optometristu a nechte si dioptrie překontrolovat a stejně tak i správnost zhotovení brýlí v optice. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám druhým dnem nové brýle. Byla jsem na měření u lékaře, všechno proběhlo v pořádku. Při nošení brýlí ale mám pocit, že na levé oko vidím hůře s brýlemi než bez nich a celkově si na ně nemohu zvyknout. Jde o čas, nebo bych to měla řešit? Děkuji.
27-11-2017 (15.28)
Odpověď:

Dobrý den, na nové brýle může být potřebný určitý čas na přivyknutí. Je to zcela individuální záležitost a může trvat až čtyři týdny. Po této době by bylo dobré znovu navštívit očního lékaře nebo optometristu a nechat si dioptrie překontrolovat, zda není korekce příliš silná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, při pohledu na ostré hrany mívám pocit zvýšeného tlaku očí a je mi ten pohled velmi nepříjemný a musím odvrátit zrak. Proto bych se chtěl zeptat, zda se s tím dá něco dělat. Děkuji za odpověď.
27-11-2017 (9.24)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji Vám navštívit očního lékaře, který provede potřebná vyšetření. Na jejich základě se pokusí najít příčinu, a zároveň vhodné řešení Vašeho problému. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den U očního lékaře my byl diagnostikován astigmatismus a předepsány brýle.Paní doktorka mi říkala,že nemám dioptrickou vadu, že nemusím nosit brýle celodenně - jen na čtení, práci s PC,řízení auta,... U optika mi řekli že mi Dr napsala "cylindrické dioptrie" - 0,75 na obě oči a že jsou to brýle na dálku a mám je nosit celý den. Na brýle vidím dobře ale nevím jestli si nepoškodím zrak ( zhorším dioprtie) když budu nosit brýle jen občas. Děkuji za Váš názor a přeji Vám krásný den.
24-11-2017 (7.22)
Odpověď:

Dobrý den, zda budete nosit brýle jen občas nebo celodenně nemá vliv na zhoršení oční vady. S brýlemi budete mít větší komfort a ostřejší vidění. Rozhodnutí je samozřejmě jen na Vás. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. V níže zmíněném dotazu jsem uvedl mylnou informaci ohledně vady. Syn vidí špatně na blízko. Z tohoto důvodu raději přikládám dotaz ještě jednou. Dobrý den. Ze strany manželky je rodinné zatížení týkající se poruch zraku. Z tohoto důvodu jsem s naším 3,5 letým synem navštívili dětského očního doktora. Tam mu byla diagnostikována oční vada - špatně vidí na blízko. Doktor konstatoval 8 dioptrii na obě oči a předepsal brýle. Hodnotu dioptrií u brýlí stanovil jen na 5 dioptrií. Trochu se obáváme, zda se nemohl pan doktor zmýlit, neb se nám nezdá že by syn nějak rapidně špatně viděl. Sice občas pozoroval televizi velmi zblízka, ale nemá problémy se skládáním i malých puzzle obrázků, nezakopává a ani do ničeho nenaráží. Může mít opravdu tak silnou vadu? A pokud se pan doktor náhodou spletl, může mu nošení brýlí naopak i nějak ublížit? Děkuji mnohokráte za Váš názor/radu
9-11-2017 (12.51)
Odpověď:

Dobrý den, u dětí se občas při takto vysokých dioptrií plná korekce nedává, proto se pravděpodobně naměřená hodnota u vašeho syna liší od hodnoty předepsaných dioptrií. Hodnota se později může postupně navyšovat dle toho, jak si bude syn na brýle zvykat. Byl by to přeci jen velký skok a nemuselo by mu to dělat dobře. Pokud máte pochybnosti o správnosti měření, nechte syna přeměřit u jiného lékaře. I přesto, že mu dioptrie zrak nijak nepoškodí, není důvod, aby nosil zbytečně větší hodnoty, než doopravdy potřebuje, protože by mu mohli způsobovat např. nevolnosti. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Ze strany manželky je rodinné zatížení týkající se poruch zarku. Z tohoto důvodu jsem s naším 3,5 letým synem navštívili dětského očního doktora. Tam mu byla diagnostikována oční vada - špatně vidí na dálku. Doktor konstatoval 8 dioptrii na obě oči a předepsal brýle. Zde hodnotu stanovil jen na 5 dioptrií. Trochu se obáváme, zda se nemohl pan doktor zmýlit, neb se nám nezdá že by syn nějak zásadně špatně viděl. Sice občas pozoroval televizi z pár centimetrů, ale nemá problémy se skládáním i malých puzzle obrázků. Nezakopává a ani do ničeho nenaráží. Může mít opravdu tak silnou vadu? a pokud se pan doktor splet, může mu nošení brýli naopak nějak ublížit? Děkuji mnohokráte za Váš názor/radu
9-11-2017 (12.38)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Mám nové brýle s novými dioptriemi, ale na levém oku vidím ostře jenom při pohledu do strany. Při pohledu rovně se mi vidění rozostří a nejsem schopen přesně zaostřit. Při proměření mi bylo tvrzeno, že všechno, včetně vycentrování je správně. Mám na tom levém oku -4,00/+0,75/110/0,00. Je možné, že si jenom musím zvyknout, jak mi je v prodejně tvrzeno?
8-11-2017 (11.32)
Odpověď:

Dobrý den, opravdu je možné že si na nové dioptrie budete muset jen zvyknout a to obzvlášť, pokud máte nově přidané cylindrické hodnoty, které na počátku mohou způsobovat mírné potíže. Není to nic neobvyklého. V případě, že budou obtíže přetrvávat i zhruba po třech, čtyřech týdnech, pak navštivte znovu Vašeho očního lékaře nebo optometristu a nechte si dioptrie překontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den mám takový dotaz nosim brýle ale i čočky jak u brýlí tak čoček mam dioptrie 3,75 na dalku ale přes bryle vidím rozmazaně a přes čočky vše dobře nevíte co nebo čím to může být děkuji za odpověď
24-10-2017 (23.36)
Odpověď:

Dobrý den, u vyšších dioptrií je třeba brát v úvahu, že kontaktní čočky jsou oku blíže než brýle a to vede k posunu dioptrické korekce. Zřejmě budete potřebovat upravit korekci v brýlích, která se vzhledem k Vašim dioptriím v kontaktních čočkách bude lišit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si udělat nové brýle podle receptu od lékaře a vidím kvalitně pouze při přímém pohledu, jakmile se podívám do stran tak se mi vše zmenší a rozmaže. to samé nahoru a dolů. skla jsem si objednal ty nejvíce ztenčené 1,74 a kupodivu jsou o dost silnější než mé původní 1,67 /dioptrie zůstaly stejné/. mám nějakou šanci na reklamaci čoček abych viděl ? a jak je to s tloušťkou , podvedli mě nebo je možné že je to typem čočky? Oboje čočky jsou rodenstock, staré multigresiv mono 1,67 a nové cosmolit 1,74 . děkuji za odpověď
19-10-2017 (18.35)
Odpověď:

Dobrý den, na reklamaci máte nárok v případě, že došlo k nedodržení zadaných dioptrií nebo ke špatnému zhotovení brýlové čočky, což pravděpodobně není váš případ. Vaše původní čočky Multigressiv Mono jsou optimalizovanou jednoohniskovou čočkou, která má dokonalou ostrost po celé ploše brýlové čočky. Díky speciální technologii jsou i velmi tenké. Vaše současné brýlové čočky jsou sice maximálně tenčené a asférické a tím pádem esteticky hezčí a tenčí než by byla čočka sférická, ale stále patří do standartních čoček a v periferním vidění nemusí být pohled úplně ostrý. V každém případě byste si měl po určité době nošení na novou čočku zvyknout.Tloušťku opravdu ovlivňuje typ čočky, ale i typ obruby. Pokud budou potíže přetrvávat navštivte danou optiku a pokuste se najít nějaké řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je mi 31 let a brýle jsem nosil velice občasně jako díte a od 15ti jen velice zřídka při sledování TV, řízení apod. Mám cca 0,5d a 0,75d a slabý astigmatismus. Nechal jsem si nedávno změřit zrak a udělat nové brýle a je to boj. Vše je mírně menší a pravé oko deformuje obraz, v rohu skla rozkládá světlo (vidím barvy kolo předmětů). Po přečtení diskuzí tedy zkusím pár dní počkat, zdali se vše ustálí, i když nyní mám pocit, že brýle prostě nosit nebudu. K čemu, pokud v nich vidím hůře než bez nich. Moje otázka na Vás ale zní - "Zvyknout", jak se zde často píše, znamená přesněji co? Jen si zvyknu, že v nich špatně vidím, nebo lze očekávat, že obraz časem nebude zakřivený ani zmenšený a mozek si ho upraví a já najednou uvidím vše bez deformace a tíživých pocitů? Najdete-li čas na odpověď, velice mě potěšíte! Děkuji a přeji hezký den.
13-9-2017 (11.24)
Odpověď:

Dobrý den, jestli-že došlo ke změně dioptrií a byl Vám nově přidán i cylindr, kterým se koriguje astigmatismus, pak nezbývá než nové korekci dát čas. Může se samozřejmě stát, že Vám cylindrická hodnota nebude vyhovovat. Pak by bylo vhodné znovu navštívit očního lékaře nebo optometristu a vše s ním konzultovat. Zmenšený obraz je přirozená fyzikální vlastnost rozptylné čočky. Na tento jev je opravdu nutné si zvyknout. Co se týká barev okolo předmětů, bylo by možné, že v případě vázaných obrub to může být způsobeno rozleštěnou fazetou. "Zvyknout" znamená, že by jste měl všechny nepříjemné pocity přestat vnímat a ne přijmout, že v brýlích špatně vidíte. Pokud Vaše obtíže stále přetrvávají a nevymizí ani do čtyř týdnů od začátku nošení, pak si nechte dioptrie znovu přeměřit, zda nedošlo k chybné korekci. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den mám dvoje brýle na dálku,jedny sluneční druhe samozabarvovaci.Oboje brýle mají stejne parametry.Prave oko dioptrie 1,75 levé 1,5.Na obou očích mám cilindr 1,25 a osu 180.Nyní jsem si nechal udělat nové brýle značky Davidoff.Pani doktorka mě zaměřila řekla,že se nic nezměnilo a tak jsem nechal brýle zhotovit.Avšak když jsem nové brýle začal nosit mám velice nepříjemný pocit.Tlak a páchání za očima a dělá se mi nevolno.Reklamoval jsem brýle u optika ten bryle přeměril a konstatoval že jsou v pořádku a zjistili jsme ze paní doktorka i když tvrdila že jsou brýle stejné jako ty před tím ponizila cylindr z 1,25 na 1 na obou očích.Myslíte že pani doktorka pochybila a měla by mě nechat zhotovit nová skla?Lékaři by měli být proti podrobným situacim pojisteni.Doma jsem dokonce našel predpis na staré brýle kde opravdu je cylindr 1,25 Děkuji za odpověď.
30-8-2017 (14.24)
Odpověď:

Dobrý den, většina lékařů je pravděpodobně proti takovým situacím opravdu pojištěna. Bohužel špatně změřené dioptrie se velmi těžce dokazují. Ve Vašem případě je rozdíl velmi nepatrný a nemyslím, že ze strany lékaře došlo k pochybení. Většina lidí takto nepatrnou změnu ani nepozná. Jednou z možných příčin způsobující Vaše potíže, může být i jiná inklinace obruby než kterou nosíte nyní. K odstranění nepříjemných pocitů stačí její úprava. Pokud budou potíže přetrvávat i po určité době nošení, pak si nechte správnost zhotovených brýlí ověřit i v jiné optice. V případě, že bude vše dle zadaných parametrů, pak navštivte Vašeho očního lékaře a domluvte se s ním na možném řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, po šesti letech sem si pořídil nové brýle s korekcí P=+6,75, L=+6,5. Vybral sem si podobnou obrubu jako u předešlých, ale nechal sem si do nich dosadit čočky Essirol Lineis s indexem lomu 1,74. I když sou kvalitnější a tenčí než u předešlých, tak si na změnu nějak nemohu zvyknout. Již je mám týden a při pohledu do pravého boku vidím rozmazaně (pohled rovně je ostrý). Myslíte, že tomu mám dát ještě dva týdny na přivyknutí? Zvykne si oko? Může to být způsobeno použitím materiálu (polykarbonát) nebo vysokým ztenčením čočky?
22-8-2017 (6.19)
Odpověď:

Dobrý den, čočky, které jste si nechal do brýlí vsadit, jsou jedny z nejkvalitnějších plastových čoček s Hi-Tech úpravou, a ani v případě, že by se jednalo o polykarbonátové čočky (což se nejedná) by použitý materiál neměl způsobovat žádné problémy. Komfort při nošení takovéto čočky by měl tedy odpovídat její kvalitě. Tenčení u takto vysokých dioptrií opravdu bylo na místě a taktéž by mělo přispívat k většímu pohodlí při nošení brýlí. Doba přivykání na nové čočky, ve Vašem případě ještě navíc na vyšší index, je individuální, ale obvykle se pohybuje kolem čtyř týdnů. Proto by bylo dobré zkusit ještě chvíli počkat, zda se situace nezlepší. Pokud by ke zlepšení nedošlo, pak si nechte brýle zkontrolovat zda jsou správně zhotoveny (např.centraci..). Samozřejmě úplně vyloučit že Vám vyšší index opravdu nevyhovuje nelze, ale bylo by to velmi ojedinělé. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nové dioptrické brýle (2 dioptrie na dálku), doteď jsem žádné nenosila (jen slabé - asi 0,75 na řízení a podobné činnosti). V nových brýlích mi ale přijde všechno "menší". V běžném životě to není takový problém, ale třeba při hře na klavír, kde mám vzdálenosti "nakoukané" vůbec mít brýle nemůžu, protože se s nimi nestrefuji. Je to normální? Děkuji za odpověď
14-8-2017 (16.03)
Odpověď:

Dobrý den, vnímání menšího obrazu u nových brýlí je normálním jevem. Mínusové dioptrie v brýlové korekci obraz zaostří, ale zároveň zmenší. Jde opravdu jen o zvyk. Brýle máte určené na dálku a nikoli na střední vzdálenost(klavír). Pokud byste je chtěla používat i při hraní, musely by být hodnoty v brýlích nižší, což by Vám ovšem zase nemuselo vyhovovat na dálku. Možným řešením mohou být tzv.multifokální čočky, kde jsou všechny vzdálenosti. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, včera jsem si byla vyzvednout nové brýle, zrak se mi zhoršil za rok skoro o 1 dioptrii. na pravé mám 2,75 a levé 2,0. S novými brýlemi vidím perfektně, ale levé oko tahají k nosu a i po sundání brýlí chvíli oku trvá než se mi opět narovná. Je možné že mám silnější dioptrii nebo je to jen, že si oko zvyká na nové dioptrie? Díky za odpověď
8-8-2017 (10.01)
Odpověď:

Dobrý den, nové korekci je potřeba dát čas na přivyknutí. Pocit táhnutí může být dán rozdílem na obou očích, ale mělo by to pomalu odeznít. V případě, že by Vaše potíže přetrvávali, pak by bylo dobré nechat brýle zkontrolovat, zda jsou správně zhotoveny, popřípadě si nechat dioptrie překontrolovat nejsou-li pro Vaší potřebu příliš silné. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,používám již podruhé multifokální brýle,nyní se mi snížila hodnota dioptríí na dálku z 3dioptríí na 2.5.Na blízko zůstáva -0,5 dioptrie.Bylo mi doporučeno pořídit si brýle na dálku -2,5 dioptrie a multifokání brýle nenosit měsíc až dva a teprve pak si nechat udělat nové multif.brýle.Je to opravdu nutné?Nebudu si potom zase zvykat tak jako bych multif.brýle nikdy nenosila?Děkuji za odpověď předem.Z.G
15-7-2017 (18.52)
Odpověď:

Dobrý den, většina zákazníků kteří nosí multifokální brýle a změní se jim korekce si nechávají dělat opět multifokální čočky. V případě, že si nejste zcela jista, zda je Vaše korekce správná, pak je možnost nechat si zrak přeměřit např. v optice kde tyto služby nabízejí. Většinou nebývá nutné si dělat nejprve samostatně brýle na dálku, ale záleží na Vašem rozhodnutí. Pokud se rozhodnete nejprve danou korekci vyzkoušet v jednoohniskových brýlí, pak je samozřejmě možné, že po nasazení multifokálních brýlí si budete na ně trochu muset zvykat. Je to zcela individuální záležitost. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, na pravém oku jsem měla 1,5 dioptrie, nyní se to zvedlo na 2 a čtvrt. Je možné, že po takovém skoku o 3/4 dioptrie se mi motá hlava a je mi to celkově nepříjemné? Za jakou dobu se to srovná?
6-7-2017 (11.04)
Odpověď:

Dobrý den, každý reaguje na navýšení dioptrií jinak. Nová korekce může vyžadovat určitou dobu na přivyknutí. Je to zcela individuální záležitost, ale obecně se udává doba 3 - 4 týdnů. V případě, že Vaše obtíže budou i nadále přetrvávat, doporučuji znovu navštívit očního lékaře nebo optometristu a nechat si dioptrie překontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, mohli by ste mi vysvetlit, prosim, ako je to mozne, ze dobre vidim s lacnymi okuliarmi urcenymi na citanie dobre aj do daleka? Ide o okuliare, ktore su dostat v mnohych obchodoch. V okuliaroch na citanie robenych na mieru, do daleka nevidim, co je logicke. Tie lacne okuliare pouzivam len prilezitostne, ako rezervne. Na objasnenie, potrebujem okuliare na vsetky vzdialenosti. Dakujem voored za vysvetlenie.
2-7-2017 (10.02)
Odpověď:

Dobrý den, Vámi zakoupené tzv.hotové brýle jsou pravděpodobně slabší než ty, které Vám zhotovili v optice podle lékařského předpisu. Brýle na čtení jsou určeny zhruba do 40 cm a pohled do dálky s nimi je rozmazaný. Pokud ovšem potřebujete brýle i na dálku, pak je vhodné si nechat zhotovit multifokální brýle, které mají všechny vzdálenosti. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je mi 65 let a už asi 15 let nosím multifokální brýle, už jsem měla asi patery. Protože bych potřebovala už silnější dioptrie, musím si nechat udělat nové. Ale protože jsou hodně drahé a já jsem už v důchodu, uvažovala jsem o monofokálních na blízko a na dálku. Zvyknu si na ně, když jsem tak dlouho nosila multifokální?
1-7-2017 (16.39)
Odpověď:

Dobrý den, samozřejmě si zvyknete, ale ovlivní to Váš komfort, protože budete muset brýle přendavat. V případě, že budete chtít pracovat např. s počítačem (střední vzdálenost), Vám nemusí vyhovovat ani brýle na blízko ani na dálku. Multifokálních čoček je hodně typů, včetně těch levnějších. V optice Vám určitě rádi pomohou najít nejlepší řešení dle Vašich požadavků a finančních možností. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý deň. Dala som si robiť okuliare. Ako môžem ako laik zistiť, či mám vsadené originál sklá v parametri ktorý som si objednala, či tam nemám iba lacnú napodobeninu? Viem, že to niektoré očné optiky robia. Ďakujem za odpoveď
21-6-2017 (8.46)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel to moc dobře zjistit nejde a Vám nezbude nic jiného, než optice která Vám brýle zhotovila důvěřovat. Ve většině optikách Vám do obrub vsazují přesně takové čočky jaké si zvolíte a dodržují Vámi požadované parametry. Svých zákazníků si optiky váží a jejich spokojenost je pro většinu z nich velmi důležitá. Někteří výrobci na vybrané druhy brýlových čoček dávají své označení v podobě jemné gravury, která je patrná jen při určitém úhlu. Běžné skladové čočky většinou toto označení nemívají a je tedy těžké určit o jaký typ se jedná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
nové brýle- reklamace
10-6-2017 (16.30)
Odpověď:

Dobrý den, brýle můžete reklamovat pokud se na nich projevila nějaká vada nebo jsou špatně zhotoveny. Bude na posouzení optiky, zda je reklamace oprávněná a bude uznána nebo naopak vyhodnocena jako neoprávněná, a tudíž zamítnuta. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Syn nosí brýle,vždy měl obyčejná skla, teď poprvé dostal upravená s antireflexem a ochranou proti poškrábání. Jsou plastová. Teď při čištění doma jsem si všimla, že při pohledu proti světlu je na levém viditelný oválek s čárou uprostřed. Vypadá to jako nějaká značka. Je to normální nebo je to vada a mám je jít reklamovat. Syn to prý nevidí a při nošení mu to nevadí. Děkuji za odpověď
6-6-2017 (14.00)
Odpověď:

Dobrý den, některé jednoohniskové brýlové čočky opravdu mohou mít značku (tzv. gravuru), kterou můžete při určitém úhlu vidět, ale vidění nijak neomezuje. Jedná se o označení výrobce čoček. Samozřejmě nelze na dálku posoudit zda se skutečně o gravuru jedná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, jsem krátkozraká a používám čočky (-2,5D). Občas vidím trochu rozmazaně, jindy je to zase normální, ostré. Když si koupím čočky (-2,75D), mohu tím něco pokazit? Díky.
5-6-2017 (17.17)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám na zkoušku kontaktní čočky, ve kterých vidím všechno větší. Dioptrie na brýlích mám -4.5 a -4.25. Hodnoty pro kontaktní čočky - 4.25 a -4,00,zakřivení 8.6 a průměr 14. Čočky jsem nenosila cca 10 let. V optice mi řekli, že v čočkách budu vidět lépe, a že skla zmenšují. Mně je to ale nepříjemné a nechce se mi věřit, že by to byl až takový rozdíl. Může být problém i jinde? Děkuji za odpověď.
28-5-2017 (20.45)
Odpověď:

Dobrý den, korekce u kontaktních čoček je trochu jiná než u brýlí a Vámi udané hodnoty v kontaktních čočkách odpovídají přepočtu. Vzhledem k tomu, že se vsazují přímo do oka a odpovídají přesnému zakřivení oka, tak poskytují širší zorné pole bez deformace obrazu. Samozřejmě se může stát, že vybraný typ Vám nemusí vyhovovat. V takovém případě je dobré navštívit optometristu nebo očního lékaře a konzultovat to s ním, popřípadě vyzkoušet jiný typ kontaktní čočky. Může se ovšem stát, že Vám kontaktní čočky prostě vyhovovat nebudou a to i přesto, že jste je kdysi používala. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, před týdnem jsem si vybrala v jedné optice brýle, když jsem se zkoušela paní prodavačka mi je strašně chválila, že mi padnou a jsou skvělé .. V pátek jsem si je šla vyzvednout, ale jsem strašně naštvaná a zároveň zklamaná, brýle mi vůbec nesedí, oči nemám vůbec uprostřed brýlí, ale úplně nahoře až mi pomalu lezou řasy ven, dnes druhý den nošení, bolest hlavy a oči .. nechápu jak mi je mohla optička schválit když jasně musela vidět, že je nemám dobré .. Mám nárok na vrácení peněz? Nebo jsem peníze vyhodila do vzduchu a mám smůlu? Předem děkuji za Vaši odpověď..
14-5-2017 (8.22)
Odpověď:

Dobrý den, v optice by Vám samozřejmě měli s výběrem vhodnosti brýlové obruby poradit a to i vzhledem k velikosti Vašich dioptrií. Nicméně konečné rozhodnutí záleží vždy pouze na Vás. Jen Vy sama víte, zda se v nich cítíte dobře, a proto je potřeba vše pečlivě zvážit. Pokud jsou tedy zhotoveny správně dle objednávky, pak žádný nárok na vrácení peněz z důvodu diskomfortu nevzniká. Někdy stačí obrubu trochu poupravit. V případě, že ani to nepomůže, pak se zkuste v optice domluvit např. na vsazení skel do jiné obruby, kterou byste si bohužel musela znovu hradit, a zda by Vám mohla být poskytnuta nějaká sleva. To vše však záleží na optice. Co se týká bolesti hlavy a očí, tak v případě navýšení dioptrií mohou na počátku být Vámi popisované obtíže, které ovšem do několika dní odezní. Pokud by se tak nestalo zkuste znovu navštívit lékaře. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den byl sem si zmerit zrak u ocni optiky.asi po 10 letech.pred 10 lety sem mel do dalky SPH 1,25 na obou ocich.Ted mi zmerily na pravem oku SPH 1,0 CLY 0,75 OSA 115 a na levem SPH 1,0 CLY 1,25 OSA 65. JAk moc se mi zhorsil zrak.A mam nove bryle a jsem snema jak na vode.Mam je asi tri dny.Musim si na ne zvyknout?
28-4-2017 (12.05)
Odpověď:

Dobry den, na novou korekci v brýlích je opravdu potřeba si zvyknout. Nově tam máte přidanou cylindrickou hodnotu, která vám ze začátku může způsobovat Vámi popisované potíže, které by měly ovšem pomalu odeznívat. Přivyknutí na nové brýle je zcela individuální. V případě, že by potíže přetrvávaly i po čtyřech týdnech nošení, pak navštivte znovu očního lékaře nebo optometristu a nechte si dioptrie přeměřit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Nechala jsem si provést výměnu dioptrických skel do vlastních obrub v Erste Optik s.r.o. Při vyzvednutí hotové zakázky jsem požadovala původní vyměněná skla. Bylo mi řečeno, že se rozbila. Mám nárok na nějakou náhradu?
25-4-2017 (11.14)
Odpověď:

Dobrý den, našich zákazníků se vždy ptáme zda původní skla chtějí ponechat, ale většinou je vracet ani nechtějí, protože je již stejně nepoužijí. Je možné, že Vaše původní čočky mohly být již při zadávání zakázky nějak poškozeny a při výměně pak mohlo dojít k jejich rozbití. V každém případě Vás na možné riziko měli upozornit. Bude záležet na dané optice jaké k tomu zaujme stanovisko. Bohužel to bude pravděpodobně Vaše slovo proti jejich a jen těžce se budete domáhat náhrady. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Vypadl mě šroubek který drží sklo v obrubě a já ho ztratil je to na reklamaci.Děkuji Kunc
22-3-2017 (16.22)
Odpověď:

Dobrý den, brýle si máte nechat pravidelně kontrolovat a to právě i pro případné dotažení šroubku, aby nedošlo při uvolnění k vypadnutí skla a následném poškození nebo jeho ztrátě. Jestli-že jste ztratil šroubek i sklo v krátké době po převzetí brýlí, kdy je ještě záruka na práci optika, která je tři měsíce, pak s reklamací možná uspějete. V pozdější době to už je jen na Vás, jak o brýle pečujete a jaká bude jejich životnost. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, omlouvam se za to, ze je to jiz bohužel muj treti příspěvek a zaroven dotaz (první dva z 4.3,14.3) jako reakce na reklamaci slunecnich bryli -8,5 s indexem 1,67. Dnes jsem sla pro vysledek neuspesne pro me reklamace ( nedostala jsem oduvodneni od zhotovitele v TISTENE forme, ale jen prepsane rukou pí prodavačkou a nevim, jestli i tohle je celkem standartni postup) s oduvodnenim ruzne okrajove tloustky skel : mam dle nich u jednoho oka vzdalenost od stredu nosniho korene 30mm a u druheho 27 (pricemz tyto udaje nebyly puvodne zapsane na doklad, který jsem od nich při objednani dostala, ale teprve dnes pani to tam pripsala) Kdyby to tak bylo doopravdy, tak samozrejme uznam, ze to je zcela logicke vysvetleni ruznych okrajových tloustek. Když jsem to ale dnes slyšela, tak jsem byla velice prekvapena, jelikoz nosim bryle jiz skoro 40 let a uz jsem si objednávala TOLIK bryli, ze bych si urcite zapamatovala tak odlisne hodnoty, takovou asymetrii, ale nikdy jsem to v zadne optice ani u lekare neslyšela. Je dulezite podotknout, ze při objednani bryli to PD pani merila od oka se slovy, ze ten pristroj je nepresny a nejak zlobi, a ze oci jsou oci a jim ona duveruje vic. Tak jsem dnes vyzvedla ty bryle a jelikož se mi to vubec nezdalo, sla jsem do dvou optik to premerit. V te jedne mi namerili 28 : 28, a v druhé 28,5 : 28.5 kde mi zaroven také poradili, ze se muzu obrátit na svoji pani ocarku s zadosti o vypis z karty ci premereni PD a ze s temi výsledky na papire muzu to znovu reklamovat. Zeptala jsem se je, proc ocare nepisou PD rovnou na recept a dozvěděla jsem se, ze to delaji jen na recepty pro deti. Myslim si, ze je to velka skoda, ze tim by se dalo predejit spouste nespravne vycentrovanych bryli a následným tahanicim kvůli reklamacim. Ted, když uz jsem ponaucena a pokud budu znova nekdy potrebovat nove bryle, budu chtit, aby pani doktorka to rovnou napsala na recept. A ted uz konecne muj dotaz: jaka odchylka v parametrech PD a každého oka zvlast je pripustna a povolena? Jsou moje spatne namerene hodnoty (podotykam v OPTICE) důvodem k opakovane reklamaci? Dekuji za odpověď
18-3-2017 (15.02)
Odpověď:

Dobrý den, prodávající je povinen podle NOZ vydat reklamační protokol v písemné formě, ale neudává zda bude v tištěné nebo ručně psané. Důležité je, aby tam bylo odůvodnění proč byla reklamace zamítnuta nebo jakým způsobem byla vyřízena a všechny ostatní náležitosti. Měření vzdálenosti středů zornic může probíhat buď digitálním PD metrem nebo pomocí PD měřitka, metoda z oka do oka a to buď každé oko zvlášť nebo celkovou hodnotu obou očí. V případě, že pupilární distance(PD) není symetrická, dělí se na dvě hodnoty(vzdálenost středů pravé a levé zornice od středu nosu). Hodnoty pro pravé a levé oko se opravdu někdy mohou lišit. Brýlové čočky by vždy měly být centrované na střed zornic a tolerance centrace by neměla překročit jeden milimetr. Lékaři většinou PD na předpis nepíšou a to ani u dětí. Předpokládám, že ve většině optikách dochází k co nejpřesnějšímu měření. Samozřejmě pokud Vám brýle způsobují nějaké potíže, pak může být špatná centrace důvodem k reklamaci. Někdo může být opravdu citlivější a sebemenší odchylka mu způsobuje potíže. Pokud budete s reklamací úspěšná, neznamená to ovšem, že docílíte změnu tloušťky skel. Stále by bylo nejlepším řešením se s danou optikou nějak domluvit a najít společně řešení, i když chápu, že to nemusí být jednoduché. V nejhorším případě můžete nechat brýle posoudit soudním znalcem. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si zhotovit multifokální brýle. Na blízko levé oko +1,25 , pravé oko +1,5 , do dálky levé oko -1,0 , pravé oko -0,75 . Mám problém s pohledem do dálky. Zorný úhel vlevo je v pořádku, ale stačí pootočit oči jen nepatrně směrem doprava a vše je rozmazané. Více než bez brýlí. Brýle jsem reklamoval, bylo mi vyhověno. Mám již nové, nově zaměřené podle očí, ale naprosto stejný výsledek. Původní skla jsem dostal k brýlím. V optice mi bylo řečeno, že to může být způsobeno rozdílnými dioptriemi na každém oku. Když si ale oči střídavě zakryji a dívám se vždy jen jedním okem, výsledek je stejný u obou očí. Když si vezmu ta původní skla a posouvám je vůči nehybnému oku, pak pohled skrz pravou částí skel je vždy rozmazán. Přičemž přechod na blízko je veden střední částí čoček a neměl by mít s tímto co dělat. V čem může být problém? A má smysl například zajít znovu k oční lékařce? Děkuji za odpověď.
17-3-2017 (14.00)
Odpověď:

Dobrý den, aby se dosáhla maximální spokojenost zákazníka s multifokálními brýlemi je potřeba mít přesnou refrakci a následně správně vyměřené brýlové čočky. Pokud toto vše je v pořádku, pak je nutné se s brýlemi naučit pracovat. Při pohledu pro blízko se dívat do spodní části, pro dálku horní částí a při pohledu do strany je nutné pootočit celou hlavu nikoli jen pootočit oči. Záleží také jaký typ multifokálních čoček jste si vybral. Čím lepší varianta multifokálních skel, tím širší zorné pole nabízí a eliminuje právě Vámi popisované periferní zkreslení, které se u multifokálních skel vyskytuje. Nepatrný rozdíl v dioptriích který máte to neovlivňuje. Multifokálním čočkám je potřeba dát určitý čas na přivyknutí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, počkala jsem na odpověď odborníka na muj dotaz od 4.3 , ačkoliv uz mezitim jsem obesla několik optik a ve dvou mi zmerili ta skla a sami od sebe doporucili to reklamovat, protože po zmereni zjistili, ze u jednoho z nich nejen okrajova, ale i stredova tloustka je jina (tlustsi), z cehoz vyplyva, ze me pochybnosti  ohledne pouziti cocky s jinym (nizsim) indexem lomu byly opodstatneny. Jinym zabrousenim, o kterem jste psali, lze vysvětlit rozdil okrajove tloustky, to ano, ale uz v zadnem pripade ne te stredove.Ted nezbyva, nez počkat na výsledek reklamace. Dekuji za odpoved
14-3-2017 (18.39)
# Návštěvník se ptá:
Dobry den, prednedavnom mi namerali v optike dioptrie -1,5, cylinder 0,75. Dala som si podla toho urobit okuliare, predtym som nosila bez cylindra, taku istu dioptriu. Po nasadeni okuliarov pocitujem velmi divny pocit v oku, akoby mi ho tahalo, tahalo svaly... ani to neviem opisat. Dala som si preto vysetrit zrak u ocnej doktorky, ktora mi taktiez namerala cylinder, ale odporucila znizit dioptriu o stvrtku. V optike mi tvrdili, ze aj keby mi urobia skla s o stvrtku nizsiou dioptriou, budem pocitovat tie iste pocity, ze oko si len musi zvyknut, ze to trva aj mesiac. Prosim Vas, je to naozaj tak? Mam nosit okuliare aj napriek tomu a cakat, kym si oko zvykne, alebo si mozem poskodit zrak? Dakujem vopred velmi pekne za odpoved.
9-3-2017 (8.52)
Odpověď:

Dobrý den, na nové cylindrické hodnoty v brýlích si budete muset opravdu zvyknout a není to nic neobvyklého. Doba přivyknutí je zcela individuální a může trvat až čtyři týdny. Rozdíl v naměřených hodnotách je velmi nepatrný a zrak si tím poškodit nemůžete. Samozřejmě se někdy může stát, že i po určité době nošení nepříjemné pocity přetrvávají a pak je dobré znovu navštívit lékaře nebo optometristu a najít vhodné řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, objednala jsem si v optice slunecni dioptricke bryle -8,5 s indexem lomu 1.67. Po jejich  vyzvednuti jsem zjistila, ze okrajova tloustka jednoho skla je vetsi, nez u druhého a proto mam podezreni, ze to tlustsi sklo muze mit nizsi index lomu, tj. 1.6.  A jelikož při objednani bryli s vysokym indexem zakaznik nikdy nevi presne jaka bude okrajova tloustka ve zhotovenych brylich ( to nevi presne ani optik, ktery Vam na to vždy odpovi, ze to zalezi na velikosti a tvaru obrouček, ze cim jsou vetsi, tim i ta okrajova tloustka je vetsi a i když se podiva do katalogu na vyobrazene cocky s ruznym indexem, tak i s pravítkem to  tezko spocita presne), tak zacinam mit podezreni, ze zhotovitele bryli mohou sidit zakazniky tak, ze uctuji cenu za index, který si clovek objednava, ale davaji do obrouček sklo/plast s nizsim indexem, které je samozrejme i mnohem levnejsi. Po tom, co jsem to zjistila na těchto novych brýlích, tak jsem porovnala okrajovou tloušťku dvou dioptrických bryli -8.5, které nosim uz delší dobu, jedny jsou s avizovanym indexem 1.9, a druhé 1.8 (pricemz porizovaci cena tech s 1.9 byla kolem 10.000 v r.2002 a ty druhé s indexem 1.8 jsem si koupila  za cca 5000 v r.2005) a ke svému prekvapeni jsem zjistila, ze jejich okrajova tloustka je stejna! Tudiz jsem mozna timto zpusobem byla podvedena jiz v r.2002. A proto bych se chtěla zeptat jak si muze byt zakaznik jisty, ze dostane cocky toho indexu lomu, který si objednal a za které zaplatil dosti velkou castku, kde a jak to lze zkontrolovat a premerit a jestli to muzu reklamovat (obavam se totiz, ze když s tim prijdu do prodejny, tak mi reknou, ze je vse v naprostem poradku a ze to jen vymyslim). K tomu bych dodala, ze jsem si poridila tyto bryle ve Fokusu v době akce 2 za cenu 1 a proto mozna zhotovitel si řekl, proc by mi daval i to druhé sklicko s indexem 1.67, když je to zdarma, a ze muzu byt rada, ze tam vubec nejake dal :). Kdyby mi v prodejne rovnou rekli, ze se ta akce nevztahuje na vysokoindexova skla, tak bych to pochopila, jinak mi to prijde jako velice nepoctive jednani. Predem dekuji za odpověď.
4-3-2017 (19.10)
Odpověď:

Dobrý den, nemyslím si že by Vás chtěli v optice nějak poškodit a použít jiný index než který jste si objednala. Samozřejmě to, že došlo k použití jiného indexu stoprocentně vyloučit nelze. Spokojenost zákazníka je pro optika velmi důležitá, a tak se snaží vždy co nejlépe vyhovět požadavkům a poradit při výběru. Zabroušené brýlové čočky nemusí být na obou stranách totožné. Záleží hodně právě na výběru brýlové obruby, její velikosti a dalších parametrech. Přesný výsledek síly skel nejde určit, lze říct pouze přibližnou tloušťku. U Vašich původních brýlí se jednalo o skleněnou čočku s indexem 1,8 a 1,9, kdy u nižšího indexu byla pravděpodobně použita obruba s menším tvarem skel. S reklamací asi neuspějete, protože brýlová čočka byla zhotovená dle Vašich požadavků a pokud byla v pořádku zabroušena a dioptrie dodrženy, pak k ní není ani důvod. V případě, že s rozhodnutím nebudete spokojena, můžete se obrátit na soudního znalce. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, minulý týden jsme zakoupili synovi brýle ( 2 roky) a v optice nám pán řekl, že máme vybrat takové, jaké se nám líbí a že všechno upraví tak, aby to malému sedělo. Již jsme u něj byli 2x na úpravě. Dnes jsem se stavila v jiné optice a paní mi řekla, že jsou synovi brýle malé a že má z brýlí na hlavičce otoky. Je možné uplatnit reklamaci a vrátit peníze za týden staré brýle? Předem děkuji za odpověď Havránková
2-3-2017 (12.07)
Odpověď:

Dobrý den, reklamaci samozřejmě uplatnit můžete, ale nemyslím že budete úspěšná, protože brýle jsou pravděpodobně zhotoveny správně a každý může mít odlišný názor co se výběru obruby týká. Jde i o to, zda Vašemu synovi jsou opravdu malé a který optik má vlastně pravdu. Jestli-že synovi brýle nedrží a ani úprava koncovky u stranice nepomohla, pak existují různé zarážky nebo gumičky, které padání zabraňují. U dětí bývá tento problém poměrně častý a nemusí to ještě znamenat, že brýle jsou malé. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
dobrý den, mám nově zhotovené bifokály a pokud skla na blízko použiji na PC,mám pocit,že rámeček monitoru je prohnutý na délku směrem nahoru a samotný display prohnutý dopředu.Dá se toto považovat za vadu brýlí?U starších skel toto není.Děkuji.
21-2-2017 (5.54)
Odpověď:

Dobrý den, brýle na blízko jsou vyměřeny na vzdálenost 30 - 40 centimetrů a tak Vám nové vyšší dioptrie nemusí na střední vzdálenost (což je např.PC ) vyhovovat a mohou Vám způsobovat Vámi popisované potíže. Není to vada brýlí, ale běžný úbytek akomodační schopnosti. Vhodným řešením jsou multifokální brýle, kde máte všechny vzdálenosti (dálku,střed i blízko) a jedná se o plynulý přechod dioptrií. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si zhotovit brýle. Do dálky na jednom oku -1 a na druhém -1,75. Po zhotovení brýlí jsem na dálku viděl krásně, ale poté jsem zkoušel něco přečíst a neviděl jsem nic. Četl jsem, že to může být špatnou akomodací čočky. Chtěl bych se zeptat, jestli tuto vadu akomodace může optik předem zjistit, jestli je možnost reklamovat skla, když přes tuto vadu nevidím a jestli existují čočky i pro mě, abych s nimi viděl i na blízko a ne jen na dálku :) Díky
18-2-2017 (21.05)
Odpověď:

Dobrý den, Vaše brýle na dálku jsou pravděpodobně zhotoveny správně a tak není důvod k reklamaci. Jestli-že došlo k navýšení dioptrií, pak to Vaše akomodace opravdu nemusí zvládat a vy pro pohodlí budete muset brýle při čtení odložit. Není to nic neobvyklého a to i v případě, že se starými brýlemi jste číst mohl (pokud jste nějaké již používal). Samozřejmě je možnost zhotovit multifokální brýle, a to i přesto, že na blízko dioptrie nepotřebujete. Existují také brýlové čočky zohledňující práci s digitálními zařízeními. Nejlepší pro Vás bude navštívit optiku, popsat co od brýlí očekáváte a tam Vám nabídnou nejlepší řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám již třetív pořadí multifokální skla. Mám problém na blízko, číst lze jen při posunování brýlí nebo různém natáčení čteného. Není to v dioptriích, přemeřeno , odpovídají. Ještě v záruční době, pokud jsou špatně zhotoveny lze reklamovat ? Samozřejmě optik svoji chybu nepřiznává. Děkuji za radu.
15-2-2017 (21.53)
Odpověď:

Dobrý den, jestli-že jsou brýle špatně zhotoveny, pak máte samozřejmě nárok na reklamaci. Pokud reklamaci uplatňujete, musí Vám Optika vystavit reklamační protokol s popisem vady, a následně v písemné formě vyjádření a odůvodnění zda je reklamace uznána nebo zamítnuta. Nebudete-li spokojena s rozhodnutím, můžete se obrátit na soudního znalce. Vždy je samozřejmě lepší se dohodnout na možném řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Zdravím. V pondělí 6.2 2017 jsem byl ve Vaší pobočce v Milevsku zakoupit nové brýle. Dnes 8.2 jsem si pro brýle byl a utratil pěkných 7500Kč. Co mě opravdu pobavilo je to, že po utracení takové částky si ode mne paní v obchodě vyžádala 15Kč za vyčištění starých brýlí. Jste opravdu jednička!! Mě osobně by hanba fackovala!:-)
8-2-2017 (18.39)
Odpověď:

Dobrý den, velmi nás mrzí Vaše rozhořčení. Běžně se za čištění ultrazvukem opravdu určitá částka účtuje, ale pokud si u nás zhotovíte nové brýle a zároveň si necháte vyčistit své původní, pak tuto částku nevyžadujeme. Za toto nedorozumění se omlouváme. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.. vidím špatně na dálku a 7 let jsem nosila jen kontaktní čočky.. nyní jsem si nechala udělat i brýle abych je mohla nosit s čočkami na střídačku, protože mi jsou čočky večer když jsem unavená, nepříjemné a škrábou mě. Na brýlích mám 4,25 dioptrie na pravém i levém oku. Když jsem sk brýle vyzvedávala v optice tak me pani upozorňovala, že to pro mě bude dost velký nezvyk když jsem takovou dobu nosila jen čočky. Nezvyk to tedy je strašný.. když si brýle nasadím přijdu si jako bych byla v kulatém akvariu nebo opilá. Když koukám na zem i kolem sebe vše se mi vlní a přijde mi vše lehce vzdálené a mám pocit jako když bych vzdálenost špatně odhadovala. Když ale sedím a koukám třeba na Tv tak mi to tak strašné zas nepřijde, ale jakmile jsem v pohybu tak je to k nevydržení a brýle pak sundavám a beru si opět čočky. A když v brýlích koukám do stran bez otáčení hlavy mám vše lehce zkosené a rozmazané. Chtěla bych se zeptat zda je to opravdu o zvyku nebo v optice udělali chybu. Pokud to je tedy jen o zvyku jak dlouho asi potrvá než si na brýle zvyknu a mám je nosit jen chvilku denně nebo celý den abych si zvykla rychleji i když je to nepříjemné ? Moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
8-2-2017 (10.57)
Odpověď:

Dobrý den, po dlouhodobém používání kontaktních čoček může opravdu přechod na brýle způsobovat na počátku potíže a docházet k určitému zkreslení, ale pravidelným nošením by se to mělo urovnat. Zvykání na nové brýle je individuální a může trvat až 4 týdny. V případě, že budete mít neustálé potíže, pak by bylo vhodné navštívit znovu očního lékaře nebo optometristu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dostala jsem poprvé brýle, věděla jsem že pravé oko není úplně v pořádku, ale viděla jsem. Naměřili mi na přístroji 1,25 dioptrie a 0,75, přijde mi to docela velký skok. Brýle mi úplně nevyhovují, potřebovala bych slabší, pokud bych chtela skla vyměnit, musím platit opět celou částku?
5-2-2017 (9.01)
Odpověď:

Dobrý den, jestli-že jsou brýle správně zhotoveny a dioptrie v brýlích odpovídají předepsaným hodnotám z vyšetření, pak nedošlo k žádnému pochybení ze strany optiky a nová skla si budete muset uhradit. Na nové brýle může být potřebná určitá doba na přivyknutí, obzvlášť máte-li je poprvé. Než se rozhodnete pro výměnu, pokuste se na novou korekci zvyknout. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, byla jsem v optice poprvé pro čočky. Nikdy předtím jsem je nenosila. Vše jsem jim řekla. Čočky mi udělaly podle mých brýlí.Plus mi navýšili čtvrtku cylindru na pravém oku, protože se prý čočky s mým 2kovým nedělá. V čočkách nevidím. Mám vše rozmazané. Prosím dá se nějak reklamovat? Četla jsem, že se čočky nedělají podle brýlí, ale mají se oči změřit.Děkuji za Odpověď
30-1-2017 (21.27)
Odpověď:

Dobrý den, kontaktní čočky by měly být aplikovaný až po předchozím vyšetření očním lékařem nebo optometristou. Ten změří Vaše dioptrie a ostatní parametry oka, důležité pro výběr kontaktních čoček. Následně vybere vhodný typ a naučí vás čočky nasazovat a vyjímat. Dostanete zkušební vzorek, aby jste zjistila zda Vám vyhovují. Dioptrie v brýlích se mohou u kontaktních čoček lišit. S reklamací to bude složitější. Špatně zvolené dioptrie či postup výběru který tomu předcházel se dá těžce dokázat. Navštivte danou optiku a pokuste se najít vhodné řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,mám prosím dotaz.Asi před rokem a půl jsem si na doporučení očního lékaře nechala zhotovit brýle na čtení,dle dioptrii,obroučky jsem měla své.V práci tyto brýle používám asi 3 hod.denně.Při nasazování brýli se m u šroubku brýle ve skle zlomili.Brýle jsou vrtané do skel.Na opatrnost jsem byla upozorněna a taky jsem tak s nimi zacházela.Uplatnila jsem u optika reklamaci a po 14 dnech mi bylo žečeno,že reklamace je zamítnuta z důvodu slevy na skla 30%.Jak dál prosím postupovat,vždyt to s tím nemá přece nic společného.Děkuji za odpověd.
28-1-2017 (4.03)
Odpověď:

Dobrý den, v případě, že je výrobek prodáván se slevou z důvodu akční nabídky, vztahuje se na něj standardní reklamační řád. Nicméně pokud byl výrobek prodáván se slevou kvůli vadě (na tuto skutečnost by měl být zákazník při koupi upozorněn) nelze uplatňovat nárok na reklamaci této vady. Vrtaná skla jsou opravdu choulostivější a ne na všechny dioptrie vhodné. Na základě toho, co ve svém dotazu uvádíte, doporučuji zkusit se v optice domluvit např. na poskytnutí třeba nějaké slevy na nové sklo. Samozřejmě máte možnost se obrátit na soudního znalce a nechat si vyhotovit posudek. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat... Se zrakem nemám žádný problém, ale odjakživa se mi líbily brýle jen jako módní doplněk. Nedávno jsem si koupila obyčejné plastové brýle v jednom butiku. Může mít jejich pravidelné nošení negativní vliv na zrak? Předem moc děkuji za odpověď.
23-1-2017 (8.13)
Odpověď:

Dobrý den, nemusíte se obávat. Nošení brýlí jen jako módní doplněk Vám zrak nijak neovlivní. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám od dětství -12 dioptrií + astigmatizmus.Vždy když mi byly dělány nové brýle-skla,ihned jsem po nasazení dobře viděla.A starý optik v našem městě mi říkával,že takto jsou správně změřené oči a udělané brýle. Pak jsem byla ve 20letech na operacích očí,poněvadž se mi rozpadávalo oční pozadí.Za pár let jsem změnila očního lékaře a když jsem mu nesla zprávy o těchto operacích,tak ho to nezajímalo a řekl mi že to mám hodit do koše.Vůbec nebral ohled ,jaké mi byly doporučené skla od ošetřujícího lékaře. A když jsem si poté začala kupovat nové brýle,nikdy mi můj oční lékař neřekl,že mám nárok na dvoje brýle na recept.Takže jsem roky nosila jen jedny, na dálku.Nyní když už jsem stará, tak mám dost velké problémy s viděním.Špatně vidím na blízko i na dálku.Bohužel pokaždé když jsem si šla udělat nové brýle / asi tak po 3-4- letech / ,tak jsem přes ně neviděla ,vše bylo rozmazané.V optice pořád stejná písnička-musíte si na ně zvykat / Jenže já nemám brýle za 2 000 Kč ,ale skla mě stojí 12 000 ! + brýlová obruba.A to si nevybírám nic extra. Brýle jsem i reklamovala,pan Dr. mi bez kontroly ,0.5 dioptrie posunul/ a cylindry prý nerad posunuje / a to bylo vše.Taky jsem chtěla brýle na blízko a na ně mi napsal poukaz jen tak bez vyšetření,odhadem.Takže přes ně taky nevidím.I přes reklamovaná skla jsem viděla pořád rozmazaně až když jsem si brýle posunula na špičku nosu,tak jsem viděla jakž takž ostře.Jenže takto nemohu proboha nosit věčně brýle! .Šla jsem opět k očnímu lékři a pan Dr. jen pokrčil rameny,že on má vše v pořádku ,že za to může optika.Takže jsem za brýle,které nemohu dodnes nosit,zaplatila celkem 28 000 Kč a brýle můžu aakorát tak vyhodit do koše! A nikdo za nic nemůže.. nemám nikde žádné dovolání.Jsem v invalidním důchodu a opravdu z důchodu si nemůžu dovolit dát tolik peněz za další brýle.Na ty minulé brýle jsem si vždy musela půjčit peníze v bance.Bylo mě divné,že mi lékař pořád tvrdilže on má vše změřené v pořádku a tak jsem zašla k jinému očnímu lékaři který mi řekl,že mám doslova - oči rozštelované,že se nedají přesně určit dioptrie.Tak teď nevím co s tím mám dělat..pořádně nevidím ani na dálku ani na blízko. A to nemluvím o tom,jak mě z toho bolí oči a hlava,mám z toho syndrom suchého oka a neustálé záněty spojivek a kolik kvůli tomu musím brát prášků! Brýle musím neustále na nose korigovat,poněvadž každý den vidím jinak. A tak se chci prosím zeptat,co mám dělat? Dodnes nevím na co mám nárok,protože mi to oční lékař nikdy neřekl i když jsem se ho na to ptala ,taktéž obvodní lékař.. A kam mám jít aby mi konečně udělali správné brýle,přes které opět správně uvidím ! ? Děkuji a přeji pěkný den,Iva
15-1-2017 (18.31)
Odpověď:

Dobrý den, dioptrie lze přeměřit i v optice, která tuto službu poskytuje. Rozhodně by bylo dobré nechat si udělat celkové oční vyšetření lékařem, zda problémy nemohou způsobovat nějaké nežádoucí změny. Nejste-li spokojena s přístupem Vašeho současného lékaře, vyhledejte jiného nebo navštivte nějaké specializované pracoviště. Vzhledem k Vašim dioptriím máte opravdu nárok na slevu od pojišťovny na dvoje brýle na dálku. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, koupila jsem si ve Fokusu multifokální brýle údajně skla od firmy Zeiss, typ Multi Prec.Superb 1,5 DVBP,optima.Byly v akci 2.sklo zdarma. Jak poznám, že jsou to opravdu citovaná skla a né levnější skla od jiných výrobců, např. Čína, ČR atd.?
9-1-2017 (7.19)
Odpověď:

Dobrý den, většina značkových multifokálních skel má na sobě drobné značky(gravury), které jsou vidět v určitém úhlu a popisují typ brýlové čočky. Potvrdit správnost čočky by Vám mohli v optice, která nabízí výrobky od firmy Zeiss. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den před měsícem mi byla zjištěna krátkozrakost naměřeno u očního lékaře 0,25 dioptrie. O 14 dní později mi bylo naměřeno u jiného lékařě - 0,5 dioptrie na obě oči nechal jsem, jsi předepsat brýle na 0,5 dioptrie. Doktor mi řekl, že hodnoty jse od sebe zas tolik nelíší a je to možná tím, že jsem byl víc únavný. Brýle 0,5 mi sednou dobře nic mě nebolí, ale zdá se mi že jsou pře korigované je to jak nasadit dalekohled. Když se podívám do dálky na písmena bez brýlí tak písmeno doostřím mžouráním v pohodě. V případě kdy jsi do dálky nasadím brýle tak se mi písmeno ztuční a vídím ho jasněji možná až moc. Brýle nosím jen do auta můžou tyto brýlé podle mě s pře korigovanými dioptriemi zhoršit zrak?brýlí tak písmeno dostřím mžouráním v pohodě. V případě kdy jsi do dálky nasadím brýle tak se mi písmeno ztuční a vídím ho jasněji možna až moc. Brýle nosím jen do auta můžou tyto brýlé s překorigovanýmki dioptriemi zhoršit zrak?
14-12-2016 (14.25)
Odpověď:

Dobrý den, rozdíl v naměřených hodnotách je opravdu nepatrný a může to být způsobeno Vaší větší únavou při měření. Váš zrak se používáním brýlí nezkazí a jejich nošení nemá vliv na vývoj refrakční vady. Poskytnou Vám ale větší komfort vidění, což obzvlášť při řízení oceníte. Na novou korekci si je nutné zvyknout. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, leta nosímkontaktní čočky mám dioptrie -6.00 a -7.5. Nyní jsem měla zánět spojivek a po 35 letech jsem byla nucena použít brýle. Kdybych se rozhodla používat brýle častěji, chtěla bych nějaká v kterých díky svým dioptriím nebudu mít tzb prasečí očka.Mám krásné velké oči a brýle s tak velkýma dioptriema mi udělají prtavý ,nevýrazný oči. Existují nějaká skla do brýlí,které toto neudělají?????...cena nerozhoduje. Děkuji za info
25-11-2016 (7.29)
Odpověď:

Dobrý den, technologie pro výrobu brýlových čoček se neustále zdokonaluje, a tak i pro nositele brýlí s vysokými refrakčními vadami je možné vyrobit tenké, estetické brýlové čočky, kde se dosáhne redukce efektu zkreslení tvaru oka. Spolu s Vaším optikem určitě najde nejvhodnější řešení, aby brýle splňovaly Vaše požadavky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobré odpoledne, před časem jsem zjistila, že špatně vidím na dálku, např. na televizi, na projektor v práci, v kině a tak dále. Proto jsem si zašla k lékaři a ten mi zjistil, že trpím krátkozrakostí a na právem oku mi naměřil 0,25 dioptrie a na levém oku 0,50 dioptrie a cylindr. V optice mi řekli, že bych brýle mít určitě měla, zvláště na řízení. Mohu Vás požádat o Váš názor, zda brýle opravdu potřebuji? Předem děkuji.
14-11-2016 (16.46)
Odpověď:

Dobrý den, každý z nás má jiné požadavky na vidění a záleží pouze na Vás zda se rozhodnete brýle nosit. Vaše dioptrie jsou sice slabé, ale rozhodně s nimi budete mít větší komfort, což obzvlášť při řízení oceníte. Brýle si nechte zhotovit a noste je dle Vaší potřeby. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na názor ohledně reklamace brýlí. Dceři jsem v srpnu pořídila nové plastové obroučky se skly 4 a 5 dioptriemi. Dnes obroučky praskly, při čištění brýlí jsem zjistila, že jsou prasklé. Otázka je zda má smysl brýle reklamovat nebo to ani zkoušet nemám pokud se jedná o dětské brýle a obávám se, že odpověď bude špatné zacházení? Za odpověď předem moc děkuji Javůrková.
8-11-2016 (16.09)
Odpověď:

Dobrý den, při poškození výrobku máte nárok uplatnit reklamaci, obzvlášť v takto krátké době od vyzvednutí. Bude záležet na posouzení, zda se jedná o vadný výrobek nebo zda došlo k poškození nesprávným zacházením. V takovém případě Vám bude reklamace zamítnuta. Rozhodně navštivte danou optiku a brýle reklamujte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den,nechala jsem si udelat dvoje bryle,jednu obrubu jsem mela vlasni druhou zakoupila v prodejne.Na dalku mam 2 na čteni 3.Po vyzvedntuti bryli jsem zjistila že skla jsou mnohem širši než obruba.Nebyla mi nabidnuta žada varianta při koupy čo se tyče skel.Mohu to reklamaovat,děkuji
3-11-2016 (9.54)
Odpověď:

Dobrý den, reklamaci lze uplatnit v případě, že jsou brýle špatně zhotoveny nebo se objevila vada na obrubě. Ve vašem případě se nejedná o špatné zhotovení brýlí, ale pravděpodobně o špatnou komunikaci mezi Vámi a optikou a na to se reklamace bohužel nevztahuje. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jelikož mi v optice řekli, že si musím zvykat, ale od té doby, co již týden si zvykám na nové brýle je mi hrozně zle,nejen, že mě bolí hlava, oči, ale pořád se mi chce zvracet, žaludek mám neustále podrážděný, nechuť k jídlu, neustálá nevolnost a hlavně se mi neustále točí hlava. Prý to může trvat i 14 dní, ale já nejsem schopná vůbec fungovat, i když jsem na mateřské, jsem velmi podrážděná a nervózní. Moc děkuji za odpověď na mail. V optice jsem problémy již 2x uvedla...mám prý vydržet.
13-10-2016 (21.39)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, koupila jsem si nové brýle, při prvním měření mě naměřili na pravém oku o 0,5 cylindru více než jsem měla původně a doporučili mi tenčená skla (asférická), že budou i lepší. Problém nastal při vyzvednutí. Na levém oku vidím dobře, ale na pravém je to peklo, takže jsem je hned druhý den vracela s tím, že vidím špatně. Vyměnili mi pravé sklo s tím, že mi dali původní hodnotu cylindru, po týdnu jsem si brýle opět vyzvedla a viděla jsem o něco lépe, ale stále mi to nedělá dobře při pohledu do stran, vidím rozmazaně. Můžou to dělat asférická skla? Jakto, že na levém oku je to v pořádku a na pravém to takto "zlobí" Paní říkala, že si mám zkusit zvykat, ale mám si zvykat, že blbě vidím a že mě z toho bolí oko a hlava? Jaký je cenový rozdíl mezi klasickými plastovými tenčenými skly a asférickými? Děkuji za odpověď
11-10-2016 (23.26)
Odpověď:

Dobrý den, asférické brýlové čočky mají plošší desing a kvalitnější zobrazovací vlastnosti. Potlačují efekt nepřirozeného zvětšení očí u plusových dioptrií. Vidění přes ně by pro Vás mělo být lepší. Samozřejmě se můžou objevit případy, kdy asférické čočky nemusí vyhovovat, ale je to opravdu ojedinělé. Vzhledem k tomu, že máte potíže pouze s jedním okem, pak to pravděpodobně nebude způsobeno typem čočky. Na nové brýle může být opravdu potřeba určitá doba na přivyknutí, obzvlášť pokud došlo k navýšení dioptrií a změně tvaru brýlové obruby. V případě stále trvajících potížích by bylo dobré nechat si znovu přeměřit dioptrie, zda je korekce správná. Co se týká ceny brýlových čoček, pak asférická čočka je nepatrně dražší. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Mužu nosit dioptricke brýle na tupozrakost
4-10-2016 (16.11)
Odpověď:

Dobrý den, tupozrakost není vada dioptrická, ale funkční. Vzniká již v dětství,kde se dá správnou léčbou ovlivnit. Po ukončení vývoje zraku dítěte, což je zhruba osmý rok věku zdravého jedince. V dospělosti již léčitelná není a nelze ji nijak ovlivnit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechala jsem si v optice zhotovit brýle se ztenčeným indexem 1,67 čočky Transitions brown.Při zhlédnutí zakázky v optice se mi brýle nelíbí jelikož jsou skla podle mého názoru silnější a neodpovídají ztenčení na požadovaný index i v porovnání s mými stávajícími brýlemi se stejným indexem ztenčení.Odmítám si zakázku převzít i nformovala jsem o své nespokojenosti i optiku,která na emailovou komunikaci nereaguje.Chci odstoupit od smlouvy.Jak mám dále postupovat?Děkuji za odpověď.
29-9-2016 (16.12)
Odpověď:

Dobrý den, ztenčení daným indexem ještě neznamená, že výsledná síla skel bude ve všech typech obrub stejná. Ve výsledném efektu se samozřejmě může odrazit i navýšení dioptrií, pokud k nim došlo. Jestliže jsou brýle správně zhotoveny a dodrženy všechny zadané parametry, pak není důvod k odstoupení od smlouvy. Doporučuji Vám navštívit optiku, kde jste si brýle nechala zhotovit a pokusit se s nimi domluvit na možném řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den. Delší dobu trpím bolestmi hlavy a unavou oci. Chtěla bych sibnechat udělat brýle,ale doposud jsem zadne nenosila. Je možné si je nechat zhotovit bez předpisu a údajů od lékaře? Da se spolehnout na mereni v optice? A jaký je vahovy rozdíl u skleněných a plastovych skel? Dekuji za odpověď.
28-9-2016 (14.03)
Odpověď:

Dobrý den, zdravotní problémy by jste měla vždy konzultovat s lékařem. Bolest hlavy může mít mnoho příčin. Brýle lze zhotovit i bez lékařského předpisu po předchozím přeměření optometristou v optice, která tuto službu nabízí. Ohledně váhového rozdílu, pak plastová čočka je oproti skleněné čočce lehčí. Skleněné čočky se v současné době používají velmi zřídka. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám místy sloupnutý antireflex, je možnost odstranění antireflexu? Děkuji za odpověď.
24-9-2016 (7.32)
Odpověď:

Dobrý den, odstranění antireflexu z brýlové čočky není možné. Řešením je výměna poškozených skel za nové. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechala jsem si vyměnit skla v obroučkách,obroučky jim však v optice praskly při výměně skla a já si musela koupit nové obroučky,ne levné.Bylo mi nabídnuto,že prasklé obroučky mohou poslat na opravu do Německa,opravu bych si samozřejmě platila sama.Chci se tedy zeptat,je normální,když v optice při výměně skla praskne obroučka,že si musím koupit nové?nemusela jsem si kupovat obroučky v téže optice,ale byla to ta nejrychlejší cesta.Je to moje riziko,když si nechám vyměnit skla a praskne obroučka,nebo chyba lidí,co sklo vyměnili?děkuji za odpovědˇ,Valehrachová
20-9-2016 (11.38)
Odpověď:

Dobrý den, výměna do vlastní obruby s sebou vždy nese určité riziko. Na možné riziko poškození obruby by Vás měla optika dopředu upozornit a záleží pak na Vás, zda se ho rozhodnete podstoupit. Někdy vada obruby (obzvláště u plastových obrub) není na první pohled viditelná a projeví se až při vsazování a může tak dojít k jejímu prasknutí, které ale není způsobeno chybou optika, ale opotřebením obruby. Řada optik právě z toho důvodu vůbec skla do vlastních optik nevsazuje, aby tak předešla vzniku takových sporných situací. Samozřejmě záleží na dohodě s danou optikou, která Vám může např. poskytnout nějakou slevu na pořízení nové obruby. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, 13.9. jsme si s manželkou nechali změřit oči u Vás v Milevsku. Musím touto cestou co nejvíce pochválit dámy, které se nám věnovaly. Vše nám perfektně vysvětlily a přes nové brýle vidíme jak ostříži. Děkujeme moc!
16-9-2016 (13.40)
Odpověď:

Dobrý den, velice si vážíme Vaší pochvaly a jsme rádi, že jste byli s našimi službami spokojeni. Přejeme pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si v optice udělat nové brýle podle předpisu. Vidím v nich v zásadě dobře, ale mám jeden problém: když se levým okem dívám hodně doleva, vidím obraz jakoby zúženě, zkoseně (čtverec vidím jako navýšku postavený obdélník). Čím to může být způsobeno? Vím, že mi doktorka předepisovala jinak cylindr, než jsem ho měl na starých brýlích, na těch nových už na levém oku nemám žádný, i když dřív tam byl. Může to být tím?
9-9-2016 (13.10)
Odpověď:

Dobrý den, příčinou může opravdu být odebrání cylindrické hodnoty, na kterou jste byl doposud zvyklý. S tím by se však měl Váš mozek vyrovnat a přestat to vnímat. Mírné zkreslení obrazu může na počátku způsobovat i změna tvaru brýlové obruby, ale po určité době přivyknutí by to mělo odeznít. V případě, že problém bude přetrvávat, navštivte znovu očního lékaře. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám poukaz na brýle, mohu si je dát udělat v jakékoliv optice, nebo musím v té, která spadá pod tu ambulanci. Děkuji za odpověď.
16-8-2016 (11.34)
Odpověď:

Dobrý den, výběr optiky pro zhotovení brýlí záleží pouze na Vašem rozhodnutí a ne na tom, kde byl poukaz vystaven. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si zhotovit nové brýle na blízko s tím, že pracuji na počítači a přesto mi byly do brýlí dány čočky, které jsou jen na čtení.Nemám písemnou smlouvu a v optice mi bylo řečeno, že jsem měla říct, že potřebuji čočky na blízkou a střední vzdálenost, že to není uvedeno na předpisu od lékaře. Jakou mám šanci požadovat výměnu čoček s případným doplatkem ceny.Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.
2-6-2016 (18.13)
Odpověď:

Dobrý den, na lékařském předpisu jsou uvedeny opravdu buď dioptrie na blízko nebo na dálku a v optice Vám zhotovili brýle na základě předloženého receptu. V případě, že chcete vyměřit dioptrie na střední vzdálenost (PC), je dobré na to vyšetřujícího lékaře upozornit a dioptrie přizpůsobit. Většinou se zákazníku ptáme zda brýle budou používat jen na čtení nebo s nimi i pracovat na PC. V takovém případě doporučíme kancelářskou čočku. Nemohu posoudit jaká byla Vaše komunikace s optikou, ale pokud brýle odpovídají předepsaným dioptriím, pak optika žádnou chybu neudělala a není proto povinna Vám čočku vyměnit. Pokuste se s nimi domluvit na možném řešení např. poskytnutí nějaké slevy na nové čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si u nás v Oční optice udělat vyšetření zraku a dostala jsem nové brýle. Vidím v nich špatně na počítač. Mohu brýle reklamovat ? Mohou mně čočky změnit nebo vrátit peníze ? Děkuji za odpověď.
1-6-2016 (16.53)
Odpověď:

Dobrý den, naměřené dioptrie budou pravděpodobně odpovídat Vašim hodnotám do blízka, což znamená na vzdálenost 30 - 40 cm, a proto nemusí být pohodlné na větší vzdálenost, kde je umístěn monitor PC. V takovém případě je vhodné nechat si zhotovit tzv. kancelářskou čočku, která zohledňuje dioptrie na pracovní vzdálenost a zároveň blízko. Pokud jste chtěla brýle na práci s počítačem, měla jste na to před vyšetřením upozornit. Reklamovat brýle samozřejmě můžete, ale pravděpodobně Vám bude reklamace zamítnuta, neboť zhotovené brýle nebudou vykazovat žádnou závadu. Vše bude záležet na optice jaké Vám nabídne řešení. Pokuste se s nimi nějak domluvit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den,zakoupila jsem si bryle,ktere mi ale vubec nesedi i po upravach optika. Tlaci me na nose i usich a je to velmi neprijemne. Jake mam moznosti reklamace? Bryle nebyly levne,jsem na materske a cela situace me velmi tizi. Dekuji za odpoved
26-5-2016 (20.26)
Odpověď:

Dobrý den, již při výběru obruby je nutné dobře zhodnotit jak se v brýlích cítíte, zda nikde netlačí nebo nejsou jinak nepříjemné. Takové rozhodnutí dělá ovšem sám zákazník, a proto špatně zvolená obruba není důvodem k reklamaci, neboť se nejedná o vadný výrobek. Optik může pomoci s výběrem typu obruby a vhodností pro dané dioptrie. Příjemnost dané obruby je na zákazníkovi. Navštivte optiku a pokuste se domluvit na možném řešení. Třeba bude stačit ještě nějaká drobná úprava, aby jste byla spokojena. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám dotaz. Nechal jsem si zhotovit nové brýle. V optice mi změřili tyto hodnoty: prvé SPH -2,25, CYL -0,25, OSA 125, levé SPH -1,75, CYL -0,75, OSA 65. Na brýle si nemohu však zvyknout, např. levá strana knížky je menší než pravá, nemám odhad při chůzi... Zašel jsem proto k lékaři, který mi naměřil tyto hodnoty: pravé SPH -2,25, CYL 0, OSA 0. Levé SPH -1,5, CYL -0,5, OSA 60. Mohu tedy brýle reklamovat v optice?
26-5-2016 (17.36)
Odpověď:

Dobrý den, naměřené dioptrické hodnoty v optice a naměřené hodnoty lékařem se příliš neliší. Na možném postupu řešení se budete muset pokusit domluvit v dané optice. Každý lékař, optometrista může mít trochu jiný názor, metodu měření. Navíc subjektivní měření ovlivňuje i rozpoložení jedince, světelné podmínky atd. V zásadě můžete uplatňovat reklamaci, ale je to dost obtížné a bude záležet na optice jak se k tomu vyjádří. Někdy je opravdu nutné si na nové hodnoty (obzvlášť cylindrické) zvyknout. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si u optometristy změřit zrak a následně u něj objednala nová skla. Dle doporučení ta nejlepší, s modrofialovým antireflexním filtrem. Již po prvním dnu nošení jsem zjistila, že zevnitř brýlí při nošení pozoruji fialové odlesky, které mě velmi ruší a obtěžují. Jak mohu postupovat v případě této reklamace? Děkuji za odpověď.
25-5-2016 (9.28)
Odpověď:

Dobrý den, v optice Vám opravdu nabídli jednu z nejlepších brýlových čoček. Reklamace se vztahuje na vadu výrobku nebo jeho špatné zhotovení, což bohužel nebude pravděpodobně Váš případ, a proto není k reklamaci důvod. Je možné, že pokud jste měnila i tvar brýlové obruby za větší moderní typ, pak budete možná potřebovat nějaký čas na přivyknutí a měla by jste přestat vnímat i odlesky. Při přetrvávajících potíží navštivte danou optiku a pokuste se domluvit na nějakém vhodném řešení, třeba v podobě nějaké slevy na nové čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si dle předpisu od očního lékaře zhotovit nové multifokální brýle +1,5/+3,5 dioptrií, fotochromatické do odstínu šedé. Po převzetí jsem zjistil, že na rozhraní světlá/tmavá je výrazná difrakce-duhový okraj. Jinak s brýlemi vidím dobře, předchozí brýle slabší o 0,5D jsem nosil 2,5 roku, nebyly fotochromatické a duhový okraj jsem na nich nepozoroval (a to ani nyní, když si je opět nasadím). Od Fokus Optik jsem získal tech. specifikace materiálu čoček:XTRActive 1,50 FSV Hard Resin HC - index lomu 1,5, Abbeovo číslo 56, hustota 1,27. Toto jsou solidní hodnoty, v čem tedy může být příčina výrazné difrakce na kontrastním rozhraní? Děkuji za odpověď.
25-4-2016 (15.45)
Odpověď:

Dobrý den, pravděpodobně se bude jednat o optickou vadu materiálu. Vady zobrazení jsou často způsobeny vlastní výrobou čoček, takže se nedají jinak odstranit než výměnou vadné čočky. Jedná se vlastně o chromatickou (barevnou) vadu čočky, kdy se jednotlivé barevné složky světla lámou v čočce jinak a díky tomu můžete vidět barevné kontrasty na okrajích. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Kvůli častým bolestem hlavy mi bylo doporučeno obvodním lékařem, abych zašla k očnímu lékaři. Ten mi oči změřil a řekl, že potřebuji na obě oči dioptrie +0,75. Brýle jsem si tedy byla objednat, ale když jsem si je vyzvedla a zkusila, tak jsem na dálku viděla velmi rozmazaně (něco jako pod vodou). Pan v optice mi říkal, že jde o zvyk, tak jsem si brýle odnesla domů. Už týden si na ně zkouším zvyknout, ale marně. Na blízko vidím perfektně, ale na dálku rozmazaně. Co mám dělat? Přítel má také dioptrické brýle (sice jen 0+5, ale to mi zase takový velký rozdíl nepřijde) a ten mi taky řekl, že přes ty mé nic nevidí. Mám nárok na reklamaci brýlových čoček? Děkuji za odpověď
25-4-2016 (13.48)
Odpověď:

Dobrý den, nárok na reklamaci máte v případě, že jsou brýle špatně zhotoveny nebo pokud dioptrie v brýlích neodpovídají naměřeným hodnotám na lékařském předpisu. Pokud toto vše je v pořádku, pak není k reklamaci důvod. Pro brýle určené na blízko je ideální čtecí vzdálenost do 40cm. Na delší vzdálenost již může být obraz rozostřen. Vzhledem k Vašim informacím předpokládám, že se jedná právě o brýle na blízko a to jak uvádíte je v pořádku. Na nové brýle je opravdu nutné si zvyknout. V případě, že brýle máte předepsané na dálku a potíže přetrvávají, pak znovu navštivte očního lékaře a nechte si dioptrie překontrolovat zda nedošlo k překorigování (tj.vyšší dioptrie než by jste potřebovala). Reklamovat špatně změřené dioptrie je velice obtížné. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Jsem krátkozraký s astigmatismem na pravém oku 0,75. Mám dvoje brýle. Staré 2,5 a 1,75 s cylindrem 0,75. Při celodenním nošení těchto brýlí mě bolely oči a hlava. Nechal jsem si udělat proto nové brýle 2,25 a 1,5 BEZ CYLINDRU. S novými brýlemi se cítíme pohodlně, ale spatně vidím na monitor. Chtěl bych se zeptat: Mohu prostřídat nové a staré brýle (nové venku a staré při práci u monitoru)? Neškodí zraku? Předem děkuji za odpověď
20-4-2016 (13.18)
Odpověď:

Dobrý den, používáním nesprávných dioptrií se Váš zrak poškozovat nebude, ale nošení může vyvolat nepříjemné pocity nebo nastat jiné potíže (např. právě bolest hlavy). Vzhledem k Vaší oční vadě Vám dioptrie určené na dálku opravdu již nemusí vyhovovat při práci s PC. Vhodnější je samozřejmě navštívit očního lékaře a požádat o přeměření dioptrií pro pracovní vzdálenost(PC). Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si zhotovit nové multifokální brýle. Od začátku jsem z těchto brýlí neměl dobrý pocit. Přišlo mě, že vidím rozmazaně. Prodavačka tvrdila, že si musím na nové brýle zvyknout. Po 3 měsících jsem si nechal brýle i oči přeměřit u očního lékaře a ten zjistil, že nové brýle mají při spodním okraji 3,75/4,0 a já mám mít podle jeho předpisu 4,5/4,5 dioptrie. Brýle jsem odnesl do optiky a nechal poslat na přeměření. Za 3 dny to bude již měsíc a stále nevím jaký je stav reklamace. Na starých brýlích nevidím tak ostře, ale mám lepší pocit než na těch nově zhotovených. Pokud se reklamace do 3 dnů nevyřídí jak mám postupovat? Děkuji
11-4-2016 (21.18)
Odpověď:

Dobrý den, pokud reklamace není vyřízena včas, máte jako spotřebitel stejná práva jako by věc byla neopravitelná. Můžete proto odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz nebo výměnu. O vyřízení reklamace by Vás měl prodávající informovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nosím brýle s dioptriemi 2,5 a 2. Mám astigmatismus. Oční vadu mám 4dioptrie, zřejmě časem k tomu dojdu. Mám dalekozrakost. Poslední dobou hůře vidím, rozostřují se mi oči. Byla jsem na očním, a prý silnější brýle by mi ještě nedávali, ale já se pořád snažím zaostřovat a bolí mi hlava. Oči mi nerozkapávali, jen měřili tlak. Mám znova zajít k očnímu a trvat na vyšších dioptriích. děkuji
11-4-2016 (19.33)
Odpověď:

Dobrý den, o nejvhodnější hodnotě Vašich dioptrií by měl rozhodnout oční lékař nebo optometrista na základě vyšetření. Jestliže máte přetrvávající problémy, pak navštivte znovu lékaře a popište mu Vaše potíže. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Před 5 dny jsem si vyzvdl brýle s novými skly.ale leve oko mi zdvojuje vidění.na minulých sklach jsem neměl žádný cylindr a vidění ok. teď mám cylindr a to bhde ten problém. Mohu aniž bych doplacel celou částku požádat o výměnu skla. Dekuji
10-4-2016 (15.47)
Odpověď:

Dobrý den, požádat o výměnu skel samozřejmě můžete, ale částku za nové sklo si budete muset znovu uhradit. Optika Vám brýle zhotovila podle předpisu od očního lékaře a pokud jsou správně zhotoveny, pak není chyba na její straně. Bude záležet na optice, zda Vám poskytne nějakou slevu. Vaše problémy může opravdu způsobovat nově přidaná cylindrická hodnota, ale na nové hodnoty může být někdy potřebná určitá doba na přivyknutí. V případě, že problémy přetrvávají, navštivte znovu očního lékaře a vysvětlete mu Váš problém. Je možné, že Vám předepíše nový předpis na výměnu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si udělat dioptrické sluneční brýle. Nemám téměř žádné dioptrie (0 a 0,25), zato mám cylindry (2 a 2,5). Včera jsem si brýle vyzvedla, ale mám s jejich nošením velký problém. Když si je vezmu, vidím velmi špatně, chodník je jakoby zvlněný, po velmi krátké době je začne bolet hlava...zkrátka se v těch brýlích necítím vůbec dobře. Paní v optice je několikrát přeměřovala a prý jsou v nich naprosto stejné hodnoty jako mám v normálních brýlích. Netušíte, co může být za problém a eventuelně co s tím? Brýle se takto nedají vůbec nosit.
1-4-2016 (16.14)
Odpověď:

Dobrý den, Vaše problémy může způsobovat větší prohnutí vybrané brýlové obruby a tím může docházet k určitému zkreslení. Pravděpodobně budete potřebovat více času na přivyknutí. Nelze samozřejmě vyloučit, že Vám tento typ brýlové obruby nebude vyhovovat, což ovšem nelze předvídat. V takovém případě se pokuste domluvit na možném řešení (např. přesazení skle do jiné obruby, pokud to lze). Existují i speciální brýlové čočky pro sportovní i sluneční obruby s větším zakřivením, ale jejich cena vzhledem k náročnosti výroby proti běžným sklům je poměrně vysoká. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
dobrý den,včera jsem si vyzvedla multifokální brýle/dvoje za 16 tisíc-dvě obruby cca za 2500 tisíce/,ale už při převzetí jsem upozorňovala na problém při čtení.Jsem si vědomá,že potřebuju čas nato abych si zvykla,ale pro čtení mi dělá velký problém i při počítači.Snažím se pohybovat hlavou,naklánět...ale není to podle mně úplně v pořádku.Je možnost nechat si někde kvalifikovaně zkontrolovat jestli mám skla přesně podle objednávky udělané?Děkuju předem za odpověd.
31-3-2016 (15.36)
Odpověď:

Dobrý den, ověřit správnost zhotovení je možné v jiné optice. Samozřejmě je dobré vzít sebou veškeré informace o typu multifokální čočky, které jste obdržela. Pro zhotovení multifokálních skel je potřebná naprosto správná refrakce a každá odchylka se může projevit snížením komfortu vidění. Na multifokální čočky je opravdu nutné si zvyknout a to i přes počáteční problémy. Je to zcela individuální a může to trvat i několik týdnů. Záleží také na vybraném typu brýlové čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Fobry den, pred 2 roky mi doktor doporucil bryle s dioptriemi 1 a -1. Dnes jsem si koupil nove bryle +2 na obe oci. Muze se mi zrak zhorsit nebo zlepsit pokud budu nosit nove bryle, ktere se neshosuji s temi co mi doktor nameril? S novymi brylemi vidim daleko ostreji a lepe. Rad bych je nosil orptoi tem starym.
26-3-2016 (13.32)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže vidíte přes nové brýle ostřeji a jsou Vám pohodlné, pak bude vše pravděpodobně v pořádku a nemusíte mít žádné obavy. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nové brýle a jsou odřené trošku..Bude se mi ta barva z brýlí loupat pořád? Brýle jsem už dostala odřené ale všimla jsem si toho pozdě.
13-3-2016 (19.11)
Odpověď:

Dobrý den, samozřejmě nelze vyloučit možnost dalšího odlupování barvy. Záleží na míře poškození. Při vyzvednutí si máte danou věc prohlédnout a pokud na ní jsou nějaké vady, pak zboží nepřebírat a trvat na jejich odstranění. Zkuste se v optice domluvit na nějakém řešení. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,pořídila jsem si nové brýle. Když jsem je přebírala, nelíbilo se mi začištění krajů skel, optička tedy znovu začištila. Brýle jsem si odnesla a doma, když jsem je čistila, jsem zjistila, že se mi jedna čočka v rámečku pohybuje. Šla jsem tedy do optiky a tam mi paní řekla, že byl jen špatně utažený šroubek. Doma jsem ale po důkladném pozorování z blízka zjistila, že vedle čočky je umístěna jakási vsadka, aby čočka v brýlích držela, je zřejmě špatně vybroušená.Je toto standardní u nových brýlí? Mám nárok na nové sklo? Děkuji
7-3-2016 (7.11)
Odpověď:

Dobrý den, při špatně zhotoveném zábrusu máte samozřejmě nárok na zjednání nápravy a tudíž i na předělání chybného brýlového skla. Brýlová čočka by měla velikostně odpovídat tvaru brýlí a nemělo by docházet k jejímu pohybu. V určitých případech lze použít pro zpevnění zmiňovanou vložku, která posuvu čočky zabrání. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si udělat nové multifokální brýle. Cena 13500 Kč, skla asi 11000 Kč . Jsou samozabarvovací (šedivé), reagující na UV záření, na což jsem nebyla upozorněna a tak když vyjdu ven a je pod mrakem, skla ztmavnou a já vidím rozmazaně. Při slunci jsou úplně černé a já prakticky nevidím nic. Je možné, že je to nějaká skrytá vada skel? Optik mi tvrdí, že je vše v pořádku. Posím váš názor event. kam dát skla přezkoumat. Děkuji, s pozdravem B. Hemelíková
29-2-2016 (14.54)
Odpověď:

Dobrý den, brýlové čočky budou pravděpodobně v pořádku a žádná skrytá vada skel tam nebude. Samozabarvovací brýlové čočky reagují opravdu na intenzitu UV záření a pokud je pod mrakem mají brýlové čočky mírné zabarvení. Na slunci dosahují zabarvení jako sluneční brýle kategorie 3, což znamená intenzitu zabarvení až 85%. Zabarvení do šedé je až na 88% a reakce jsou o něco rychlejší než u hnědé. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechala jsem si udělat nové multifokální brýle a vůbec na ně nevidím ,ani ns čtení ani na dálku .na čtení mám 4,25 a na dálku -1,25 dioptrií . Může to být tím ,že mi naměřila prodavačka špatně vzdálenost mezi středy zornic ? Vždycky ,když jsem si v minulosti nechávala v jiné optice dělat brýle tak mi říkali že zornice mám hodně blízko k sobě.A ještě mi nedali obal od skel a ani mi neřekli jaké skla tam mám. Dá se někde jinde zkontrolovat jaké jsou to skla a zda je správná vdálenost zornic ? Děkuji za odpověď.
29-2-2016 (2.39)
Odpověď:

Dobrý den, multifokálním brýlím je potřeba dát vzhledem k jejich odlišné technologii určitý čas na přivyknutí. Zpočátku na ně nemusíte vidět úplně nejlépe, ale to ještě neznamená že jsou špatně zhotoveny. Přesné zabroušení skel a správná refrakce je samozřejmě nutností. Pokud ovšem potíže přetrvávají doporučuji si nechat dioptrie přeměřit zda nedošlo k překorigování Vaší oční vady(tedy nasazení zbytečně vysokých dioptrií). Vycentrování by Vám měli zkontrolovat v jakékoli optice. Typ skel ovšem zjistit nemusí pokud se jedná o levnější multifokální čočky, které nemají charakteristické gravury a nebo daná optika nabízí multifokální čočky od jiného výrobce. Při výběru multifokálních čoček podáváme veškeré informace k danému typu a je zvláštní, že jste nebyla informována. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, v červnu 2014 jsem si koupila značkové brýle.Včera jsem je vydala z poudra a nožička mi odpadla.V optice mi řekli,že musí objednat novou nožičku,ale jednotlivě je neprodávají,tudíž si musím koupit dvě za 1200kč.Nevím jestli by se neměla na brýle vztahovat záruka.Zdá se mi to moc peněz,když by to možná šlo opravit,a ne hned měnit.Děkuji za odpověd.Hezký den. J.S.
24-2-2016 (18.20)
Odpověď:

Dobrý den, záruka se nevztahuje na opotřebení zboží, které je způsobeno jeho obvyklým užíváním. Životnost brýlí může být kratší než záruční doba, která je 24 měsíců. Záleží na způsobu a intenzitě užívání. Reklamaci samozřejmě podat můžete, ale může Vám být zamítnuta. Rozhodnutí je na optice, kde jste brýle pořizovala. Někdy objednání nové stranice může být opravdu nejvýhodnější. V některých případech danou věc ani opravit nelze. V optice by Vám po posouzení měli navrhnout nejlepší řešení. Přeji krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám problém s jedním opti centrem. Nedávno jsem si tam byla nechat udělat dioptrické brýle bez receptu od očaře. Momentálně nosím čočky. Paní v centru jsem řekla, že brýle již nenosím cca 6 let a že vím jen dioptrie čoček, sdělila jsem jí je. Vybraly jsme brýle, skla. Zaplatila jsem zálohu. Po pár dnech jsem si brýle byla vyzvednout a zaplatila jsem s tím, že jsem si brýle zkoušela až doma jelikož jsem si nevzala obal na čočky. Doma jsem zjistila, že u brýlí nesedí skla - viděla jsem jak kdyby kulatě a zkresleně, točila se mi hlava. Obratem jsem se do centra vrátila, obsluhovala mě nyní jiná paní a ta mi sdělila, že brýle se na základě dioptrií z čoček nedělají. Tak jsem jí řekla, že to mi nikdo neřekl ani její kolegyně. Prý to vyřešíme. Příští týden se mám dostavit na přeměření očí, ale bojím se, že si budu muset nová skla hradit znovu já. Paní mi poprvé neřekla, že se dioptrie můžou lišit. Prosím o radu, jak mám případně postupovat, když jsem chybu nezavinila já. Můžou mě opravdu nechat si uhradit skla podruhé? Děkuji za odpověď
19-2-2016 (15.17)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel bude záležet na optice co Vám nabídne za možnosti. Je také ale možné, že Vaše nepříjemné pocity mohou být způsobeny už jen tím, že jste brýle dlouhou dobu nenosila a budete potřebovat určitý čas na přivyknutí, což bývá zcela běžné. Dioptrická síla kontaktních čoček se trošku liší proti korekci v brýlích a to z důvodu, že kontaktní čočka je umístěna přímo v oku a ne ve vzdálenosti cca 12 mm od vrcholu rohovky, jak je tomu u brýlí. Významný rozdíl je však od 3,5 D, kdy je nutný přepočet. Např.při hodnotě -3,5 D v kontaktní čočce bývá hodnota v brýlích -3,75 D, ale u -1,5 D v kont. čočce může být brýlová korekce shodná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrýden,rád bych prosím věděl za jakou dobu mám nárok na nová skla hrazené pojišťovnou. děkuji za informaci
19-2-2016 (11.46)
Odpověď:

Dobrý den, pokud dojde ke změně a je nutné zkorigovat vadu jinými dioptrickými brýlovými čočkami, je nárok na úhradu brýlových čoček vždy, bez ohledu na předchozí dobu užití. V případě, že ke změně dioptrií nedochází, pak nárok na příspěvek od pojišťovny pro osoby starší 15 let je jednou za 3 roky, a to jak na brýlová skla v základním provedení, tak na brýlovou obrubu. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala zda je možné brýle do 14 dnů od koupi vrátit.Nevyhovují mi jako ty co jsem si zkoušela a ráda bych je tedy vrátila,je to možné?Vztahuje se na toto občanský zákoník který říká že spotžební zboží lze do 14-ti dnů od data koupě vrátit?děkuji poc za radu.
16-2-2016 (13.56)
Odpověď:

Dobrý den, občanský zákoník umožňuje odstoupit od smlouvy v lhůtě čtrnácti dnů, ale pouze za určitých podmínek. Jelikož se ve Vašem případě jedná o službu a zhotovení výrobku dle parametrů zákazníka (výrobek na zakázku), optika po Vás tak může chtít úhradu nákladů, které jí tím vznikly. Tudíž od Vás může převzít obrubu v neporušeném stavu, ale použité brýlové čočky s Vašimi dioptriemi Vám zůstanou. Pokud Vám obruba nějakým způsobem nesedí, stačí zajít do optiky a většinou drobná úprava stačí ke spokojenosti. Pokud by brýle byly špatně zhotoveny, pak by optika měla zjednat nápravu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, pořídila jsem si nové brýle, po vyšetření u očního lékaře, jedná se o brýle na čtení P +3,5 cyl +1 osa 75 L +3,5. Brýlové čočky jsou ztenčené 1,67. Bohužel přes brýle vidím ostře jenom asi tak ve středu čočky, při pohledu do boku nebo dolů mám vše rozmazáno. Dokonce levé oko je horší než pravé, na kterém jsou cyl. Je to možné? Já myslela, že pře jakékoli sklo v jakém koli úhlu pohledu budu přes brýle vidět ostře, a né že budu muset natáčet a klonit hlavu, abych viděla. Můžete mi prosím poradit co s tím? V optice mi řekli, že to zřejmě dělá to ztenčení a nabídli mi výměnu za skla s menším tenčením, ovšem bez nároku vrácení rozdílu v ceně. Můžete mi prosím poradit. Děkuji
11-2-2016 (16.12)
Odpověď:

Dobrý den, nabídli Vám jednu z nejlepších variant, ale bohužel nemohli předpokládat, že Vám tento typ brýlové čočky bude způsobovat nějaké potíže. Komfort v brýlích ale můžou ovlivnit i další parametry, jako např. sklon obruby. Velkou roli může hrát i tvar brýlového skla. Obecně čím větší sklo, tím více negativních pocitů můžete na počátku vnímat. Optika Vám vyšla vstříc a nabídla možné řešení. Bohužel rozdíl v ceně se opravdu nevrací, ale mohou Vám nabídnou kvalitnější antireflex, aby se rozdíl minimalizoval. Jestliže jsou brýle správně zhotoveny, pak ze strany optiky nedošlo k žádnému pochybení a jejich nabídka je vstřícná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na reklamaci, když jsem si v pondělí byla vybrat nové brýle, v optice mně přeměřili zrak a podle toho zhotovili i dioptrická skla. Včera jsem si brýle vyzvedla a nevydržím je mít na očích déle jak 5 minut, všechno se se mnou houpe až je mi z toho špatně, a vidím jakoby zaobleně. Uvažuji nad tím zajít k doktorovi, kde si nechám zrak znovu změřit, protože brýle už nosím 22 let a tohle se mi ještě nikdy nestalo. Otázka tedy zní, pokud mi u doktora změří zrak jinak než v optice, mám nárok reklamovat skla? Nerada bych platila další 4000Kč za chybu optika.
5-2-2016 (13.06)
Odpověď:

Dobrý den, v zásadě ano, máte nárok na reklamaci, ale není to jednoduché. Pokud v optice uznají, že došlo k chybnému měření, pak Vám pravděpodobně brýle předělají. Pokud ale chybu neuznají, pak Vám nezbude nic jiného než si na své náklady nechat brýle předělat. Můžete to samozřejmě řešit soudní cestou, přes soudního znalce, ale špatně změřené dioptrie se jen velmi těžce dokazují. Popisované potíže mohou souviset i se změnou brýlové obruby, tvarem skel...Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám týden nové brýle, od čoček a úzských brýlí jsem přešla k modernímu většímu tvaru. Jsem krátkozraká na obě oči -2,75. Toto mám na čočkách i starých brýlích a tak jsem si to nechala dát i na nové. V nových ale špatně vidím. ostře ano, ale mám pocit že se se mnou vše houpe, že e okolí divně hýbe, věci jsou prohnuté či naopak oblé, skříně, stěny i futra mám do oblouku. připadám si jako bych koukala z kulatého akvárka a je to velmi nepříjemné. Mám i pocit že se mi oči snaží jakoby pořád přeostřovat. Vyčetla jsem že jde o zvyknutí si na nový typ brýl. čoček, ale trvá to již týden a žádná změna, je moožné, že si na to prostě moje oči, defakto mozek nezvykne a já brýle nebudu moci nosit? Děkuji za odpověď
26-1-2016 (18.24)
Odpověď:

Dobrý den, samozřejmě nelze vyloučit, že Vám opravdu nebudou vyhovovat. Pokud máte správnou korekci, pak budete potřebovat pravděpodobně delší čas na přivyknutí. Zvyknutí na nové brýle může trvat až 4 týdny a je to zcela individuální záležitost. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, Lze brýle do dálky používat i na PC? Při používání brýlí mam jasnější obraz. Problém je v tom, že na levé sklo vidím sešikmeně. Kde je problém? Stejné brýle mám doma a vše je v pořádku. Špatně změřený zrak nebo špatně udělaná skla? Děkuji za odpověd.
26-1-2016 (14.43)
Odpověď:

Dobrý den, bez Vaší osobní návštěvy v optice nelze přesně určit příčinu. Může to způsobovat jiný tvar brýlových skel nebo jiná inklinace obruby než kterou používáte doma. Pravděpodobně můžete být citlivější na sebemenší odchylku. Navštivte optiku a nechte si brýle porovnat, jak moc se liší. Někdy stačí mírná úprava, aby bylo vše v pořádku. V používání brýlí na dálku na PC není žádný problém, pokud Vám to vyhovuje. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám dva dny nové brýle s jednou dioptrii navíc na každé oku (8,5 a 8,0) a zdá se mi, že vidění není o moc lepší, když obě brýle porovnám na stejném textu apod. Vidím "barevněji", jsou lepší, ale z hlediska ostrosti se mi nové brýle s výššími diopriemi nezdají o moc lepší, že bych přečetl vzdalenější text například. Je možné, že jde jen o zvyk a mám počkat, či jak postupovat? Brýle mám zhotovené podle předpisu od lékaře. Děkuji moc za odpověď.
25-1-2016 (23.20)
Odpověď:

Dobrý den, při takto vysokých dioptriích již nemusí být změna úplně zřetelná. V každém případě na novou korekci, v nových brýlích může být potřebná určitá doba na přivyknutí. Tato doba je zcela individuální. Pokud brýle používáte na blízko, pak ideální vzdálenost textu od oka je 40 cm. V případě pochybností si můžete nechat zrak překontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, prosím jaký je rozdíl mezi multifokálními a bifokálními brýlemi? Děkuji.
21-1-2016 (10.23)
Odpověď:

Dobrý den, bifokální čočky umožňují vidět do dálky a do blízka, ale nekorigují střední vzdálenost. Při změně pohledu dochází k mírnému "skoku obrazu". Segment do blízka který je umístěn ve spodní části brýlové čočky je viditelný a může rušit celkový estetický dojem. Multifokální brýlové čočky mění dioptrie plynule, takže uživatel vidí na všechny vzdálenosti. Zajišťuje tak i pohodlné vidění na střední vzdálenost. Není zde žádná dělící linie a čočka je nenápadná. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den mám dotaz. Bolí mě hlava oči me palejí a točí se mi hlava. Kapky mam na zánět spojivek ale když si pujčim kamarádky brýle které jsou 1,5 a ja bryle nemam tak přes ně vidím ješte líp než normalně. Je to normalní? (Na nočním mi řekli že brýle nepotřebuji ale to bylo asi před 4 měsíci. Děkuji za odpověď.
10-1-2016 (21.38)
Odpověď:

Dobrý den, bolest hlavy může mít mnoho příčin a najít důvod je velmi obtížné. Samozřejmě nelze vyloučit, že je to způsobeno větším namáháním očí. Máte-li pochybnosti navštivte očního lékaře nebo optometristu a nechte si zrak překontrolovat. Někdy i slabé dioptrie pomohou od únavy očí a bolesti, obzvlášť pokud vykonáváte zrakově náročnou činnost. Možná by Vám brýle opravdu pomohli. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám -1,5 a -1,75. Lékař mi doporučil dát -1,5 do obou skel. Je to lepší, mít stejné dioptrie, když se oči moc neliší? Moc děkuji
7-1-2016 (20.55)
Odpověď:

Dobrý den, každý lékař, optometrista zastávají jiný názor na to, co je pro pacienta nejvhodnější. Váš rozdíl o 0,25 dioptrie je opravdu nepatrný a pokud se v brýlích cítíte dobře, pak je to v pořádku. Opravdu se nedá říct co je lepší. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den , nosím brýle na blízko a nechala jsem si udělat ještě jedny do práce . Ty samé dioptrie. po 1 dni oči bolí , točí se mi hlava , vůbec je nemůžu mít , druhý den bylo ještě hůř. Mám nárok aby mě vrátili peníze když takové brýle nechci ? Děkuji Jitka Beutlová
6-1-2016 (8.33)
Odpověď:

Dobrý den, nárok na reklamaci a zjednání nápravy, popřípadě vrácení peněz máte v případě, že jsou brýle špatně zhotoveny nebo se na nich objevila nějaká jiná neopravitelná vada. Nechte si brýle překontrolovat zda dioptrie ve Vašich původních i v nových jsou opravdu stejné. V případě že jsou v pořádku, pak jednou z možností může být to, že své původní brýle máte již delší dobu a skla mohou být mírně poškozena a přes nové vidíte ostřeji, i když se dioptrie shodují. Pak je třeba si zvyknout i přes nepříjemné pocity, které na počátku máte. Stejně tomu může být při změně tvaru brýlové obruby. Brýle na blízko jsou určeny pro čtení ze vzdálenosti 40 cm. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu.Mám asi měsíc nové brýle na čtení, a to + 4,75 dioptrií na obě oči. Při čtení v běžné vzdálenosti vidím text levým okem výborně,pravým rozmazaně. Zvětším-li vzdálenost čteného textu o 15 cm,vidím pravým okem výborně,avšak levým rozmazaně. Zvolím-li kompromisní vzdálenost-vidím mírně rozmazaný text oběma očima.Lze to považovat za normální?Nebo je někde chyba? Děkuji za odpověď. Jan Tuček.
30-12-2015 (21.47)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže brýle používáte již měsíc a potíže Vám přetrvávají, budete pravděpodobně potřebovat pravé oko dokorigovat (mírně navýšit dioptrie). Navštivte svého optometristu nebo očního lékaře a nechte si dioptrie přeměřit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, syn má nové rámy i skla v červnu 2015, bohužel v červnu došlo k jejich prasknutí jeho vinou, tím pádem se relamace nevztahuje. Zajímalo by mě, po jak dlouhé době má nárok na nové brýle předepsané lékařem. Děkuji
18-12-2015 (21.31)
Odpověď:

Dobrý den, děti do 6 let mají nárok na kompletní brýle hrazené ze zdravotního pojištění maximálně 3x ročně, ve věku od 6 do 15 let 1x ročně. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, pořídil jsem si nové brýle, jen o čtvrt dioptrie silnější. Ale jakobych viděl střed obrazu vypouklý, blíže ke mě. Nebude to ale dioptriemi, spíše se mi zdá, že skla jsou špatně vybroušená, protože když otáčím hlavou, tak tam kde je střed skla, tak se obraz zdá prostě blíže. Nevíte čím přesně by to mohlo být? Děkuji.
17-12-2015 (23.58)
Odpověď:

Dobrý den, velmi se omlouvám, ale Vaše informace nejsou dostatečné k vyvození jakéhokoliv závěru. Neuvádíte nic bližšího např. o jakou oční vadu se u vás jedná, sílu dioptrií.. Komfort vidění ovlivňují také další parametry jako např. velikost brýlového skla, sklon obruby, centrace. Někomu mohou způsobovat problémy cylindrické hodnoty i výměna dosavadní užší obruby za větší moderní obrubu. Samozřejmě na nové brýle je potřebná určitá doba na přivyknutí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, V Srpnu 2015 jsem si byla vybrat po 10 letech nové brýle. Spolu s receptem od mojí doktorky jsem došla do prodejny Fokus optik. Po delším hledání jsem konečně vybrala obruby, předala recept od doktorky, zvolila extra ztenčené, samozbarvující brýle, popsala jsem svou vadu ( na pravé oko nevidím a ostření na levém oku mám posunuté do pravé strany ), zaplatila zálohu ( z celkové částky cca 10.797Kč ) a týden čekala na vyrobení. Brýle jsem si po týdnu vyzvedla, rovnou je dala do nového pouzdra a odjela směr práce. Tudíž jsem si je ihned nevyzkoušela. V tramvaji jsem zvědavě brýle nasadila a zjistila, že rozdíl v dioptriích byl snad nulový, každopádně minimální a že po stranách - krajích, vidím dvojitě jakoby rozmazaně, jak při normálním dívání tak při koukání na mobil ( i PC ). Na displeji jsem viděla u hodin stín číslic. Na PC jsem vůbec nemohla pracovat, ihned mě při větším zaostřování na menší písmena rozbolela hlava. V práci jsem je asi po 3 hodinách musela sundat když, jsem začala pracovat na PC. I v normální situaci kdy měl přítel mikinu s bílým zipem, jsem na straně zipu viděla modrý stín. Další den jsem je šla reklamovat, vadu jsem jim popsala. Brýle si převzali a poslali na posouzení. Brýle mi asi po necelých 2 týdnech vrátili s tím, že výrobce skel mi vzkazuje ať si prostě zvyknu. S panem prodavačem jsme se dohodli, že to pošlou ještě na jiného výrobce. Po dalším týdnu jsem se dozvěděla opět, že skla jsou v pořádku a že si mám zvyknout. Jako jediná schůdná varianta pro obě strany byla, že vyrobí nová skla bez samozatmavování. Po dalším týdnu čekání jsem si je přijela vyzkoušet a zjistila rovnou v prodejně že je to stále stejné. Prodavač mě tedy poprosil abych mu zapůjčila své původní brýle, že je pošle na posouzení a aby je přeměřil a mohl tak přijít případně na to kde se chyba stala. Tudíž jsem celých 14 dní čekala a nosila brýle, které mi nevyhovovali. Člověk by řekl, že si tedy zvyknu, když mám na to tolik času ale ani po 14 dnech se tak nestalo. Když jsem si jela pro verdikt a své staré původní brýle, doufala jsem že na něco přišli a konečně to dotáhneme do konce… Ale bohužel stále nic. Nepřišli na žádné řešení.. Už jsem byla zoufalá a měla před sebou dvě možnosti. Buď budu chtít vrátit peníze, ale s tím že to asi neklapne když výrobce skel neuznal žádnou vadu a nebo si nechat udělat skla "obyčejná" která nebudou extra ztenčená ani samozatmavovací. Nakonec po dalším týdnu - celkem po 2 měsících jsem dostala do rukou brýle ( na něž jsem si velmi rychle zvykla ), které již byli ok se slovy že až si zvyknu na tyto, můžu si cca po půl roce přijít nechat nandat ty první skla a že bude snadnější si na ně zvyknout. Po cca 2 - 3 týdnech nošení jsem usoudila, že tyto jsou fajn a tamty, na které si s největší pravděpodobností nezvyknu, nechci a nepotřebuji. Což ovšem znamená že mám brýle v ceně cca 4.700Kč za které jsem zaplatila skoro 11.000Kč. Logicky jsem chtěla vrátit cenový rozdíl a v tu chvíli padla kosa na kámen a pán mi řekl, že byla jejich dobrá vůle mi za jejich peníze vyrobit ty poslední skla a že vzhledem k tomu že výrobce skel neuznal vadu nemám nejmenší nárok na vrácení rozdílu ( případně na ještě jedny brýle v příslušné hodnotě ), ale že se ještě zeptá na firmě a že v pondělí 30.11.2015 se mám dostavit a vyslechnout si VERDIKT. Tak se ptám, je právo na mé straně, případně jak pohu postupovat, abych docílila splnění mého požadavku? Předem děkuji za názor a odpověď.
29-11-2015 (20.51)
Odpověď:

Dobrý den, pokud opravdu nedošlo k žádné chybě při zhotovení brýlí, pak k uznání reklamace není důvod. Máte-li pochybnosti můžete se obrátit na soudního znalce. Je ovšem možné, že Vám opravdu jen nevyhovuje typ vybrané čočky, což nelze dopředu nijak předpokládat, a tudíž to není důvod pro reklamaci. Optika vám zhotovila nová skla na vlastní náklady, ale bohužel cenový rozdíl není povinna vyrovnávat. Bude záležet na optice zda Vám ještě nabídne nějaké řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám dotaz ohledně nových brýlí.. Zdá se, že s novými brýlemi na dálku vidím dobře, ale jakmile obroučky oddálím od očí tak obraz se mi zdá příjemnější (zvlaště při čtení) Co by to mohlo způsobovat? Špatné centrování? Děkuji za odpověď.
27-11-2015 (21.00)
Odpověď:

Dobrý den, z tohoto malého množství informací nelze určit přesnou příčinu, ale centrací skel to nebude. Pravděpodobně jste již ve věku, kdy budete muset brýle při čtení odkládat. To ovšem platí pouze v případě, že se u Vás jedná o krátkozrakost (značí se minusovým znaménkem). Pokud tedy došlo k navýšení dioptrií, tak to Vaše akomodace nemusí zvládat a vy pro pohodlí budete muset brýle odložit. Jedná se o přirozený úbytek akomodační schopnosti. Samozřejmě nelze vyloučit, že jsou dioptrie příliš silné. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si převzala z optiky nové brýle (2ks).Bohuzel vidím v nich po stranách rozmazane,ostře vidím pouze když koukam přímo.Tzn. když chci dobře vidět do stran,musím otáčet hlavou ne pouze ocima.Nikdy předtím jsem takovém problém neměla,ani uu 3x levnějších skel než jsou tyto. Jedna se o skla na dálku,tencene,antireflexní,a já nevím co ještě,říkaly prostě že jsou to nejlepší skla na trhu,zn.Zeiss.Myslíte si že se jedna o vadu skel,příp.o vadu např.měření? Děkuji za odpoved
27-11-2015 (12.40)
Odpověď:

Dobrý den, lze jen těžko z těchto Vámi podaných informací dělat jakékoliv závěry. Nemyslím, že by se jednalo o vadu skel. Popisované obtíže mohou souviset už jen s výběrem větší obruby, než na kterou jste byla zvyklá. Pravděpodobně budete potřebovat nějaký čas na přivyknutí. Zvykání na nové brýle je zcela individuální a může trvat i 4 týdny. Jestliže nebudete pociťovat zlepšení, konzultujte to v dané optice, kde mají potřebné záznamy o Vašich dioptrií a konkrétním typu brýlové čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám první den nové brýle, které jsem si na doporučení optičky nechala udělat se speciální úpravou čoček na ochranu očí proti modrému světlu. Brýle mají fialové odlesky, bylo mi řečeno, že já přes ně fialově neuvidím, nicméně fialové odlesky jdou v některých případech i do mých očí a je to velice nepříjemné. Mám nějakou šanci čočky vyreklamovat a vyměnit za jiné bez této úpravy? Nejspíš ne, ale přesto se raději zeptám odborníka. Děkuji za odpověď.
26-11-2015 (8.33)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže jsou brýle správně zhotoveny, pak bohužel opravdu není důvod k reklamaci. V optice Vám doporučili jednu z nejlepších brýlových čoček. Nemohli ovšem předvídat, že Vám bude zůstatková barva antireflexu způsobovat potíže. Je možné, že po určité době nošení si zvyknete a přestanete to vnímat. V případě, že potíže budou přetrvávat, pokuste se v dané optice domluvit na možném řešení, zda by Vám třeba alespoň neposkytli na jiný typ brýlové čočky nějakou slevu. Vše bude záležet na optice, jaké Vám nabídne možnosti. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si přinesla domů nové brýle na dálku a mám dojem, že vše příliš přibližují. Zkusila jsem s nimi jít ven, chodník se zdál blíž, než obvykle, když se dívám na monitor počítače, zdá se mi, že se vše jaksi menší, klávesnice dokonce trochu "prohnutá". Dříve jsem nosila kontaktní čočky, obě oči -2,15 dioptrie, nyní mi doktorka naměřila -2,75 s tím, že mám ještě na levém oku cylindr -0,5, 100°. Může být problém pouze ve zvyku na vyšší dioptrie či na cylindrickou čočku, nebo jsou nové čočky v brýlích příšliš silné? Děkuji za odpověď.
23-11-2015 (16.20)
Odpověď:

Dobrý den, mínusové dioptrie v brýlové korekci zaostří obraz, ale zároveň zmenší. V kontaktních čočkách ke změně velikosti nedochází. Pokud máte cylindrické hodnoty poprvé, je opravdu nutné si na ně zvyknout. Může se samozřejmě stát, že Vám cylindr nebude vyhovovat. Velkou roli může hrát i tvar brýlové obruby, ale i to je o zvyku. Pokuste se brýle nosit a v případě, že neucítíte ani drobné zlepšení, tak navštivte lékaře znovu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechala jsem si udělat multifokalní brýle v optive v břeclavi.Na pravé oko špatně vidím pokud brýle posunu doleva vidím dobře.Jedná se jen o pravé oko.V optice se tváří že se jich to netýká mam za to ,že pani o změřilaptička pravé oko špatně změřila za brýle jsem zaplatila docela velkou částku jsou na nic o dal.Dkuji za odpověd
12-11-2015 (19.53)
Odpověď:

Dobrý den, na Vaši otázku není jednoznačná odpověď. Důvodů může být celá řada. V každém případě doporučuji nechat ověřit správnost zhotovení brýlí. Komfort v brýlích ovlivňují i další parametry, a proto někdy stačí obrubu jen trochu poupravit a vidění je okamžitě lepší. Pokuste se s danou optikou Vaše problémy vyřešit. Samozřejmě můžete o názor požádat i v jiné optice, kde se určitě pokusí najít příčinu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den v úterý jsem byla u oční lékařky,ta mi změřila oči..napsala poukaz na nová skla.Doposud cca 2roky jsem měla 1,5dioptrie na každém oku.Nyní mi napsala 3dioptrie.S tím,když mi zkoušela různá skla a dala mi přečíst článek...když jsem text měla jakoby na stole...nic jsem nepřečetla..když jsem si ho vzala do ruky a četla ho jakoby jste se dívala na druhou osobu(nevím jak lépe to vystihnout) tak do půlky to šlo,ale od půlky dolů to bylo rozmazané.Lékařce jsem to řekla a prý je to jen zvyk.Nechala jsem si tedy hned skla udělat.Druhý den jsem si je vyzvedla,bylo to jiné.Doma jsem je měla na sobě chvilku a bylo to strašné...po hod. mě začala bolet hlava,v noci jsem moc nespala...mozek jakoby stále pracoval.Ráno nasadím brýle a opět děsný pocit..oči celé rozhozené.Nedalo mi to a Šla jsem k optikovi kde mi skla dělali.Jsou tam velice příjemní a po tom co jsem jim svou situaci vylíčila...oči mi přeměřili. Naměřili mi na každé oko 2,25 dioptrie.Nechala jsem si tedy udělat nová slabší skla.Ráda bych se zeptala,zda je nějaká šance si na oční lékařku stěžovat...nebo po ní žádat náhradu škody ??Jelikož další skla jsem opět musela zaplatit a ty skla co mají 3dioptrie mi budou ležet doma v šuplíku zbytečně.Předem děkuji a přeji pěkný den Mej.
24-10-2015 (23.04)
Odpověď:

Dobrý den, v zásadě ano, máte nárok na náhradu ovšem za určitých okolností. Pokud Váš lékař chybu uzná, pak je postup jednoduchý - buď je pojištěný a částku za brýlové čočky Vám uhradí ze své pojistky, nebo tuto kompenzaci provede jiným způsobem, což je na jeho uvážení. Pokud lékař ovšem svou chybu neuzná, máte bohužel smůlu. Samozřejmě je tu možnost to řešit soudní cestou a obrátit se na soudního znalce. Bohužel šance na úspěch je poměrně malá, vzhledem k tomu, že špatně změřené dioptrie se jen velmi těžce dokazují. Na novou vyšší korekci je opravdu nutné si zvyknout. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, tatínek si koupil multifokální brýle, ale bohužel mu nedělají dobře, točí se mu hlava, a je mu špatně. Zkoušeli brýle reklamovat, nejlépe vyměnit za jiné, ale reklamaci zamítli, jelikož nic nepokazili. Prosím o Vás o pomoc, jak postupovat při reklamaci multifokálních brýlí, když mě nevyhovují. Mám nárok na výměnu, anebo mám zkrátka smůlu? Děkuji a jsem s pozdravem. Chromíková
21-10-2015 (16.19)
Odpověď:

Dobrý den, na multifokální brýle je potřeba si zvyknout i přes počáteční nepříjemné pocity, které se mohou vyskytnout. Reklamaci lze uplatnit na vadu výrobku a to bohužel není Váš případ. Pokud jsou brýle správně zhotoveny, pak opravdu s reklamací neuspějete, není důvod. Někteří výrobci multifokálních skel dávají tzv. garanci na přivyknutí a v případě, že si do určité doby nezvyknete, Vám čočky vymění buď za bifokální nebo zvlášť na blízko a dálku. Bohužel bez náhrady cenového rozdílu. Zkuste se v dané optice domluvit na možném řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechal jsem si u registrovaneho optometristy zmerit zrak a a nameril tyto hodnoty -0,25 - 2,5cyl ax 160 a po -0,25. -3cyl ax 25 a zpocatku mi to prislo silne ale zhruba po 14dnech kdyz se podivam treba na displej telefonu tak se mi rozsiruje od spodu a nahoru zuzuje prosim o radu moc dekuju jarek
18-10-2015 (14.02)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji Vám si nechat ověřit správnost zhotovení brýlí, zda je dodržena osa naměřených hodnot. Potíže mohou souviset už jen s navýšením dioptrií, ale i s výběrem větší obruby, než na kterou jste byl zvyklí a tím docházet ke zkreslení obrazu. Na to je nutné si zvyknout. Nošením se mozek adaptuje a přestane to vnímat.Možností je i to, že jste již ve věku, kdy začíná ubývat akomodační schopnost a problémy s viděním na blízko mohou mít příčinu zde. Pokud došlo k navýšení hodnot, pak už to vaše akomodace nemusí zvládat a vy pro větší pohodlí budete muset brýle bohužel odložit. Samozřejmě nelze vyloučit možnost (pokud máte problémy i s viděním do dálky), že dioptrie jsou příliš silné, ale to je méně pravděpodobné. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si udělat dioptrické brýle s čočkami Varilux Eyezen. Pokud si před sebe dám popsavý list formátu A4 na šířku, středn polovinu textu vidím dobře, avšak části stránky po stranách(cca 1/4)je mírně rozmazaná. Takto vidím za podmínky, že nehejbám hlavou, ale pouze očima. Dále pokud otočím hlavou k jednoumu, či druhému kraji stránky, úhly stránky se mírně zkosí. Prosím, je to v pořádku, či mám navštívit optika? děkuji za odpověď.
8-10-2015 (11.36)
Odpověď:

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o speciální brýlovou čočku s více vzdálenostmi, je u těchto čoček běžné, že vidění v periferní oblasti je neostré (mírně rozmazané) a nelze to úplně odstranit. Omezení se liší typem čočky podle toho, jaký typ zařízení používáte nejvíce. Pokud používáte nejvíce PC, pak máte nejvíce zohledněnou střední vzdálenost. S tímto typem čoček je potřeba se naučit pracovat, a proto přivyknutí může trvat déle než u běžných brýlových čoček. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mámtýden svoje první dioptrické brýle na dálku.Paní v optice mi poradila samozabarvovací skla.Dnes jsem se byla v té samé optice zepta, zda je normální, že vidím vše tmavě a moje brýle jsou stále zabarvené.Optička mi řekla, že tyto brýle ksou do auta a ne na běžné nošení a že je mám reklamovat, že kolegyně zřejmě udělala chybu.Mám nárok na bezplatnou reklamaci? Paní optičce jsem plně důvěřovala s tím, že jsem v optice poprvé a nevím co a jak. Děkuji za odpověď.
1-10-2015 (15.15)
Odpověď:

Dobrý den, pokud Vám v optice uznali chybu a doporučili skla reklamovat, pak by jste měla mít nárok na bezplatnou výměnu. Samozabarvovacích brýlových čoček existuje více typů. Rychlost zabarvení záleží na použité technologii. Nejčastěji používány a považovány za nejkvalitnější, které nejrychleji reagují na změnu zabarvení lze považovat technologii Transitions, ColorMatic. Míra zabarvení záleží na intenzitě UV záření. V místnosti jsou tyto čočky čiré a jsou vhodné k celodennímu nošení, ale v autě se nezabarvují. Pro zabarvení v autě se nabízí čočky Transitions XTRActive, které ztmavnou za sklem asi na 50% a v interiéru zůstanou lehce zabarveny, což by Vás nemělo omezovat. V optice by Vám měli podat bližší informace o jednotlivých čočkách. Přeji Vám hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den mám takovi problém je mi 37 let a nosím od mala dioptrycké brýle běhěm roku sem byla u lékařky že špatně vidím když čtu nebo sem na počitači a když jezdím autem tak mi napsali nové bryle a to 4 dioptrye a na blisko a na dálku taky takže mám dvoje brýle ale problém je že ani jedny mi nedělaj dobře když čtu nebo sem na počitači tak mě boli oči až je musím přizavírat a na dálku to same nevím jaky brýle mám nosit protože v obou mám problémi je těške jezdit autem když nemáte správne brýle a večír mě moc voslnuji auta že musím tak spomalit že omezuji dálši co sou za mnou můžete mi poradit co mám dělat moje doktorka mi řekla že lepši to už nebude ale přeci nemohu nosit takové bryle co mi nevyhovuje a to nosím asi už 3 měsíc děkuji za odpověd
29-9-2015 (23.04)
Odpověď:

Dobrý den, z uvedených informací lze jen těžko dělat jakékoliv závěry. Neuvádíte o jakou oční vadu se jedná, neznám ani Váš zdravotní stav apod. a tak nemohu odhadnout zda Vaše potíže jsou způsobeny zvykáním nebo špatnou korekcí. Nechte si ověřit zda jsou brýle správně zhotoveny a doporučuji překontrolovat správnost refrakce, zda není větší než ve skutečnosti potřebujete. Komfort v brýlích ovlivňují i další parametry, např. správná centrace, správně přizpůsobená obruba, tvar brýlových skel. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, potřeboval bych nová skla do dioptrických brýlí. Už jednou jsem je v minulosti měnil a mám k těmto sklům vyrobenou šablonu. Bylo by možné k vám tyto šablony poslat a Vy by jste podle toho vyrobili nová skla? Děkuji
28-9-2015 (20.22)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel bez osobní návštěvy naší optiky brýle nezhotovujeme. Ke zhotovení brýlí a správnému zábrusu je nutná celá obruba, samotné šablony nestačí. Pro Vaší spokojenost a pro správnou kvalitu vidění je důležitá správná centrace skel (hodnota PD - vzdálenost mezi středy zornic), výběr vhodných brýlových čoček, a proto je vhodná osobní návštěva optiky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den.Mam prosbu.Nosim dioptricke bryle na dalku,leve oko -2,0 cyl ax 13 a prave oko -1,0 cyl ax 165.Prosim je mozna poradit jake bych mohla podle techto parametru nosit kontaktni cocky?Dekuji predem za odpoved.S posdravem Marešová
17-9-2015 (8.24)
Odpověď:

Dobrý den, pokud chcete začít nosit kontaktní čočky, musíte navštívit Vašeho očního lékaře nebo optometristu, který se aplikací zabývá. Na základě vyšetření a zjištění potřebných parametrů Vám zvolí nejvhodnější typ kontaktní čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Nechala jsem si udělat nové brýle, protože jsem na dovolené je normálně ztratila. Se stejnými dioptriemi, jen mám k tomu jiné obroučky... No a před týdnem jsem si je nasadila a pořad s nimi nevidím uplně dobře (nebo ne uplně příijemně), problém mám hlavně při pohledu do stran (deformuje se mi víc obraz nebo mám pocit trochu závratě) a se zaostřováním střídavě na různé vzdálenosti. Byla jsem v optice - dioptrie jsou prý OK, i centrování prý též (porovnávali i se starými náhradními brýlemi). Nosím brýle již skoro 30 let, jsem zvyklá, že se změnou dioptrií člověk má určitý pocit nepohody ale to by mělo se upravit do pár dnů.. Proto mě nepřijemně zaskočilo, že mám takové zvláštní potíže najednou s novými brýlemi, ačkoli se neměnily dioptrie, tak je to prostě jiné.. Potíže jsou hlavně při pohledu do strany již při pohledu pod uhlem 45°do obou stran. Také je rozdíl ve vidění v interieru a exterieru, uvnitř vidím hůř. Vidím také špatně na schody. Čím to může být, když ne dioptriemi či centrováním? Nezdá se mi, že by se mi měly najednou změnit oči za pár týdnů od ztráty, náhradní brýle měly jen o půl dioptrie mín na jednom oku). Ted mám 5 a 7 dioptrí. Je to dioptriema, je to jiným tvarem obrouček? Může hrát roli jiná značka brýlové čočky?
15-9-2015 (14.45)
Odpověď:

Dobrý den, Vaše obtíže opravdu mohou souviset i s výběrem větší obruby, než na kterou jste byla zvyklá. Vzhledem k poloze brýlové čočky vůči oku může docházet ke zkreslení obrazu a na to je opravdu nutné si zvyknout. Komfort v brýlích ovlivňuje i správně přizpůsobená obruba i typ brýlové čočky. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, 8. let má brýle na dálku LO 3 a PO 2 s cylindry, na levé oko jsem tupozraká a mám astigmatismus. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, co mi očař předpsal tak jsem nosila a vyhovovalo mě v nich hlavně číst. Je správné brýle na dálku nosit pouze na čtení či při práci na PC? Na dálku vidím dobře kromě při čtení menších nápisů... Teď mám nové brýle a LO má zvýšené na 4.00 dioptrie a mám problém třeba hodinu než se oko srovná na koukání a používat při chůzi a činnostech se mi kouká špatně a když chci něco napsat a nasadím si je nemůžu čekat hodinu než si oko zvykne. Jde jen o trpělivost než si oči zvyknout ? (Brýle mám 3. týdny) Nové brýle mám opět na dálku PO po +2,00, cyl.+0,75 axe 50 a LO +4,00, cyl+1,50, axe 140 P.D. 59. Děkuji za odpověď
5-9-2015 (12.48)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte stále zhoršené vidění a na nové brýle jste si nezvykla, konzultujte to se svým očním lékařem. Někteří lidé mohou špatně snášet navýšené hodnoty (hlavně cylindr). Velkou roli může hrát i tvar brýlových skel, správně přizpůsobená obruba (průhyb, sklon)....Pokud je korekce správná a brýle jsou správně zhotoveny, pak je nutné si na novou korekci zvyknout. Je neobvyklé, že potíže Vám způsobuje LO, které máte tupozraké. Brýle nosíte, aby jste měla větší komfort vidění a je jen na Vás jak je používáte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,mám nové brýle dioptrie 4,5 na káždé oko. A mám problém že vidím ještě hůř snima než bez nich.Vidím rozmazaně je možné že je to jenom o zvyku na brýle? Mám je tak den a půl.
27-8-2015 (14.07)
Odpověď:

Dobrý den, na novou kvalitu vidění je třeba si zvyknout. Velkou roli může hrát i tvar brýlové obruby. Obecně platí, že čím větší sklo, tím víc negativních pocitů můžete na začátku vnímat. Pokud Vaše obtíže přetrvávají nechte si znova přeměřit zrak, zda nedošlo k překorigování vaší oční vady, což znamená nasazení zbytečně vysokých dioptrií. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si udělat multifokální brýle, ale špatně jsem viděl na čtení. Kontrola dioptrií u lékaře byla v pořádku, ale zjistil mi postupující šedý zákal, který předtím než jsem si nechal zhotovit mf brýle ještě nebyl patrný. V oční optice ale zjistili že pravé oko bylo špatně udělané, tak udělali brýle druhé nové, přes které jsem při předání viděl lépe. Teď po měsíci nošení vidím zase špatně, točí se mi i hlava. Asi budu žádat vrátit peníze, mám na to nárok? Děkuji za odpověď.
26-8-2015 (16.39)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel k tomu, aby jste mohl trvat na vrácení peněz není žádný důvod. Pokud jsou brýle správně zhotoveny a odpovídají dioptrickým hodnotám na lékařském předpisu, nedopustila se optika žádného pochybení. Čočka při šedém zákalu ztrácí svou průhlednost a proto je vidění neostré, zamlžené. Nikdo neumí odhadnout jak bude zákal postupovat. I kdyby jste neměl multifokální brýle, ale samostatné na dálku i blízko, Vaše vidění by pravděpodobně lepší nebylo. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám poněkud netradiční dotaz. V optice jsem si nechala zhotovit vrtané brýle. Vybrala jsem si obruby a paní prodavačka mi doporučila, ať si nechám stejný tvar skel, jaký jsem měla doposud, když jsem na něj zvyklá. Velice mě překvapila metoda, kterou se měl původní tvar skel zachovat. Paní vzala moje brýle a sklo tužkou obkreslila na papír. S tímto způsobem jsem se ještě nesetkala, vždy jsem si zvolila tvar skel z jiných brýlí a nebyl problém. Jelikož jsem chtěla, aby tvar byl co nejpřesnější, sklo jsem si doma obkreslila sama (podotýkám že na dvacátý pokus jsem byla naprosto spokojená) a odnesla výtvor do optiky. Jenže jaké bylo moje překvapení, když jsem si za týden vyzvedávala brýle s naprosto jiným tvarem skel, než jsou ty moje! Mávla bych nad tím rukou, ale sklo je i menší, a to o dost, takže mi to způsobuje nemalé potíže, prostě mi absolutně nevyhovují. Nehledě na to, že brýle jsou mi i úzké, protože paní prodavačka mě neupozornila, že když budu mít jiná, menší, skla, i brýle budou užší. Velikostí odpovídají těm, co jsem nosila ve dvanácti letech. Opravdu jsem to zkoušela srovnat. Vím, že mě to mohlo napadnout také, ale neprodávám ani nevyrábím brýle, takže očekávám právě tuto důležitou informaci právě od člověka, co pracuje v optice. Do optiky rozhodně zajdu zkusit se domluvit na nějakém řešení, ale ráda bych se zeptala na Váš názor, zkušenosti či rady, které byste mi v této situaci doporučili. Předem Vám velmi děkuji!
24-8-2015 (20.26)
Odpověď:

Dobrý den, již při přebírání brýlí jste měla v optice upozornit, že zhotovené brýle neodpovídají tomu, na čem jste se domluvili, a žádat nápravu, tj. neodpovídající brýle vůbec nepřijmout. Nicméně je zvláštní, že zhotovili úplně jiné brýle. Pokud Vaše skla byla menší než skla v nové obrubě, pak Vás měli v optice upozornit, že může dojít ke změně velikosti celé obruby. Způsob, kterým postupovali, je dost netradiční, obzvlášť pokud lze použít stará skla z vašich brýlí jako šablonu pro zhotovení brýlí totožných. Pokud je potřeba zhotovit šablonu, zhotovuje si ji optika sama a nikoli sám zákazník. Obecně se většinou při koupi nových brýlí zachovává tvar skel daný výrobcem obruby přesně proto, aby se předešlo případným komplikacím a nežádoucím změnám. V tuto chvíli máte opravdu jedinou možnost, a to zajít do vaší optiky a zkusit se zeptat na možnosti případné nápravy. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nedávno jsem si pořídil nové brýle na dálku. Oční lékařka mi navýšila dioptrie na levém oku o 0,50. Vše ostatní zůstalo beze změny. Můj současný stav je tedy, pravé oko Sph. dptr 3,00; cylindr 0,25; osa 23°; levé oko Sph. dptr 3,00; cylindr 0,25; osa 7°. Na brýle si těžko zvykám, vidím hlavně rozmazaně na počítač, musím zaostřovat nebo používat staré brýle. Předtím než půjdu do optiky, kde jsem si dané brýle koupil, chtěl bych se zeptat. Mám v brýlích čočky Stylis 1,67 Transitions. Dostal jsem k účtence i obal od skel, kde je uvedeno Sph. -3,00, Cyl. -0,25, Axis 180. Mám v brýlích správné čočky? Dá se případně u brýlí změřit, jaké dioptrie, cylindr, osu mají moje brýle? Děkuji za odpověď.
24-8-2015 (12.40)
Odpověď:

Dobrý den, na obalech od skladových brýlových čoček (kam patří i Váš typ) se běžně uvádí označení osa 180° nebo 0°. Požadovaná osa se nastavuje až při samotném zábrusu do brýlové obruby a pravděpodobně bude i ve Vašem případě v pořádku. Samozřejmě si správnost dioptrií v brýlích můžete nechat v optice zkontrolovat. Co se týká rozmazaného vidění na PC, je možné, že s novými brýlemi, kde došlo k navýšení dioptrií již na počítač neuvidíte tak ostře, což není nic neobvyklého a vy na práci s počítačem budete muset používat starší (slabší) brýle. Příčinou je úbytek akomodační schopnosti, který se začne projevovat kolem 40 roku. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Vyrábíme brýle na zakázku? Potřebuji ochranné na sport bez dioptrií pouze na ochranu proti úrazu oka
19-8-2015 (23.25)
Odpověď:

Dobrý den, zhotovujeme brýle dle potřeb a požadavků zákazníka. V naší nabídce jsou i brýle určené pro sportovní aktivity, ve kterých nemusí být žádné dioptrie. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, koupil jsem si druhé brýle během jednoho měsíce, obě na dálku ( stejné dioptrie ), jen jiné obroučky. Starší brýle jsou obdelníkového tvaru, novější do kulata. Problém u nových brýlí: u počítače vidím menší písmenka, nepříjemný pohled do boku. Je možné, že si budu muset zvykat na novější brýle, které mají stejné dioptrie jako ty předtím? Nemohou být brýle špatně udělané, například na blízku? Předem díky za odpověď.
11-8-2015 (18.08)
Odpověď:

Dobrý den, na nové brýle je opravdu nutné si zvyknout, obzvlášť pokud jste měnil tvar brýlové obruby. Obecně platí čím větší sklo tím víc negativních pocitů můžete na začátku vnímat. Pokud máte mínusové dioptrie (na dálku mohou být i plusové, záleží na oční vadě), tak ty v brýlové korekci obraz zaostří, ale zároveň zmenší. Jde opravdu o zvyk. Co se týká správnosti zhotovení brýlí, tak není možné, aby jste měl v brýlích na dálku špatně zhotovené blízko, které tam není. V určitém věku začne akomodace ubývat a současné brýle na dálku, které používáte celodenně budete muset pro práci na blízko odložit. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Můj oční lékař ve Vimperku mi napsal opis předpisu na brýle a spletl mi dioptrie levého oka.Brýle byly osazeny tímto sklem a tak jsem si musel zaplatit nová. Mám nárok na úhradu správného skla?Děkuji
10-8-2015 (22.40)
Odpověď:

Dobrý den, v zásadě ano, máte nárok na náhradu. Pokud Váš lékař chybu uzná, pak je postup jednoduchý - buď je pojištěný a částku za správnou brýlovou čočku vám uhradí ze své pojistky nebo tuto kompenzaci provede jiným způsobem, což je na jeho uvážení. Pokud máte onen opis předpisu, je dobré ho lékaři předložit. Ze zkušenosti víme, že úspěšnost v takových případech není příliš velká a náklady spojené s pořízením správné čočky zůstává na zákazníkovi. Přeji Vám, aby jste byl při vyřizování úspěšný. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nové brýle, které mi doporučila optička mi vůbec nesedí, vidím skrz rámy brýlí, při zkoušení se to neprojevilo. Vybrala jsem si jiné obroučky, ale bylo mi řečeno, že do nich se skla nevejdou ? třak jsem dala na radu optika. Jak brýle reklamovat?
30-7-2015 (17.03)
Odpověď:

Dobrý den, obavám se, že s reklamací neuspějete, neboť se nejedná o žádnou vadu, ale pouze o nevhodný výběr obruby. Reklamaci lze uplatnit v případě, že brýle jsou špatně zhotoveny nebo se objevila nějaká vada na obrubě. To bohužel není Váš případ. Optik Vám s výběrem brýlové obruby může poradit a měl by tak učinit, ale konečné rozhodnutí je vždy na Vás. Vy musíte zhodnotit jak se v nich cítíte, zda Vám vyhovují. Někdy stačí i drobná úprava obruby, aby se problém odstranil. Nejlepším řešením bude se domluvit ve vaší optice, jak by se situace dala řešit. Pokud by Vám optika nabídla, že nepoškozenou obrubu Vám vymění za jinou ve stejné ceně a skla tam nepůjdou z důvodu jiného tvaru přesadit, pak si budete muset skla zakoupit nové. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
DOBRÝ DEN.NECHAL JSEM SI V JEDNÉ OPTICE UDĚLAT NOVÁ SKLA DO ZCELA NOVÝCH BRÝLÍ/zakoupeny ale jinde/.+jsem si připlatil za stenčení skel.doma jsem zhrůzou zjistil že jsou brýle-obruby na třech místech ve předu poškrábané-slezla barva.brýle byli týden staré+stenčená skla ze strany dost vyčuhují a škrábance jsou dost patrné.můj dotaz zní mohu uplatnovat reklamaci ?těžko budu dokazovat že to poškrábání je od nich ale týden staré brýle na třech místech ?díky za radu T.
25-7-2015 (0.18)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel má odpověď Vás moc nepotěší. Při přebírání věci si zákazník má překontrolovat, zda je výrobek v pořádku a odpovídá dohodnutým podmínkám. Reklamaci samozřejmě můžete uplatnit, ale pravděpodobně Vám bude zamítnuta s tím, že k poškození došlo nevhodnou manipulací. Těžko se Vám bude dokazovat, že poškrábání obruby způsobila optika. Problém je také to, že obruba byla zakoupena jinde, než kde Vám vsazovala skla. Pokuste se s optikou domluvit na možném řešení problému. Přeji hezký dne.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, jsem nositel kontaktních čoček, ale nedávno jsem si nechal dělat dioptrické brýle. Jelikož jsem je potřeboval narychlo, nechal jsem si změřit zrak přímo v optice (tedy bez lékařského předpisu). Jsem krátkozraký (na čočkách mám -4 dpt. na obou očích), v optice jsem si vytáhl čočky a naměřili mi podobné hodnoty (LO -4,25 PO -4,5). V optice jsem s těmito skly viděl dobře, ale po vytvoření brýlí už to tak ostré není. Myslel jsem, že je to o zvyku, ale ani po týdnu nošení se to nezlepšilo. Navštívil jsem tedy očního lékaře a kromě krátkozrakosti mi zjistili i astigmatismus, tedy že potřebuji cylindrické dioptrie (asi 0,75 a 0,25). Na to mi v té optice při měření nepřišli, přestože jsem tam koukal na astigmatický vějíř, vše bylo v pořádku. Můj dotaz tedy zní: je možné reklamovat skla, se kterými vidím špatně, jelikož mi v nich chybí cylindrické dioptrie na které mi nepřišli ačkoliv jsem s nimi v optice při měření viděl dobře? Mockrát děkuji za odpověď.
24-7-2015 (19.17)
Odpověď:

Dobrý den, špatně změřené dioptrie se jen těžce dokazují, a proto i reklamace bývá velmi obtížná. Každý lékař či optometrista na to může mít trochu odlišný názor. Nutno podotknout, že při měření jde o spolupráci se zákazníkem, kdy souhlasíte s optimální korekcí. Vyjmout kontaktní čočky a hned podstoupit měření zraku není příliš vhodné. Pro dosažení nejlepší korekce je lepší kontaktní čočky po nějakou dobu před vlastním měřením nepoužít. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, prosím o i fo, radu- syn 5 let 8měsíců. Má tupozrakost na LO. Dioptrie po +4,25, -0,75, osa 175, Lo +5,5, -1,75, osa 15. V březnu jsme mu nechali udělat Nove brýle. Stěžoval si ze špatné vidí, v optice řekli ze si musí zvyknou na jiné obroucky. V květnu kontrola u optika PO zhoršení , LO beze změny. Přidáno zakrývaní i PO. Dnes jsme zjistili, že Nove brýle jsou s osou na PO místo 175 pouze 75. Co to znamená a jak to mohlo ovlivnit jeho zrak. Když si stěžoval že hůře vidí, více padal, mnul si stalé oči absolvovali jsme Neurologie, eeg opakovaně rozkapavani oči a premerovani dioptrií. Vše vpořádku. Až dnes jsme nechali zkokontrolovat náhodně brýle a zjistila se špatně osa. Mohly Byt všechny problémy způsobeny chybou optiky a případně jaký to může mít vliv do budoucna na léčbu tupozrakosti a ortopticka a pleopticka cvičení. Moc děkuji za kazdobu informací.
20-7-2015 (1.08)
Odpověď:

Dobrý den, omlouvám se za pozdější odpověď. Pokud má syn v brýlích vsazeny brýlové čočky s jinou osou než potřebuje, je velmi pravděpodobné, že mu to opravdu způsobuje Vámi popisované potíže. Cylindrické sklo (používané při korekci astigmatizmu), musí být v brýlích umístěno v ose odpovídající naměřené hodnotě. Již odklon o více než 5 stupňů může činit problémy. V případě chybného vsazení skel a nedodržení hodnot, je chyba na straně optiky, která by měla zjednat nápravu a čočky na vlastní náklady předělat. Při nošení správně zhotovených brýlích, a se správnou korekcí by syn problémy mít neměl. Navštivte danou optiku a brýle reklamujte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Nebudete mít provozovnu v Praze nebo někde poblíž.Myslím, že mám dost zvrzané multifokály a asi odborníků je málo. Děkuji za zprávu. Bydlím v Kralupech a k Vám je to trochu z ruky
12-7-2015 (21.58)
Odpověď:

Dobrý den, o otevření provozovny v Praze v současné době neuvažujeme. Určitě poblíž najdete nějakou optiku, kde Vám rádi pomohou a brýle překontrolují. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den. V dubnu 2014 jsem v nejmenovane optice zakoupila znackove dioptricke bryle s plastovymi skly. V prosinci 2014 jsem dala bryle do reklamace z duvodu olupovani barvy na nozickach, byl mi dan uplne novy kus obrub. V dubnu 2015 znovu reklamace, stejny duvod a znovu jsem dostala novy kus. Ted cervnu 2015 se zase zacala loupat barva uz i z druhych novych obrub. Dala jsem znovu do reklamace a z duvodu treti reklamace chci pozadovat vraceni penez nebo vyber uplne jine a nove obruby.. Mam narok pozadovat vraceni penez za uplne cele bryle vcetne skel? Skla se do jinych ramecku pouzit nedaji a ja uz po treti reklamaci tyto obruby nechci. Dekuji za odpoved.
11-7-2015 (7.54)
Odpověď:

Dobrý den, odlupování barvy na obrubě bývá většinou klasifikováno jako vada opravitelná, která se obvykle posuzuje jako nepodstatné porušení smlouvy a vyplývá z ní nárok na opravu nebo přiměřenou slevu (§ 2107 NOZ). Tím, že Vám byla vyměněna za novou, je možné, že byla klasifikována jako podstatné porušení smlouvy a v takovém případě nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz za obrubu (§ 2106 NOZ). Nicméně odlupující se barva většinou za neodstranitelnou vadu považována není, a tedy pokud Vám byla vyměněna celá obruba a ne pouze poškozená stranice, může se jednat o pouhou dobrou vůli dané optiky. Vrácení peněz je možné při opakovaných vadách(3 stejné nebo 4 různé) na tomtéž výrobku, což není Váš případ, protože vám byla obruba vyměněna. Obruba se nošením samozřejmě opotřebovává. Pokud se Vám barva loupe na vnitřní straně, pak se může jednat i o reakci na lidský pot, a v tomto případě je i samotný nárok na reklamaci velice sporný. Zkuste se v dané optice domluvit jak to nejlépe vyřešit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,trápí mě již delší dobu jeden problém.Při nandání si slunečních brýlí mě po velmi krátké době začne nesmírně bolet hlava v oblasti kosti za oběma ušima.Pokud si ale nandám sluneční brýle se zacloněním ze strany např.sportovní,tak tento problém nenastane.
9-7-2015 (19.27)
Odpověď:

Dobrý den, jednotlivé sluneční brýle se liší použitým materiálem. Je možné, že klasické sluneční brýle mají použitý tvrdší plast a jsou pevnější než Vaše sportovní. V případě kovových slunečních brýlí může koncovka přiléhat více k hlavě. Při výběru slunečních brýlí je potřeba dát pozor na výběr správné velikosti a pocitu při zkoušení. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
I když mám šedý zákal pan doktor mi udělal nové skla na které nevidím.doktor tomu nevěří.skla mě stáli 4500 kč.můžětě mi poradit co stím?děkuji
4-7-2015 (19.37)
Odpověď:

Dobrý den, můžete si nechat překontrolovat správnost dioptrií a to buď optometristou nebo jiným očním lékařem. Pokud by Váš lékař chybu uznal, pak Vám skla pravděpodobně uhradí. Bohužel špatně změřené dioptrie se jen těžce dokazují. Také záleží v jakém stadiu se šedý zákal nachází a jak postupuje. Vhodné je také nechat brýle zkontrolovat zda jsou správně zhotoveny. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem synovi dělat brýle dle receptu sph -2,5, cyl -1,25, ax 0. Po vyzvednutí jsem si doma prohlédla doklad z optiky a tam byly rozepsány čočky o rozměrech -3,75. Šla jsme se zeptat, proč neodpovídají receptu a vysvětlili mi, že to je jen jiná forma zápisu téhož, že se dioptrie sčítají. Proč to tedy lékař píše ? Mají v optice pravdu? Děkuji
1-7-2015 (21.52)
Odpověď:

Dobrý den, opravdu se jedná o jinou formu zápisu dioptrických hodnot. Vzhledem k tomu, že většina výrobců udává cylindrické hodnoty s kladným znaménkem je potřebné to přepočítat. Každý lékař to zapisuje jinak a záleží jaký způsob upřednostňuje. Oba zápisy jsou v pořádku. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
mám brýle na blízko a doktorka my ted po 8 letech předepsala na dálku mám nárok na nějakou slevu? děkuji
25-6-2015 (15.42)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte od očního lékaře předpis na brýle, máte od pojišťovny nárok na slevu. Sleva od pojišťovny je 150,- Kč na obrubu (jednou za tři roky), 51,- Kč nebo 111,- Kč na skla (záleží na dané korekci a typu oční vady). Sleva se vztahuje samostatně jak na předpis na dálku, tak na blízko. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,je mi 74 let.Mám nevratně poškozené centrální vidění(makulu) levého oka.Mám na vés tento dotaz .Je možné použít multifokální brýle(na zdravé oko)s tím,že nahoře bych viděl na dálku a dole pracovní vzdálenost. Myslím si, že bych měl tu vzdálenost mezi ohnisky větší a tím také méně citlivé na posuv hlavy. Chtěl bych ty brýle použít na hraní tenisu. Napište mě prosím váš názor. Děkuji
17-6-2015 (23.33)
Odpověď:

Dobrý den, klasický multifokální brýle jsou ideálním řešením na běžné celodenní nošení, ale pro sport vhodné nejsou a to právě kvůli citlivosti na rychlejší pohyby hlavou. Někteří výrobci nabízejí speciálně optimalizovanou progresivní čočku pro sportovní využití, kde je preferovaná oblast do dálky a k tomu přizpůsobené ostatní oblasti. Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální individuální multifokální čočku (odráží se to i v ceně čočky), bude záležet na dané optice zda je schopna ji zhotovit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, po 7 letech jsem si vybrala nové brýle - rozhodla jsem se pro značkové plastové brýle. Skla jsem měla již hotová, donesla jsem si obruby z jiné optiky. Při zkoušení mi obruby padly jako na míru, nemusely se vůbec nijak upravovat. Nicméně po vsazení skel byly brýle najednou celé volné. Roztažené nožičky doširoka, volné na nose a ani úprava (zatočení) nožiček, nepomohla. Brýle mi sjíždějí z nosu a jsou mi tím pádem velmi nepříjemné. Paní v optice mi říkala, že po vsazení skel se prý vždy brýle kvůli sklům narovnají a to je prý důvod, proč jsou najednou "větší". Je to možné a co mám tedy dělat? Nejde upravit nějak nahřátím mezi skly jako nožičky a upravit do původního stavu? Přece pokud jsem si vybrala brýle na míru, měly by mi padnout i po vsazení nových skel. Prosím o radu, jak mám postupovat. Brýle jsem od té doby neměla na sobě, protože se nedají nosit. Bude to dva týdny, co jsem si je převzala. Děkuji Vám za radu.
11-6-2015 (15.06)
Odpověď:

Dobrý den, při vsazování skel do plastových obrub může opravdu dojít k jejich povolení, obzvlášť máte-li silnější dioptrie a odmítnete tenčení čočky, které vám optika pravděpodobně nabídne. Tenčení čoček se provádí proto, aby to bylo pro Vás co nejpohodlnější při nošení, nezatěžovalo to příliš obrubu a samozřejmě to dobře vypadalo. Pokud tedy máte vyšší dioptrie a čočky bez tenčení, pak to může být problém a úpravy moc nepomohou. V případě, že máte dioptrie slabé nebo došlo k povolení i přes tenčení skel, může to být způsobeno i typem materiálu. Doporučuji Vám zajít do optiky a požádat o utažení u spoje očnicové části se stranicí i ve středu obruby. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, už několikátý měsíc e trápím s mými multifokálními brýlemi. Na konci roku jsem se rozhodl, že zajdu na oční ambulanci (VN Brno) a nechám si přeměřit zrak a napsat si místo nošení třech brýlí jedny, a to multifokální. Je mi 52 let a brýle už nosím tak 8 let (začal jsem s 0,5 diopt. Před měřením jsem měl 1,5 na dálku, 2,5 monitor PC a 3,0 na čtení. Po přeměření mě doktor napsal: 2.0, 3,0 a 4,0. Brýle jsem nechal zhotovit za 18 tis. v Břeclavi (kde bydlím). Několikrát jsem zkoušel brýle nosit - byl to můj pevný zájem toho docílit - ale nejde to!!! Vždy po 1 až 2 dnech si opět vezmu sadu mých brýlí. Jak to vnímám já: 1. venku a v obchodě se cítím ztracen - mám rozmazáno, nevidím přesně 2. zkoušel jsem s nimi řídit auto - nelze v žádném případě!!! 3. Když už najdu správnou polohu, např. při čtení - při menší odchylce opět nepřesné vidění (soudkovitost). Vím a mám přečteno a odkonzultováno se spolupracovníky, kteří MF nosí, že je musím několik dní nosit a zkoušet, ale dělá mi to obrovské potíže. Nevím, zda-li nejsem ta několikaprocentní menšina lidí, kterým tento typ brýlí prostě nesedne a nemohou je v běžném životě používat. Obracím se na Vás s prosbou, jak dál postupovat. Napadá mě ještě jedna věc, jestli nemám předimenzovány hodnoty... Děkuji za jakoukoliv radu.
1-6-2015 (7.46)
Odpověď:

Dobrý den, samozřejmě nelze vyloučit překorigování vaší refrakční vady. Tuto nejistou vyřešíte návštěvou očního lékaře nebo optometristy a překontrolováním správnosti dioptrií. Pokud dioptrie budou v pořádku, tak nechte zkontrolovat zda jsou brýle správně zhotoveny. Někdy stačí i drobná úprava obruby. S multifokálními brýlemi se musíte dívat trochu jinak než s jednoohniskovými a opravdu je potřeba si na ně zvyknout i přes počáteční potíže. Záleží také na konkrétním typu skel jak bude zorné pole omezeno. Některé firmy dávají tzv. garanci přivyknutí. Znamená to, že pokud si zákazník do určité doby při pravidelném nošení nepřivykne, je možné čočky vyměnit (většinou do 30 dní). Navštivte danou optiku a zkuste společně najít řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si v jedné optice zhotovit plastové dioptrické brýle na zakázku. Nikdy jsem brýle nemusela nosit, takže zkušenosti jsem přenechala na paní prodavačce. Při výběru brýlí, se mě ptali, zda brýle sedí a neškrábu řasami, po pár úpravách a posunutí byli brýle podle mého očekávání. Když jsem si pro ně druhý den jela, brýle mi pouze jednou druhá paní prodavačka zahnula úplně do tvaru U, že jsem měla brýle naražené na očích a škrábala jsem o sklíčka řasami. Paní prodavačka mě bohužel odbila s tím, že se nedá už nic jiného dělat. Brýle jsem zkoušela nosit celý víkend, ale bohužel to nešlo, tak jsem se byla optat v jiné optice, zda je normální, že mám ty brýle až takhle zahnuté a naražené na očích, paní prodavačka koukala jako bych byla blázen a poradila mi tím, že se mám obrátit na optiku odkud brýle jsou. Po prohlídnutí brýlí mi řekla, že mi tam špatně poradili s výběrem, kdy mi dali brýle velikostně spíše na pána než na ženu, nosník brýlí je velikostně 18 a já bych měla mít brýle s velikostí nejméně 13 maximálně 14. Jela jsem tedy do optiky zpět, a vysvětlila můj problém. Paní prodavačky byli opět rychle hotové a nabídli mi pouze jiné brýle, s tím že si zaplatím další 1000 korun za nová sklíčka, kdy mě už tyhle vyšli na 3 500 korun. Ale kdo by chtěl brýle, kde si ani sami prodavačky neví rady a nedokáží poradit se správným výběrem brýlí? Když jsem požadovala vrácení peněz, tak to prý bohužel nejde u brýlí na zakázku. Smím se zeptat, zda se mohu bránit, tím, že pochybovala jak jedna tak i druhá paní prodavačka? Uvést jako důvod reklamace chybu prodejce? Nemám s tím bohužel žádné zkušenosti a nevím na koho přesně obrátit. Brýle za 3 500 korun mi teď budou ležet doma v šuplíku. Předem moc děkuji za radu, s pozdravem Karelová Andrea.
27-5-2015 (10.26)
Odpověď:

Dobrý den, samozřejmě v případě nespokojenosti můžete brýle reklamovat. Optika by Vám měla vystavit reklamační protokol popisující vadu výrobku a následně vyjádření, zda byla reklamace uznána nebo zamítnuta. Nebude-li Vám reklamace uznána, máte možnost se obrátit na soudního znalce a žádat posouzení. Bohužel se Vám bude jen těžce dokazovat, že ze strany optiky došlo k pochybení. Při výběru obrub (obzvlášť u plastových) je nutná správně zvolená velikost. V optice by Vám měli doporučit nejlepší variantu, ale zda je Vám obruba příjemná a samotnou koupi za vás nikdo nerozhodne. Vámi udávaný rozdíl nosníku je poměrně velký a při zkoušení to muselo být viditelné. Pokuste se s danou optikou nějak domluvit na nějakém řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si v optice udělat brýle-moderní plastové, jen mi při zkoušení klouzaly z nosu. Prodavačka prohlásila, že se to pak upraví. Když jsem si je byla vyzvednout, ohnula mi nožičky a odešla jsem. Hned druhý den jsem tam jela znovu, protože mi stále sjížděli a já trávila den tím, že jsem si je stále posouvala. Ohnula mi tedy nožíčky úplně do tvaru "U" s tím, že teď to bude v pořádku. Je fakt, že mi brýle nesjíždí, zato mám totálně otlačené uši, které se mi odkrvují, až mě bere migréna. Mám nárok brýle vrátit a vyměnit za jiné? Je to týden, ale tlak cítím už po půl hodině nošení. Díky
19-5-2015 (13.43)
Odpověď:

Dobrý den, u plastových obrub je zvlášť potřeba dát při výběru pozor, jak obruba sedí, aby se vyhnulo případným komplikacím. Posazení na nose lze u těchto obrub poupravit i nalepením měkkých výztuh, ale samozřejmě to bude trochu viditelné. Vy jste si sama obrubu zvolila a i přesto, že Vám již u zkoušení neseděla jste se pro ní rozhodla. Je mi líto, ale Vaše špatná volba není důvod k reklamaci. Můžete se pokusit v dané optice domluvit na nějakém řešení. Pokud Vám obrubu vymění, a dané brýlové čočky do ní nebudou pasovat, budete si muset pořídit na vlastní náklady nové. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
De lze oči přírodně (bez operací) léčit?
16-5-2015 (7.53)
Odpověď:

Dobrý den, existují různá cvičení na posilování oka, ale v případě některých onemocnění je operace jediné řešení. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nosím běžná skla na dálku, skleněné čočky -4,5 dioptrie a -0,5 cylindr, brýle mám od 14 let. Nyní je mi 47 let a chci se zeptat, jestli při výběru obrouček hraje důležitou úlohu šířka nosníku mezi skly a prohnutí horní části obruby jakoby do kolébky a tvar sklíček. Koupila jsem si asi před rokem nové brýle na recept a již jsou čtyřikrát předělávané skla,poprvé mi uznala reklamaci optika, když mi vyrobila asférická skla a má stará skla byla sférická. Další skla byla vždycky s nějak pozměněnými parametry, jako jsou osa, PD.Nová skla jsem vždy poctivě 3 týdny až měsíc nosíla a můj mozek si prostě na ně nemohl navyknout.Byla jsem znovu u lékaře a vše v pořádku. Nyní jsem byla na podrobné prohlídce u optometristy a bylo mi zjištěno k mým původním dioptriím skryté šilhání 0,5 prisma.Takže mám nová skla, nosím je cca 14 dní a mám s nimi stejný problém jako s předešlými, nepříjemný pocit určitého zkreslení a neskutečnosti,jakoby chyběl jen moment a oči naskočí do normálu, ale to stále nepřichází, táhne mi to oči, mění mi to psychiku a dívání se přes ně je mi hodně nepříjemné, při řízení auta neodhaduji dobře vzdálenost a musím si dávat staré brýle, ve kterých normálně funguji, čtu knihy atd. Stále brýle porovnávám se svými starými brýlemi, kde může být chyba, jestli ve sklonu skel nebo v prohnuté obrubě nebo v jiné šířce nosníku, teď mi sahají skla téměř k nosu nebo v tom, že nyní mám polorámek s atypickým tvarem skel a měla jsem celorámek s oválnými sklíčky? Nebo to mohou dělat plasty a já jsem byla zvyklá na skla ? Testování skel mne stálo už spoustu peněz, ale jelikož brýle jsou mé druhé oči, nic jiného mi nezbývá. Někde jsem vyčetla, že astigmatici nemusí snést atypické tvary skel? Děkuji moc za Váš názor.Kovárová
8-5-2015 (20.06)
Odpověď:

Dobrý den, popisované obtíže mohou souviset už i jen s navýšením dioptrií, ale i s výběrem větší obruby, než na kterou jste byla zvyklá. Obecně platí čím větší sklo, tím větší negativní pocity můžete vnímat. Potíže může způsobovat i jiné prohnutí nebo inklinace obruby a zřejmě jste citlivější na sebemenší odchylku. Přivyknutí novým brýlím je zcela individuální. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, v Grand optical jsem si koupil dvoje brýle do dálky -1. Jedny klasické a druhé vrtané. Klasické brýle mi hned sedly a nemám s nimi žádný problém. Jenže vrtané brýle mi jaksi nesedí. Není mi z nich dobře. Nějak mi vadí, že v rozích brýlí vidím šroubky a pokud se dívám bokem vidím boky skel. Což se mi u klasických nestávalo. V optice mi brýle přeměřili a neshledali nikde žádnou chybu. Bohužel brýle nesnesu víc jak pár hodin. Brýle nosím normálně celý den. Chtěl jsem se zeptat mám nějakou možnost na výměnu brýlí. Za 10 minut co si brýle v optice zkouším nepoznám zda mi sedli či ne. Předem děkuji za radu.
8-5-2015 (12.33)
Odpověď:

Dobrý den, optika Vám zhotovila brýle dle vašich požadavků a výběru. Pokud jsou brýle správně zhotoveny, pak není bohužel důvod na výměnu. Komfort v brýlích ovlivňuje i správně přizpůsobená obruba (průhyb, sklon). Někdy stačí drobná úprava a samozřejmě si na nové brýle zvyknout. Nošením se mozek adaptuje a nebudete to vnímat. Skla z vrtaných brýlí nelze přesadit do jiných obrub. Pokuste se s danou optikou domluvit, zda by našli nějaké řešení nebo neposkytli nějakou slevu na jiné brýle. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se prosim Vás zeptat. Na starém poukazu na brýle, mám napsáno Sph +1,5, Cyl 1,5 a A 100, druhé oko Sph 0, Cyl. 3,00 a A 70. Zajímalo by mě jestli se ty první dvě hodnoty sčítají to Sph a Cyl to A je zřejmě osa. Jestli mám nárok po třech letech na dvoje brýle, nebo jenom na jedny? Děkuji za odpověď.
6-5-2015 (17.52)
Odpověď:

Dobrý den, nárok na druhé (náhradní) brýle má pacient s více než 3,0 dioptriemi. Jedná se o brýle na dálku. Na brýle na blízko se tento nárok nevztahuje. Dioptrie na předpisu se nesčítají. Sféra (sph) udává hodnotu dioptrií a cylindr (cyl) popisuje tvar vaší rohovky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,mám týden nové brýle a přijde mi,že mě z nich čím dál víc pálí oči.Obraz je silně ostrý,ale do dálky vidím dobře.Bylo by možné snížit ostrost,ale ponechat stejnou viditelnost na dálku,nebo zmnamená,že snížením ostrosti se snižuje i viditelnost do vzdálenosti.Děkuji Ondřej
29-4-2015 (17.19)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte správně změřenou refrakci, pak snížením ostrosti opravdu snížíte i viditelnost do dálky. V případě, že Vámi popisované potíže přetrvávají nechte si ověřit správnost dioptrií. Podotýkám, že na nové brýle může být určitá doba na přivyknutí, obzvlášť pokud máte brýle poprvé nebo došlo ke změně dioptrií. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jestli je třeba zajít k očnímu lekáři kvůli 1.kontaktním čočkám nebo si stačí pouze zajít do lékárny? Děkuji za odpověď
22-4-2015 (18.24)
Odpověď:

Dobrý den, používat kontaktní čočky bez předchozí konzultace s lékařem není vhodné. Oční lékař Vám zrak přeměří a doporučí vhodný typ kontaktních čoček. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, prosím o informaci. Mám na brýlích 100% samozabarvovací skla . Je možné nechat si barvu snížit? 100% mi nevyhovuje. Děkuji za odpověď. Jamborová
22-4-2015 (12.14)
Odpověď:

Dobrý den, brýlové samozabarvovací čočky se venku zabarvují až na 85% a nabízejí 100% ochranu proti slunečnímu záření. Míra jejich zabarvení závisí na intenzitě UV záření a okolní teplotě. Zabarvování je dané a nelze jej snížit. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Mám dotaz ohledně mnou zvoleného zabarvení brýlových skel. Zvolila jsem fialkové zabarvení a mám pocit, že je ,,něco,, špatně. Může mi zvolená barva nějak ovlivňovat kvalitu zraku? Brýle mám na dálku.Děkuji
22-4-2015 (11.29)
Odpověď:

Dobrý den, pokud u Vás došlo ke změně dioptrií, pak pocit, že něco není v pořádku nemusí se zabarvením souviset. Na nové brýle je určitá doba na přivyknutí a každý je jinak citlivý. Zabarvení brýlových skel by kvalitu vidění ovlivňovat nemělo. Pokud máte stále pochybnosti, nechte si brýle překontrolovat a popřípadě přeměřit dioptrie. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den je mi 66 let a pí doktorka mi předepsala při kontrole brýle do dálky pravé oko +1.50 a levé + 0,50. Chtěla jsem se zeptat zda při tak malých dioptriích jsou brýle do dálky nutné? Děkuji a přeji hezký den.
11-4-2015 (10.12)
Odpověď:

Dobrý den, i nižší hodnoty dioptrií Vám zlepší komfort vidění. Bez brýlí budete muset vynaložit větší úsilí, aby jste viděla dobře a to sebou může nést zvýšenou únavu očí a případně bolest hlavy. Řiďte se především vlastním pocitem. Každý z nás je jinak citlivý a má jiné požadavky na vidění. Někdo bude tuto korekci nosit občas např. při sledování televize, při řízení a někdo celodenně. Přeji Vám hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak široký je na multifokálních brýlích progresivní kanál ( nejsem si jist jestli je to správný termín ) a jak velkou oblast bych měl vidět ostře. Já osobně jsem si pořídil brýle s nejširším kanálem a přesto vidím ostře jen velmi malou oblast. Děkuji za reakci.
1-4-2015 (8.35)
Odpověď:

Dobrý den, multifokálních čoček je mnoho typů od různých výrobců. Nelze jednoznačně říct, jak široký má progresivní kanál být a v jaké části periferního vidění dochází ke zkreslení obrazu. Komfort v brýlích ovlivňuje i spousta jiných faktorů. Důležitý je správný výběr obruby, přesná refrakce, zabroušení skel. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je mi 25 let a mám levé oko krátkozraké (4,75 dioptrií) a pravé oko dalekozraké (0,75 dioptrie + astigmatismus). Nosím brýle s menšími hodnotami - na levém oko jen 3 dioptrie. Bohužel i tak je rozdíl mezi nimi příliš velký a pociťuji rozmazané vidění, bolest očí a hlavy. Řešením by pro mě byly kontaktní čočky, ale bohužel je nemohu nosit každý den a příliš dlouho. Snažím se tedy nektěré dny nosit pouze brýle (se slabšími hodnotami) a někdy kombinuji během dne nošení čoček a brýlí - je to možné, když se počty dioptrií v nich liší? Nebude se takto bolest hlavy a očí zhoršovat? Děkuji za odpověď.
26-3-2015 (14.22)
Odpověď:

Dobrý den, na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Rozdíl v dioptriích máte opravdu velký. Měla by jste to konzultovat s vaším očním lékařem a najít tak nejvhodnější řešení. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si vyzvedl nové brýle (1 a 1,25 dioptrie) a přijde mi, že s nimi vidím až moc ostře, po nějaké době se mi začne lehce točit hlava a když se podívám směrem dolů na zem tak mi přijde, že je blíž než ve skutečnosti je. Mohl bych se zeptat zda je nutné si na brýle zvyknout nebo jsou špatně vyrobené? Děkuji, Fišer
24-3-2015 (21.24)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte správně změřenou refrakci, je návyk na novou korekci běžný a neznamená to, že jsou brýle špatně zhotoveny. Doba přivykání je zcela individuální. Někdo si zvykne hned, někomu to může trvat déle. Zkuste brýle nosit a pokud do 3 týdnů neucítíte ani drobnou úlevu, tak navštivte lékaře znovu. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Včera jsem si vyzvedla nové brýle na blízko a doma jsem zjistila, že je nemůžu nosit. Levým okem vidím normálně, ale pravým vidím normálně jen střed, nahoře, dole, vpravo i vlevo je vše rozmazané. Navíc např. na počítač vidím pravým okem jen ve vzdálenosti asi 50 cm, v jiné je rozmazané vše. Po pěti minutách zkoušení se mi začal zvedat žaludek a další půlhodinu mi nebylo dobře. V optice tvrdí, že všechno udělali podle lék. předpisu a že nové sklo si musím znovu zaplatit. Poraďte prosím, co dělat.
24-3-2015 (20.17)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji si ověřit správnost zhotovení brýlí. Pokud bude vše v pořádku, nechte si znovu přeměřit dioptrie. Potíže může způsobovat překorigování Vaší refrakční vady, tedy nasazením zbytečně vysokých dioptrií. Někdy mohou potíže způsobovat cylindrické hodnoty. Špatně změřené dioptrie se jen těžce dokazují a pokud lékař nebo optometrista svou chybu neuzná, pak si nové sklo budete muset uhradit. Můžete se pokusit v dané optice domluvit, zda by Vám neposkytli nějakou slevu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, paní doktorka mi kontrolovala zrak a mám mít brýle na čtení. Na pravém oku dioptrie 1 a na levém paní doktorka váhala jestli dioptrii0,5 nebo 1.Chtěla jsem se zeptat zda mi neublíží když budu mít tedy i na levém oku dioptrii 1 možná by mi stačila ta 0,5. Je mi 42 let. Při čtení nemám problém, jen když je to malé písmo. Spíš mně pálí oči při práci na PC a mžourám. Děkuji za odpověď.
17-3-2015 (22.28)
Odpověď:

Dobrý den, pochybujete-li o správnosti korekce, pak si můžete nechat zrak překontrolovat optometristou v optice nebo lékařem. Naměřené hodnoty vašemu zraku neublíží. V případě, že jsou dioptrie vyšší než by jste potřebovala, může se to projevit např. bolestí hlavy ....Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, co znamenají zkatky SPH, ADD? Děkuji
15-3-2015 (16.54)
Odpověď:

Dobrý den, zkratka SPH (sféra), udává hodnotu vašich dioptrií. Je-li hodnota záporná (např. -1,00 ), jedná se u vás o krátkozrakost(myopii). V případě, že je hodnota kladná (např.+1,00) vaše vada se nazývá dalekozrakost(hypermetropie). ADD (adice) udává rozdíl mezi dioptriemi na blízko a na dálku. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, chtela jsem se zeptat co znamenaji namerene hodnoty v oku +0,25 ...+0,50...70...31 na pravem oku a na levem oku +0,25...+0,50...95...30......jak se tomu říka..jako zda jsou to pulky....jednicky a tak. Dekuji
5-3-2015 (20.17)
Odpověď:

Dobrý den, jedná se u vás o astigmatismus (nepravidelné zakřivení rohovky). Naměřené hodnoty znamenají, že máte na obou očích +0,25 dioptrie, +0,5 popisuje tvar vaší rohovky, tzv.cylindr (parametr dorovnávající zakřivení). 70° a 90° určuje v jaké ose. Hodnoty 31 a 30 vajadřují vzdálenost od středu zornice ke středu kořenu nosu tzv. Pupillary distanc (PD), která je nutná pro správné zhotovení brýlí. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
dobrý den lze reklamovat brýle multifokální do 3 dnů po zhotovení? lze je celé vrátit a dostat celou částku kterou jsem zaplatila za brýle a čočky zpět? Děkuji za odpověd
5-3-2015 (12.38)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jsou brýle správně zhotoveny, tak není k reklamaci důvod a nebude vám uznána. Na multifokální brýle je třeba si zvyknout a tři dny jsou velmi krátká doba. Podotýkám, že přivyknutí na nový typ brýlí, je zcela individuální a opravdu to tomu chce dát šanci. Existuje určitá garance a pokud si nezvyknete (udává se zhruba 30 dní), může vám být nabídnuta výměna za bifokální skla nebo samostatně na blízko a dálku. Vše záleží na optice. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, včera mi došly nové brýle, které jsem si nechal udělat. trápí mě, že pokud je mám nasazené, vidím dobře na obě oči zhruba do vzdálenosti 2 metrů. na větší vzdálenost mam pocit jako bych měl slzu v jednom oku a tedy nevidím ostře, ale pokud se dívám pouze pravým okem, vidím vskutku dobře, no levé oko je rozostřené, myslíte, že bych měl nějakou chvíli počkat jestli si na to zvyknu a spraví se to, nebo bych měl nechat přeměřit dioptrie. jsou to mé třetí brýle a předtím jsem tento problém neměl. je to celkem nepříjemné. dioptrie jsme měřili v optice, kde jsem viděl dobře, to samé v pokoji, vidím dobře ale když se dívám venku do v+tší vzdálenoati, už je to právě rozostřené a mám tam ten pocit slzy :) děkuji
5-3-2015 (1.32)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže u vás došlo k navýšení dioptrií nebo nějaké větší změně, pak je určitá adaptace na nové brýle běžná. V případě, že potíže přetrvávají a je zhoršena kvalita vidění, doporučuji zkontrolovat správnost zhotovení brýlí. Pokud bude vše v pořádku, navštivte očního lékaře nebo optometristu a nechte si dioptrie přeměřit. Mohlo by se samozřejmě jednat i o špatnou korekci. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Nechala jsem si udělat první brýle (na dálku -1 dioptrie pravé oko, -2 dioptrie na levé oko). Vidím v nich krásně, ale opravdu jen na dálku, nemohu v nich nic přečíst, na kratší vzdálenost mám vše rozmazané. Je to normální stav? Mám kolegyně, které nosí brýle na dálku celodenně. Je mi 51 let a zatím čtu bez brýlí. Děkuji
4-3-2015 (9.57)
Odpověď:

Dobrý den, není to nic neobvyklého a vzhledem k věku je to zcela normální. Na blízko budete muset brýle bohužel odkládat. Příčinou je přirozený úbytek akomodační schopnosti (tzv. presbyopie), který se začne projevovat přibližně ve 40 letech. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,v listopadu 2014 jsem byla v oční optice si nechat změřit zrak.Měla jsem problémy s viděním na počítači.Naměřili mi na právém oku 1,0 dioprií a na levém 0,75.Věřila jsem jim a nechala si zhotovit brýle.Po nějakém čase nošení pouze na práci u počítače a čtení mě začaly bolet oči a hlava.Byla jsem objednána u své paní doktoky na 2.1.2015,jsem jí říkala o mém problému a ta mi doporučila kapky na suché oko tak to bylo trochu lepší a na kontrolu 2.3.2015,kde mi přeměřila zrak,a zjistila,že nepotřebuji tak silné dioptrie,že mi stačí na pravé oko 0,75 na na levé 0,5.Šla jsem do té optiky kde mi dělali ty brýle a požádala je aby mi v záruce zhotovili výměnu dioptrií,ale zatím jsem nepochodila.Chci vědět jestli mám na to nárok.Děkuji za odpověď.Zelinková
3-3-2015 (18.06)
Odpověď:

Dobrý den, naměřené hodnoty v optice a paní doktorkou se příliš neliší (rozdíl je 0,25 dioptrie). Špatně změřené dioptrie se jen těžce dokazují. Provedená refrakce probíhala s vaší spoluprací, kdy jste potvrdila nejostřejší vidění. Optika pravděpodobně neudělala nic špatně a tudíž není důvod k reklamaci. Pokuste se v dané optice domluvit, zda by vám nevyšla vstříc alespoň nějakou slevou. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, 29.4.2014 jsem si nechala zhotovit multifokální brýle, ale stále mám problémy s viděním hlavně na čtení a počítač. Dala jsem si přeměřit zrak u optika a naměřili mi něco jiného než pí. doktorka.Předělání brýlí bylo už po páté- problémy s viděním a zabarvením. Mohu žádat peníze zpět? Tvrdí mi, že si musím vzít buď - brýle na dálku a brýle na blízko nebo bifokální. Ani mi nechtějí vrátit rozdíl z ceny mezi multifokálními nebo bifokálními. Děkuji předem za odpověď. Radová
18-2-2015 (11.41)
Odpověď:

Dobrý den, výrobci multifokálních čoček mají většinou určitou garanci na přivyknutí. Její délka je různá a záleží na výrobci (pohybuje se okolo 30 dní). V případě, že si do určité doby nepřivyknete, pak vám může být nabídnuta výměna za bifokální skla, nebo zvlášť na dálku a blízko. Problém s viděním nemusí být způsoben špatně zhotovenou čočkou, ale je potřeba si na ně zvyknout. Záleží také na typu skel a tím i na velikosti omezení v periferním vidění. Doba zvykání je zcela individuální. U multifokálních čoček je důležitá správně změřené refrakce. Případně špatně změřená refrakce se jen těžce dokazuje. Pokud si jen nemůžete zvyknout a jsou správně zhotoveny, pak není k reklamaci důvod a nabídka optiky téměř po roce od zakoupení je hodně vstřícná. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,prosím o radu.Brýle 1.5roku staré,Zavírání a otevírání nožiček je řešeno nějakým pérkem v nožičce.Pokud se toto utrhne je nutná výměna celé nožičky.Může se jednat o skrytou vadu?Lze na to uplatnit reklamaci?Kolik by to mělo tak vydržet?Předem děkuji za odpověď.S pozdravem:Jurásková
14-2-2015 (17.50)
Odpověď:

Dobrý den, většinou se mění celá stranice, ale lze provést i opravu letováním (záleží na materiálu). Rozhodně se nejedná o skrytou vadu výrobku. Za skrytou vadu se považuje vada, která se projevení do půl roku od zakoupení. Do dvou let můžete uplatnit reklamaci, ale záleží na tom, v jakém stavu je obruba a jak je s obrubou zacházeno. Reklamaci nelze uplatnit na běžné opotřebení nebo nesprávnou manipulaci. To musí posoudit přímo v optice. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den ,měla bych dotaz.Asi před týdnem jsem si v jedné optice nechala měnit dioptrickou plastovou čočku a doma jsem zjistila že je na horním okraji u obruby moc zbroušená a že nepasuje do obrouček.Když jsem se druhý den do optiky vrátila ,prodavačka mě zdvořile odbila že se to někdy stává.Myslíte že bych to mohla reklamovat a požadovat zpátky peníze.Děkuji Šimonová
10-2-2015 (17.24)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže došlo při opracování čočky k vadě, která je viditelná a nepasuje správně do obruby, můžete požadovat reklamaci výrobku a jeho předělání. Při převzetí si zboží máte vždy důkladně zkontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.V optice jsem si nechala změřit dioptrie a zhotovit nové brýle na blízko.Naměřená hodnota byla + 3,5. (To jsem měla i na starých). Bohužel přes ně vidím špatně,musím posouvat vzdálenost textu,mhouřit oči, slzí a pálí mně oči.V optice mně paní řekla, že pokud jsou dioptrie naměřené špatně, tak ona za to nemůže, protože mně do hlavy nevidí.Pokud si prý nezvyknu, musím si nechat udělat silnější a samozřejmě znovu zaplatit skoro 2000 Kč.Můžete mně, prosím,napsat jestli je tato její odpověď správná? Přístrojem mně měřila dioptrie na dálku,od toho se prý odvíjí i velikost na blízko. Tu mně paní zkoušela nasazováním sklíček.(proto ta odpověď, že mně nevidí do hlavy. Děkuji za odpověď.
6-2-2015 (11.46)
Odpověď:

Dobrý den, nesprávně změřené dioptrie se jen velmi těžce dokazují a každý lékař/optometrista má jiný názor, zkušenosti a metodu měření. Po přeměření dioptrií na dálku a přihlédnutí k věku, se vypočítá přibližná síla dioptrií na blízko, a ta by měla být dokorigována s vaší spoluprací, což u vás pravděpodobně proběhlo a vy jste potvrdila nejlepší výsledek. Nechte si dioptrie překontrolovat a pokuste se v optice domluvit na možném způsobu řešení. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,zhruba před 3týdny jsem byla u očního lékaře kvůli zhotovení nových brýlí. K mému úžasu mi byly sníženy dioptrie na jednom oku.Původní dioptrie byly na levé +3,5 a na pravé +4 a 0,5 cylindr a decentrace 75.Nové brýle mám +3,5 na levé a +3,5 na právě a 0,5 cylindr.Decentrace měla být 70,ale v optice mi ponechali 75.Brýle nosim zhruba týden a mám pocit,že vidím hůře, hlavně do dálky, zrak se mi rozostřuje a musím několikrát zamrkat.Když se však každým okem podívám zvlášť, zdá se mi vše v pořádku. Je možné, že se tento stav upraví? Děkuji
27-1-2015 (12.57)
Odpověď:

Dobrý den, na novou korekci může být určitá doba na přivyknutí a je to individuální záležitost. Komfort v brýlích ovlivňují i další parametry např. centrování skle, správně přizpůsobená obruba, typ skel. V případě pochybností nebo přetrvávajících problémů navštivte očního lékaře a nechte si dioptrie překontrolovat. Rozdíl v ose kterou udáváte je v normě pro zábrus a neměl by způsobovat problém. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Používám multifokální brýle již více než deset let a protože se mi zrak pomalu věkem zhoršuje, tak si při změně dioptrií dávám i nové obroučky. Při poslední změně mi byly doporučeny obroučky Porsche design. Mám ale problém, protože se stále uvolňuje spojovací šroubek a postranice se vyklá. Vždy když jdu do Optiky, tak mi to zdarma dotáhnou a říkají, že to už bude držet. Vydrží to někdy dva dny, někdy i týden a opět se to uvolní. Brýle mám něco přes rok a protože jsem od Optiky vzdálen cca 45km, tak tam jdu jen při příležitostné cestě. Žádný doklad o reklamacích nemám, dotáhnou šroubek na počkání, ale byl jsem tam za rok asi šestkrát. Obroučky nebyly nejlevnější a se skly jsem za ně zaplatil přes dvacet tisíc. Nevím, jak mám dál postupovat. Nechci, aby někdo říkal, že důchodci jen otravují.
24-1-2015 (12.17)
Odpověď:

Vážený pane, brýlové obruby Porsche design patří k luxusní značce té nejvyšší kvality. Pokud máte s obrubou neustálé potíže (povolování šroubku), obraťte se na danou optiku a požádejte o výměnu šroubku nebo jeho zajištění. Upozorněte je, že po dotažení vydrží sotva týden. Servis je zcela běžný a měl by být samozřejmostí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně skel varilux.Na dálku nemám problém,ale na blízko u stránky A4 nevidím dobře celý řádek.Kraje jsou rozmazané a na počítač je nemohu také použít,musím si vzít brýle na blízko.Dle optika je to věc zviku. Děkuji za odpověď. Vlastimil Prachfeld
13-1-2015 (12.14)
Odpověď:

Dobrý den, na multifokální skla je určitá doba na přivyknutí, obzvlášť jestliže je máte poprvé. Jednotlivé typy multifokálních skel Varilux se od sebe liší šíří progresivního kanálu a podle toho buď menším nebo větším omezením v periferním vidění. Neuvádíte o jaký typ jde, ale určitě doporučuji si zkusit zvyknout. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, přes nové brýle vidím hůř, než přes staré, reklamovala jsem je a momentálně jsou na posouzení. Obávám se toho, že pokud odborníci neshledají změřitelnou závadu, tak nemám jak dokázat, že se opravdu nepovedly. Odřená noha ukáže, kde bota tlačí, ale jak mám ukázat optikovi co mi dělají brýle aby to viděl i on? Přitom jsem zvyklá brýle střídat - s cylindrem i bez, ale na ty nové jsem si nezvykla. Zajímalo by mě, jak to udělat aby koupě brýlí nebyla tak riziková záležitost. Když se jedny nepovedou, tak na další pokusy už nemám peníze. Děkuji za odpověď a přeji hezké dny. Lenka Novotná
9-1-2015 (15.45)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže optika neshledá žádnou chybu při zhotovení a všechny parametry byly dodrženy, a vy však s výsledkem nebudete souhlasit, můžete se obrátit na soudního znalce. To, že na nové brýle vidíte hůře nemusí být vůbec špatným zhotovením, ale mohou to ovlivňovat i jiné faktory (typ obruby, navýšení dioptrií, špatná refrakce, typ skel..). Při navýšení dioptrií může být určitá doba na přivyknutí. Pokud výsledek posouzení bude v pořádku, doporučuji zkontrolovat korekci, zda nejsou dioptrie příliš silné nebo naopak nižší než jste měla doposud. V případě špatného zhotovení ze strany optiky máte nárok na nápravu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nosit kontaktní čočky při dioptriích 0,5 do dálky, protože bez brýlí nechodím a v práci by mi vyhovovaly právě spíše čočky. Děkuji za odpověď
6-1-2015 (22.56)
Odpověď:

Dobrý den, pokud chcete nosit kontaktní čočky, je potřeba navštívit očního lékaře nebo optometristu, aby provedl potřebné přeměření, výběr vhodné čočky a samozřejmě zácvik. Následně dostanete zkušební čočky, aby se zjistilo zda vám budou vyhovovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Nedávno jsem zaregistrovala, že i přes to, že velmi dobře vidím na blízko, na dálku už to taková sláva není. Ne že bych měla věci v dálce rozmazané, ale dělá mi problém přečíst texty určité velikosti v dálce. Vidím dobře nadpisy a texty podobných velikostí, ale texty menších velikostí mi dělají velký problém přečíst. Chtěla bych se tedy zeptat jestli si myslíte, že to je na brýle. Mám si nechat udělat zrakový test ? :)
6-1-2015 (19.41)
Odpověď:

Dobrý den, při jakémkoliv problému s vaším zrakem navštivte očního lékaře nebo optometristu. V případě potřeby Vám bude předepsaná korekce pro dosažení nejlepší zrakové ostrosti. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsme si po dlouhé době nasadila kontaktní čočka. Měla jsem je v očích asi 4 hodiny. Po vyndání se mi rozvlníly okraje vidění. Viděla jsem jen to, na co jsem se momentálně dívala. Okolí se vlnilo. Je to tím, že jsem čočky neměla delší dobu v očích nebo je to problém, a neměla bych je dál používat? Děkuji. Přeji hezký den. Michaela Doulová
5-1-2015 (9.10)
Odpověď:

Dobrý den, pokud Vám kontaktní čočky způsobují problémy, rozhodně je doporučuji nenosit a konzultovat to s očním lékařem nebo optometristou. V případě, že jsou kontaktní čočky objednávány přes internet, nemusí být vždy kvalitní. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
dobry den,koupil jsem si bryle ramem + a chtel bych se zeptat jestli by šla dat na to - jedničky ?
3-1-2015 (14.32)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jste zakoupil hotové brýle v drogerii nebo jinde, tak tento typ obrub není vhodný k výměně za jiné dioptrie. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den,muj problem je ze,na jedno oko vidim rozmazane jak na dalku ,tak na blizko,ale pokud koukam skrzemalicky otvor(napr. vytvorenim z dlane) tak vidim vse ostre a dokonale.Nevim zda je to vada resitelna nejakou korekci.Dekuji za odpoved
27-12-2014 (21.03)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji navštívit očního lékaře a nechat si udělat celkové vyšetření. Pokud bude potřebná korekce, lékař Vám předepíše vhodné dioptrie. V případě, že by se jednalo o jiný problém doporučí další postup. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda špatná osa v brýlích může mít za následek špatné vidění, řezání, pálení očí a překrvení spojivek. Nechali jsme synovi dělat nové skla, pravé oko +3,5, levé oko +3,5, +1,75, 75° osa. Již v optice si syn stěžoval na horší vidění, ale bylo nám sděleno, že není důvod hůře vidět. Nyní syn poslední tři týdny začal mrkat, bolí ho hlava, pálí ho oči a slzí. Odmítá brýle. Navštívili jsme očního lékaře, který po proměření skel řekl, že má špatně udělanou osu. Tedy místo 75° jen 68°. Z tohoto důvodu prý špatně vidí. V ordinaci nedokázal téměř nic přečíst. Je to opravdu možné? Mohu skla reklamovat a požadovat vrácení peněz. Brýlové čočky stály 1.980 Kč. Děkuji za odpověď. Janoušková
21-12-2014 (8.50)
Odpověď:

Dobrý den, při nesprávném zhotovení skel máte nárok uplatnit reklamaci a to co nejdříve. Optika ve které brýle zhotovili by měla zjednat nápravu. Špatně zhotovené brýle mohou vyvolat nepříjemné pocity, ale překrvení spojivek je nepravděpodobné. Pro zábrus čoček je určitá tolerance (ve vašem případě mírně překročena). Pokud došlo k určitému navýšení dioptrií, nebo syn má cylindrické hodnoty poprvé, je návyk na nové brýle běžný. Někteří lidé mohou špatně snášet navýšení hodnot. Pokud by potíže přetrvávali i po zhotovení nových skel, doporučuji to konzultovat s očním lékařem, zda je korekce v pořádku. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, ještě jsem se v předešlém dotazu zapomněla zeptat, zda nemůže dojít k poškozeni zraku v důsledku nošení nevyhovujících brýlí. Děkuji za odpověď.
20-12-2014 (16.36)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Něco přes mesic mám nové brýle. Ze začátku se mi motala hlava, bolela me hlava, oči. Motani a bolest hlavy po par dnech zmizely, ale stále me bolí a pálí oči a přijde mi, ze nevidím úplné ostře. Dřív jsem mela brýle užší, nyní mám vetší skla, muže to být tím? Říkám si, ze měsíc je už dlouhá doba, ze oči by si už na tu změnu zvyklý, ze problém asi bude v brylich. Mohu takhle po měsíci brýle reklamovat, resp.zadat nějakou úpravu? Děkuji za odpověď.
20-12-2014 (16.30)
Odpověď:

Dobrý den, z vašeho dotazu není zřejmé o jakou oční vadu se jedná a zda došlo ke změně dioptrií. Zvykání na nové brýle je zcela běžné, ale měsíc je už poměrně dlouhá doba. Popisované potíže by mohla způsobovat špatná korekce (silnější dioptrie než by jste potřebovala). Někdy stačí k odstranění obtíží drobná úprava obruby. Nechte si překontrolovat správnost zhotovení brýlí a zda je správná refrakce. Pokud je vše v pořádku, není důvod k reklamaci. Co se tvaru brýlového skla týká, tak se dá říct, že čím větší sklo tím větší negativní pocity můžete na začátku vnímat. Každý reaguje jinak a je to zcela individuální. Nošením nevyhovujících brýlí si zrak nemůžete poškodit ani ovlivnit další vývoj vady, ale snižuje to komfort vidění. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Mám takovýto problém.Koupil jsem si za cca 13 tis.Kč nové multifokální skla,protože ta stará byla již poškrábána.Na ty nová však vidím daleko problematičtěji nežli na ta stará.Tam jsem viděl na blízko i na dálku ve všech bodech skel,na ty nová do dálku jen pod horním okrajem obruby a na blízko nad spodním okrajem.Jinak je vidění rozmazané.Je to nepohodlné a nepraktické.Při nákupu skel mě odborník v optice zkoušel různé varianty skel a nekonec jsem ne ty zkušební viděl ze všech úhlů na všechny vzdálenosti.Mohu výsledný produkt/skla reklamovat ?Nosám je už dva měsíce a situace se nelepší.Děkuji za odpověď.J.Zmek
18-12-2014 (15.38)
Odpověď:

Dobrý den, u multifokálních skel je nutná přesná refrakce, zabroušení a výběr vhodné obruby. Nechte si brýle zkontrolovat zda jsou opravdu správně zhotoveny. Pokud by bylo vše v pořádku, pak je možné, že dříve jste měl jiný typ multifokální čočky, s menším omezením v periferním vidění. Jak moc se tato zobrazovací vada projeví záleží právě na konkrétním typu skel. Pokud nejste s výsledným produktem spokojen a brýle nejsou dobře zhotoveny, pak máte nárok na reklamaci. V případě, že je vše v pořádku tak k reklamaci není důvod. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám po 5 ti letech nošení převážně kontaktních čoček nové brýle s dioptriemi -5,25 na obě oči, tenčené skla. Dlouho jsem tak silné brýle nenosila, tak si nejsem jistá, zda je normální, že když se nedívám na objekt přímo, ale zboku - přes vnější okraje brýlí, tak má žluté obrysy a je navíc zakřivený dokulata a rozmazanější. Můžete poradit, zda je to u silnějších brýlí normální, nebo jsou chybně vyrobené? Děkuji, Hana Tomicová.
7-12-2014 (15.34)
Odpověď:

Dobrý den, při přechodu z kontaktních čoček na brýle může dojít ze začátku k jevům, které popisujete. Záleží hodně na výběru obruby (velikosti, prohnutí) a typu tenčení. Na nové brýle může být nutná určitá doba na přivyknutí. Pokud máte pochybnosti, nechte si dioptrie překontrolovat. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý večer,v posledních dnech jsem si všimla,že na pravé oko vidím o něco hůře než na levé.Při koukání např do počítače koukám chvilku jen na levé oko,to je vše v pořádku a pak na pravé a na to vidím méně ostré barvy a decentně rozmazané věty.Musím s tím někam na oční?A jedná se o to že budu muset mít třeba brýle nebo čočky? Předem děkuji za odpovědi,s pozdravem Němečková
3-12-2014 (23.14)
Odpověď:

Dobrý den, v případě pocitu zhoršení Vaší zrakové ostrosti je opravdu vhodné navštívit očního lékaře a zrak nechat překontrolovat. Pokud to bude nutné, lékař Vám doporučí nosit brýle s potřebnou korekcí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si v optice zhotovit multifokální brýle - cena 15.000,- Kč a nyní jsem zjistila, že jedno sklo je menší než druhé. Prosím mohu brýle vrátit a žádat peníze, neboť již nemám důvěru v nové brýle, neboť musím převzít opravené brýle, když jsem zaplatila 15.000,- Kč. Neměly by být brýle za tuto cenu stoprocentní? Děkuji za vyjádření. F.
28-11-2014 (19.51)
Odpověď:

Dobrý den, podle vašeho popisu se jedná o opravitelnou vadu a daná optika by Vám na své náklady měla v rámci reklamace brýlovou čočku vyměnit. Vrácení peněz můžete požadovat jen v případě, že vadu odstranit nelze. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den! Obracím se na Vás s prosbou o radu. Před 14-ti dny jsem si nechala přeměřit v jisté optice oči a zjistila jsem, že vidím hůře nejen na dálku, ale i na blízko. Optometristka mi řekla, že se jedná o oční vadu zvanou astigmatismus, což se mi nezdá- vždy jsem viděla dobře jak na dálku, tak i na blízko. Zrak se mi zhoršil až poslední dobou díky zaměstnání- počítače, monitory, práce ve dne i v noci. Žádala jsem jedny brýle na čtení a jedny na dálku. Vybrala jsem si obroučky s tím, že cena obrouček nebyla rozhodující. Rozhodoval tvar a velikost. Při sepisování zakázky mi ale bylo řečeno, že nejlepším řešením by pro mně vlastně byla tzv. multifokální skla a v rámci akce bych prý měla ty druhé brýle na dálku s výraznou slevou. Souhlasila jsem,zaplatila jsem nemalou zálohu a čekala jsem nedočkavě na zhotovení. Při zkoušce jsem ale byla překvapena. Samoatatné brýle na dálku byly absolutně perfektní, viděla jsem vše krásně ostře, narozdíl od oněch multifokálních brýlí. Do dálky jsem viděla ostře pouze v jednom určitém bodě, pokud jsem nepatrně pootočila hlavou do strany, písmena se mi poněkud zdvojila, nehledě na to, že jsem musela koukat těsně pod horním okrajem obroučky. To stejné bylo i se čtením na blízko- musela jsem číst v úplně spodní části brýlí s tím, že mi výrazně překážel rámeček. Přítomný jiný optometrista brýle prohlédl a řekl, že rámeček na tento typ brýlí je malý a je třeba ho zvětšit. Pochopila jsem, že to znamená nejen zhotovit nová skla, ale i vyměnit rámeček za větší, což se přiznám nechci. Kdyby mi paní hned zpočátku řelka, že pro tento typ skel je třeba větší rámeček, jistě bych odmítla. Teď nevím co s tím mám dělat. Brýle jsem nepřevzala, věc se bude řešit až přijede paní vedoucí z dovolené- to ona se mnou zakázku sepisovala. Přiznám se, že bych chtěla vrátit zálohu a nechat si zhotovit extra brýle na čtení, s čímž jistě souhlasit nebudou. Je možost od zakázky odstoupit a trvat na vrácení zálohy s tím, že chci onu původní variantu- druhé brýle na čtení nebo jsem povinna nechat si předělat skla a zakoupit jiný typ a tvar rámečku, který jsem nechtěla? Za případnou odpověď dekuji a přeji hezký den!
22-11-2014 (13.05)
Odpověď:

Dobrý den, zrak se Vám může zhoršit kdykoli a vývoj vady nelze ovlivnit. Podle vašeho popisu a vyjádření jiného optometristy ve stejné optice, by mohlo jít o nedodržení technických parametrů, což ale nelze takto posoudit. Pokud jsou brýle špatně zhotoveny, pak máte nárok na nápravu. Náklady s tím spojené jsou na straně optiky. Při zhotovování multifokálních skel je důležitý výběr vhodné obruby, přesná refrakce a zabroušení skel. Na multifokální skla a novou korekci může být určitá doba na přivyknutí a periferní vidění může být částečně omezeno, záleží na typu skel. O jednotlivých produktech vždy zákazníka informujeme. Nejste povinna si kupovat nové obruby. Pro určitý typ skel jste se sama rozhodla a bude záležet na domluvě s danou optikou. Při výběru obruby by Vám měli poradit zda je daná obruba vhodná na vybraný typ skel. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
dobry den,nechala jsem si zhotovit u optika ktery mi jiz nekolikery bryle delal mineralni skla s vysokym indexem 1,8 a dala zalohu 2000kc.kdyz jsem sla pro bryle,byl jiz novy majitel optiky a skla byla neprimerene tlusta v cele siri vycnivala pred obrubu v celem obrysu.byla jsem z toho zdesena a zadala predelani,jelikoz stejne dioptrie s timtez indexem jsem jiz ve stejnych brylich mela.novy majitel optiky mi odmita vratit me vlastni obruby a zalohu kterou jsem bohuzel zaplatila.skla nepredelal,reklamacni protokol mi odmita vydat.ma pravo mi zadrzovat obruby ?pripad predavam jako stiznost na coi a zivnostensky urad .dekuji za odpoved
11-11-2014 (22.49)
Odpověď:

Dobrý den, pokud reklamujete výrobek má prodávající povinnost podle § 2173 NOZ vystavit reklamační protokol, který musí být řádně vyplněn(datum podání reklamace, popis vady..). Při převzetí musí mít daná věc vlastnosti, které si strany ujednaly. Obrubu Vám odmítá optik vydat pravděpodobně kvůli nedoplacené částce a je přesvědčen, že z jeho strany nedošlo k pochybení. Pokud se Vám nedaří v dané optice domluvit na řešení problému, budete muset počkat na vyjádření ČOI, popř. obrátit se na soudního znalce. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, v květnu 2014 jsem si koupil nové brýle. Jedná se o obroučku se silonem ve spodní části. Minulý týden se mi jedna čočky vyštípla v místě spoje silonu s kovem. Byl jsem se ptát v optice - reklamovat - bylo mi řečeno, že se nejedá o vadu čočky ani o špatný zábrus, že se jedná o špatné zacházení - nasazování jednou rukou. Jaká je prosím záruka na zábrus? Je možné toto reklamovat? Děkuji
21-10-2014 (12.40)
Odpověď:

Dobrý den, podle občanského zákoníku se má za to, že vada, která se vyskytne do šesti měsíců, byla na věci už v době převzetí. Záruka se pochopitelně nevztahuje na vady způsobené chybnou manipulací či opotřebení vzniklé běžným nošením. Při výběru vázané obruby, zvláště pokud se u Vás jedná o hypermetropii - dalekozrakost, která se koriguje spojkami, a tyto čočky jsou na krajích tenké, hodně záleží na výběru čočky (např. se zesílenou okrajovou tloušťkou, použití pevnějšího materiálu), aby ke štípání nedocházelo. Na případnou nevhodnost typu obruby by Vás měl optik upozornit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, poslední dobou mám problémy s levým okem, občas na něj nevidím. Byla jsem u očního lékaře. Nemám žádné dioptrie, žádný zánět, dokonce pravé oko je horší v syndromu suchého oka a vůbec neví, proč na to levé občas nevidím. Cukr mám také v pořádku. Vadí mi to i při řízení. Prosím o radu, kam mám zajít a čím by to mohlo být. Děkuji.
17-10-2014 (20.45)
Odpověď:

Dobrý den, velmi se omlouvám, ale s Vaším problémem Vám nepomohu, to musíte řešit se svým lékařem, aby zjistil jeho příčinu. Jediné, co Vám v tomto ohledu mohu poradit, je zkusit problém konzultovat s jiným očním lékařem než doposud. Nicméně je také možné, že Váš problém není způsoben oční vadou, a pak by bylo vhodné zajít k Vašemu obvodnímu lékaři a nechat se poslat na další odborná vyšetření, která by pomohla příčinu problému odhalit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, syn si nechal zhotovit brýle (na dálku), obroučky jsou titanové a dost drahé. Po celodenním nošení zjistil, že ho tlačí na spáncích. V optice mu řekli, že brýle nelze nijak upravit. Prosím o radu, co máme dělat.
13-10-2014 (8.19)
Odpověď:

Dobrý den, některé obruby jdou opravdu jen ztěžka upravovat a zvláště na Vámi popisovaném místě. Při výběru je proto nutné obrubu řádně vyzkoušet a naše zákazníky na to upozorňujeme. Bohužel s tím pravděpodobně nic neuděláte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, včera jsem si vybrala v optice brýle a nechala si je do dnešního dne udělat, ale když jsem se na sebe doma podívala..je to hrůza, vůbec se v nich necítím a připadám si strašně... prostě bych je chtěla vyměnit nebo vrátit peníze.. jde to? děkuji
9-10-2014 (2.41)
Odpověď:

Dobrý den, pro obrubu jste se sama rozhodla a předpokládám, že po dobré úvaze a vyzkoušení. To, že se v nich najednou necítíte, není důvod k výměně ani k vrácení peněz. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,mam předepsané brýle na dálku,jsem krátkozraká,na pravém oku mám rovná se 1,25 dioptrie a na levém mám rovná se 1 a rovná se 0,25 cylindr a osa 180 stupnu.Zajímalo by mě,jestli je dulezite abych oči mela v prostředku skel,když mam na mysli vzdálenost od zhora dolu,nebo zdali je to jedno.Mám nové brýle a koukam spíše prez horní cast skel. Moc Děkuji slečna Andrea
4-10-2014 (19.49)
Odpověď:

Dobrý den, standartně se středy dávají trochu pod zornici, je to nejčastější směr pohledu. Střed oka přímo uprostřed skel mít nemusíte, záleží na tvaru obruby a na tom v jaké poloze je nosíte. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
DObry den, koupila jsem si dvoje nove bryle. Skla jsem si nechala vyhotovit ve stejne optice dle receptu od ocare. Oboje bryle jsou mi velmi neprijemne. Po nekolika hodinach mam neprijemny tlak v ocich a co me nejvice rozurusuje je to, ze kdyz koukam presne doprostred skel vse je uplne v poradku!!!! KDyz chci naopak cist , tak se mi pismenka divne rozmazavaji!!nebo udelam pohyb hlavou do stran, tak jako kdyby se se mnou vse divne zhouplo. Bud se musim divat presne primo, nebo mam problem. CO to prosim znamena?? U ocare jsme mirne menili dioptrie - vyssi, ale nemyslim si, ze se stala chyba tam, kdyz pocitac mu napovi kolik dioptrii mam a on zkouskou pouze proveri , zda dioptrie vyhovuji??? Vyuzila jsem velmi lakave cenove nabidky, kdy mi optika nabidla 30% slevu na kazde oko na profi skla 1,74 a nabidli mi skla od CESKEHO VYROBCE. Dekuji za pomoc. S pozdravem Renata Trnikova. Nyni dioptrie: -5,75 pr.oko, -4,75 leve oko.
23-9-2014 (16.30)
Odpověď:

Dobrý den, popisované obtíže mohou souviset už jen s navýšením dioptrií, eventuálně i tvarem brýlových skel. Pořízená obruba může být příliš prohnutá nebo má jinou inklinaci než na kterou jste byla zvyklá. Někdy drobná úprava obruby pomůže a potíže odpadnou. Problém do blízka může být způsoben i tím, že jste již ve věku, kdy začíná ubývat akomodace a vy pro pohodlí budete muset brýle při čtení odložit. Pokud jsou brýle správně zhotoveny a korekce v pořádku, pak si musí mozek na novou kvalitu vidění zvyknout a doba na přivyknutí je individuální. V případě, že problémy přetrvávají nechte si zkontrolovat správnost dioptrií i zhotovení brýlí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,minulý týden jsem musela se svou 12-letou dcerkou k očnímu lékaři, z důvodu zhoršení zraku - stávající brýle, které nosí již 2 roky na dálku, jí už nestačily. Když jsem se pak dověděla od jiné pacientky jiné lékařky- oční, že při takovém zhoršení zraku jí měl lékař i změřit oční tlak, protože to není jen tak ,samo sebou, takové zhoršení. Jelikož tomu nerozumím, a nerada bych něco zanedbala, tak se ptám, zda jí měl lékař tlak v očích změřit, nebo v jakých případech se to dělá? Děkuji .
22-9-2014 (15.10)
Odpověď:

Dobrý den, měření nitroočního tlaku patří k základnímu vyšetření u očního lékaře. Nejčastěji se používá bezkontaktní způsob měření, které využívá proud(tlak) vzduchu, jenž proti oku tonometr vyfoukne. Pravděpodobně vyšetření proběhlo i u Vaší dcery a pokud byly hodnoty v pořádku, nebyl důvod to řešit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně brýlových obrub. V lékárně se mi moc líbily dioptrické brýle, ale jsou bohužel na blízko a já potřebuji brýle na dálku. Bylo by možné vyměnit v obrubách skla,abych je mohla nosit na dálku. Brýle jsou plastové. Děkuji.
10-9-2014 (12.50)
Odpověď:

Dobrý den, bohužel hotové brýle zakoupené v lékárnách a drogeriích nejsou určeny pro vsazování jiných skel. V optikách naleznete spoustu moderních brýlových obrub do kterých nebude problém vsadit potřebné dioptrie. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se objednat k Vám na měření zraku do Sedlčan, ale zajímala by mě cena měření? Děkuji
1-9-2014 (18.32)
Odpověď:

Dobrý den, v Sedlčanech přeměření zraku neprovádíme, ale můžete se objednat na naší pobočku v Milevsku (Havlíčkova ul.), kde paní optometrička přeměření provádí. Cena za kontrolu zraku je 300 Kč. Pokud si u nás necháte zhotovit brýle bude Vám tato částka odečtena. Objednat se můžete na úterý nebo pátek. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám na každé oko -1,5dp, na obě oči cca 0.5cylindr a osa asi 180°. Když si objednávám kontaktní čočky potřebuji ty torické nebo ty obyčejné. děkuji
26-8-2014 (13.54)
Odpověď:

Dobrý den, správnou hodnotu Vám musí stanovit oční lékař nebo optometrista, který se aplikací kontaktních čoček zabývá. Po přeměření a nenáročném vyšetření Vám vybere nejvhodnější typ. Při aplikaci bez konzultace s odborníkem riskujete zdraví Vašich očí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Doplnění k mému dotazu z 5.8.14.Na Vaši radu jsem nechala nové brýle přeměřit ve dvou jiných optikách,dle předpisu oční lékařky,který znovu pro tento učel napsala.V obou optikách se sděsili,neboť naměřené hodnoty absolutně neodpovídaly předpisu a cilindry nebyly vůbec udělány.V optice samotné,kde to takto ,,pěkně"vyrobili,jsem dala souhlas že se vyžádá původní předpis který byl již odevzdán na pojišťovně.Pobavilo mě tvrzení paní optičky,že si zcela jistě pamatuje že cilindry na předpisu nebyly.Nicméně se již z dané optiky ozvali,uznali svoji chybu,protože opravdu vše co mohli,udělali špatně.Tento týden jdu situaci dořešit a budu trvat na vrácení peněz.Nedovedu si představit že by se toto stalo člověku,který by neměl síly stále dokola řešit reklamace.Ať člověk starší nebo ze vzdáleného bydliště,a oni Vám budou dokola tvrdit,že si musíte zvyknout.Jak je možný takový šlendrián?V optice!No jak vidíme,nic není nemožné. Hezký den všem.
26-8-2014 (12.46)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Mám už třetí brýle na blízko,pokaždé mi v brýlích pálili a řezali oči.Brýle jsem vždy odložila a nenosila,paní doktorka říká,že je mám nosit,že si oči zvyknou.Mám Spasmus akomodace,takže nevidím všechny vzdálenosti do blízka.Musím opravdu brýle nosit a zvyknout si na ně,nebo je to tím spasmusem akomodace.Jak dlouho trvá,než si na brýle zvyknu.Děkuji za odpověd.
22-8-2014 (20.33)
Odpověď:

Dobrý den, problém pravděpodobně nebude v brýlích, ale v celkové diagnoze poruchy spasmu akomodace. Doporučuji konzultaci s příslušným očním lékařem. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda zraku škodí nošení brýlí cca o 1 dioptrii slabší než je vada oka- jde o krátkozrakost. Děkuji za odpověď
17-8-2014 (9.55)
Odpověď:

Dobrý den, nošením slabších dioptrií si zrak poškodit nemůžete, ale ani ovlivnit vývoj vady, jen snížit svůj komfort vidění. Důsledkem nenošení odpovídající korekce při krátkozrakosti (myopii) je neostré vidění, např. neschopnosti rozeznat osoby, rizikové chování v silničním provozu vlivem snížené zrakové ostrosti. Může se u Vás projevit zvýšená únava, bolest hlavy, protože musíte vynaložit větší úsilí na zaostření. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si udělat nové, poměrně drahé brýle. V té optice tomu předcházelo vcelku pečlivé přeměření zraku. Závěrem mi byl zvýšen cylindr u pravého oka o 0.75 a u levého o 0.25. V nových brýlích vidím na to pravé lépe, ale na levé je to o něco horší než u těch původních - u nich vidím např. písmeno na dálku o něco tenčeji a ostřeji. U toho levého oka se mi také měnila o něco málo osa - z původních 175 na 180. Optička mi tvrdí, že je to tak v pořádku, protože je prý důležitý jakýsi celkový soulad obou očí. Já mám ale (laicky a logicky) zato, že každé oko by mělo být zaměřeno pro co nejostřejší vidění, múžete mi poradit, resp. sdělit svůj odborný názor na věc? Děkuji.
7-8-2014 (14.08)
Odpověď:

Dobrý den, při každém měření zraku se provede objektivní refrakce pomocí přístroje(autorefraktometr), který poskytne základní údaje. Následuje dokorigování každého oka pomocí zkušební brýlové obruby s dosazováním vhodných skel. Podle Vaší reakce a spolupráce s Vámi doladí optometrista nebo lékař korekci pro nejostřejší vidění. Soulad obou očí je samozřejmě důležitý, ale předchází mu právě vyšetření každého oka samostatně. Na nové brýle může být určitá doba na přivyknutí, zvláště u cylindrických hodnot. Pokud máte pochybnosti o správné korekci, můžete si samozřejmě nechat zrak znovu překontrolovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,prosím o radu.Dcera nosí několik let čočky. Vše ok. Pak je střídala s brýlemi.Za delší čas zjistila že brýle jsou slabé. Nechala si tedy u lékařky změřit oči a dostala předpis na o něco málo silnější dioptrie.Brýle si vyzvedla,na očích měla čočky takže vyzkoušela až doma.Stručně řečeno - točil se jí svět.A to doslova. Brýle se nedaly nosit. Reklamace proběhla se zápisem a brýle poslány do Prahy na posouzení.Po vyzvednutí stav stejný. Brýle nepoužitelné.Optičkatvrdí že když nosí dlouho čočky,musí si na brýle zvykat.Zvykejte si na něco z čeho je vám špatně a točí se svět i hlava.Je zajimavé to, že u lékařky v ordinaci, která ji do,,svých brýlí dosazovala skla tak v nich krásně viděla a nebyl žádný problém avše kolem krásně viděla.Já sama nosím brýle celý život,tudíž jsem v optice každou chvilku,ale takový problém jsem nezažila. Mám pocit že vyřizování druhé reklamace,tento pátek, bude velice nepříjemná záležitost.Poradíte jak postupovat?Děkuji.
5-8-2014 (14.22)
Odpověď:

Dobrý den, na nové brýle může být určitá doba nutná pro přivyknutí, zvláště v případě, že jde o cylindrické hodnoty používané při astigmatismu. Někteří lidé navýšení dioptrií špatně snášejí. Zvykání si na nové brýle je individuální a může trvat až čtyři týdny. Pokud máte pochybnosti o správnosti vyhotovení brýlí, nechte si jejich hodnoty přeměřit v jiné optice, zda opravdu odpovídají hodnotám od lékařky. Jestliže hodnoty odpovídají a brýle jsou správně zhotoveny, pak by si dcera měla pomalu na novou korekci zvykat a počáteční obtíže odeznít. To, že se problém neobjevil už u lékařky mohlo být dáno tím, že je měla na očích jen krátkou dobu. V případě, že došlo k pochybení ze strany optiky pak máte nárok na náhradu. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dostal jsem nedávno nové brýle na dálku se specifikacemi (pravé oko sph.=1,0; levé sph. PLAN, cyl=2,0, axe=80). Na dálku jsou tyto brýle výborné, avšak na blízko mám problémy. Patrné je to nejvíce například při pohledu na list papíru, kde se mi zdá, jakoby jeho dolní pravý roh ujížděl dolů/dozadu a ve výsledku vidím kosodélník. Stejně tak mi ujíždí schody nebo dlážděný povrch, na kterém neodhadnu sklon a často zakopávám. V optice mi sdělili, že jsem mladý člověk (26) a mé oči si musí přivyknout novým brýlím, ale ani po několika týdnech se to nezlepšilo. Brýle jsem posléze reklamoval, a přestože reklamace byla uznána a došlo k výměně, problém zůstává. Pro mě zajímavé je, že když se koukám pouze jedním okem, ať pravým či levým, vidím vše v pořádku. Chci se zeptat, zda na základě těchto skutečností dokážete poukázat, v čem by mohl být problém a jak mám dále postupovat. Předem děkuji za Vaší odpověď.
21-6-2014 (11.06)
Odpověď:

Dobrý den, Vámi popisované potíže mohou mít několik důvodů. V případě, že se jedná o první brýle nebo došlo ke změně korekce, pak to bude chtít nějaký čas než si přivyknete. Občas stačí drobná úprava obruby a obtíže zmizí. Někdy mohou potíže pramenit z nesprávné spolupráce obou očí, přestože každé zvlášť je správně korigované. Potíže může způsobovat i překorigování vaší refrakční vady (zbytečně vysoké dioptrie). Někteří lidé špatně snášejí navýšené hodnoty cylindrů při astigmatismu (nepravidelné zakřivení rohovky). Pokud jsou brýle správně zhotoveny, doporučuji nechat si překontrolovat zrak očním lékařem nebo optometristou, zda je refrakce správná. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li bych mohla reklamovat dětské brýle. Dcerce jsme chtěli nechat udělat L-line brýle, v nichž má rozdělení na čst do blízka a část do dálky. Už s nimi měla roční zkušenost. Na doporučení optika jsme jí však připlatili bifokály, protože nám řekl, že je to pro dcerku lepší. Nicméně asi nebylo. Během prvního měsíce nošení nových brýlích jsme museli vyhledat lékaře, protože se stále koukala pouze spodní částí, neustále se tím pádem zakláněla a nebyla schopná koukat "normálně". Lékář nám sdělil, že tato skla pro ni (4letá holčička) nejsou vhodná, že jsou vhodná až pro starší děti, a proto chtěl L line. Vlivem těchto skel došlo i ke zhoršení ztraku, a proto budeme muset nyní udělat i brýle silnější. Myslíte, že bychom brýle mohli reklamovat? V Centru zrakových vad nám i řekli, že to rozdělení je trochu výš než by mělo být. Děkuji za odpověď.
18-6-2014 (14.13)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jsou brýle po technické stránce špatně zhotoveny, pak máte nárok na reklamaci. Reklamace se nevztahuje na typ čoček. Pokud dcera používala jen spodní část a nepomohla ani úprava obruby, pak by mohlo jít a špatné posazení segmentu na blízko. Při dobře zvolené obrubě lze dát určitý typ bifokálu, který je srovnatelný s E-Line. Jejich cena je téměř stejná. Typ skel nemá vliv na zhoršení zraku a příčina bude pravděpodobně jinde. Navštivte danou optiku a zkuste se domluvit na řešení a následný postup. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dnes jsem si vyzvedla v optice nové brýle, ale mám od prvního nasazení pocit, jako by levá čočka byla příliš slabá, měla jsem mít dioptrie na obou očích zvýšené, ale u té levé se nemůžu zbavit dojmu, že je naprosto stejná jako u starých brýlí,čili pro mě už nedostatečná. Jako by se levé oko muselo namáhat mnohem víc než pravé. Můžu se zeptat, zda to může být jen otázka zvyku, právě kvůli změně dioptrií, nebo je to důvod k reklamaci, protože mi v optice změřili oči špatně, případně špatně zapsali, nebo něco podobného? Existuje možnost reklamovat špatné změření očí? Děkuji Vám moc za odpověď.
21-5-2014 (21.41)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte nějaké pochybnosti, je nejlepší to řešit přímo na místě kde jste brýle pořizovala. Zjistěte si jaké jsou vaše současné dioptrie a jaké jste měla původně. Reklamovat špatně změřené dioptrie je poměrně problematické, neboť se to jen velmi těžce dokazuje a každý optometrista, lékař má jiný názor, metody měření. Při pořízení nových brýlí a změně korekce může být určitá doba na přivyknutí a její délka je individuální. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Great blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also kedfacdeaakd
21-5-2014 (15.28)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, zakoupila jsem si dioptrické brýle, ale opakovaně se u nich objevuje vada u jedné " nohy", která se stále vychyluje více do strany i přes několikeré srovnání v optice. Brýle tak nesedí dobře. Dále v blízkosti nosníku vylézá vnitřní barevná vrstva /zdobení/, je hrubá a dře. Brýle sundavám oběma rukama, ukládám je do pouzdra celkově s nimi dobře zacházím, čistím je velice opatrně. Brýle jsem zakoupila v září 2013. Můžete mi prosím poradit, co mám s takovými brýlemi dělat? Uplatním reklamaci?Děkuji.
12-5-2014 (14.00)
Odpověď:

Dobrý den, nelze na dálku posoudit co je příčinou problému s danou obrubou. Nejlepší pro Vás bude zajít do optiky a domluvit se na dalším postupu. Určitě se najde řešení vašeho problému. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nárok uplatnit reklamaci na antireflex na v brýlích? Brýle mám v záruce, cca již 6x jsem je reklamovala ( slézá barva z obrouček, uvolňují se stále šroubky, po zhotovení bylo zjištěno, že brýlemi jí jinou rozteč takže se snažili mi je upravit tím, že u nosníku dali pod šroubky podložky a nyní jsem byla upozorněna jiným optikem, že se mi loupe antireflex..........přitom brýle mě stály 6500,-Kč, pro mě nic levného...............jak mám postupovat pokud mě reklamaci neuznají. Děkuji za ochotu. Hana D.
9-5-2014 (20.36)
Odpověď:

Dobrý den, jestliže máte brýle v záruční době a vyskytne se na ní výrobní vada, pak máte nárok na reklamaci. Záruka se nevztahuje na opotřebení zboží, způsobené jeho obvyklým užíváním. Pokud Vám nebude reklamace uznána, můžete si nechat vadný výrobek přezkoumat soudním znalcem. Náklady za vypracování znaleckého posudku hradíte sice vy, ale v případě, že spor vyhrajete, tak Vám je prodávající musí uhradit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den.Mám spasmus akomodace.Dostala jsem brýle na dálku a brýle na blízko,s brýlemi na dálku jsem spokojená,ale v brýlích na blízko mě strašně pálí oči,skrz brýle vidím dobře,jen ty oči pálí.Musím si na střídání brýlí zvyknout.V brýlích na dálku mě oči nepálí.Děkuji za odpověd.Věra
24-4-2014 (18.06)
Odpověď:

Dobrý den, pokud Vámi popisovaný problém máte jen u brýlí na blízko, pak je možné, že máte vyšší korekci než ve skutečnosti potřebujete. V každém případě na nové brýle je určitá doba přivyknutí, což někdy může trvat několik dnů i týdnů. Pokud budou potíže přetrvávat, nechte si dioptrie překontrolovat. V dnešní době střídat brýle nemusíte a můžete mít jedny brýle na všechny vzdálenosti. Jedná se o tzv. multifokální čočky. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nově předepsané brýle do dálky, protože mě stále bolely oči a hlava a špatně jsem viděla. Brýle mají jen půl dioptrie na každém oku, a když je mám tak mě hlava ani oči nebolí, ale přijde mi hloupé je nosit pořád, když mají tak málo dioptrií. Co si o tom myslíte vy? Předem děkuji za odpověď.
22-4-2014 (15.38)
Odpověď:

Dobrý den, vaše dioptrie jsou sice malé, ale ne zanedbatelné. Vzhledem k tomu, že při jejich nošení Vám problémy pominuly, pak je doporučuji nosit trvale. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den. Mam nove bryle, ktere maji hodnoty LO: -3,75sph -1,25cyl PO: -3,50sph -0,75cyl. Chci se zeptat, muzu nosit i moje puvodne, ktere maji hodnoty LO: -3,50sph -1,25cyl PO: -3,50sph -0,50cyl. Vidim v obou brylich dobre, ti silnejsi mi vyhovuji pri rizeni. Muzu nosit i ty stare ci nikoliv. Dekuji.
18-4-2014 (10.50)
Odpověď:

Dobrý den, vzhledem k tomu, že Vaše dioptrie zůstali téměř stejné, tak bude záležet jen na Vás zda budete brýle střídat. S novými brýlemi to pravděpodobně budete mít pohodlnější a ostřejší. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si u jedné optiky vyměnit sklička na brýlích a při vrácení sem si všimla, že je na spodní obrubě prasklina. Když jsem jim to řekla tak mi řekli že je vyloučené aby to způsobili oni, ikdyž tam před úpravou nebyla. Jak to mám teďkom řešit? Když sem jim volala a chtěla to snimi vyřešit tak mě jenom odbyli a pak zvěsili.
16-4-2014 (15.09)
Odpověď:

Dobrý den, výměna do vlastní starší obruby sebou nese i určitá rizika. Nikdo Vám nezaručí, že se to podaří. Může se vyskytnout nějaká vada, která nebude na první pohled znatelná, ale projeví se až při manipulaci s danou obrubou. To se mohlo stát i ve Vašem případě. U donesených obrub vždy upozorňujeme na možné problémy. Nemohu posoudit jak to probíhalo ve Vašem případě v dané optice. V každém případě se záruka vztahuje jen na nové čočky a nikoli na vaší vlastní obrubu. Zkuste se s nimi nějak dohodnout na řešení. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nosím brýle na dálku.Pro moje potřeby stačí,vidím s nimi co potřebuji.Zároveň však ale vím že bych potřeboval už o něco silnější dioptrie.Pokud se rozhodnu pro silnější tak je mi jasné že si oči na ně zvyknou a už se nikdy nebudu moci vrátit ke slabším dioptriím,ale zároveň mám strach že si takhle třeba kazím oči a později budu potřebovat ještě silnější.Jak to je?
7-4-2014 (15.23)
Odpověď:

Dobrý den, nikdo Vám přesně neřekne jak se bude Váš zrak vyvíjet do budoucnosti. Pokud nosíte brýle a chodíte na pravidelné kontroly k očnímu lékaři, pak by to měl posoudit právě on po provedeném vyšetření. Nošením brýlí se správnou korekcí si zrak kazit nebudete. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, je u Vás možné vyměnit skla v brýlích značky Replay? Děkuji
18-3-2014 (7.33)
Odpověď:

Dobrý den, pokud se jedná o dioptrické brýle a obruba je v pořádku, pak je výměna skel možná. Zda je k tomu Vaše obruba vhodná, Vám můžeme říct, až když bychom konkrétní obrubu viděli. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chci se zeptat jestli mužu vyměnit brýle za jiné, cenově stejné, ikdyž jsou brýle v pořádku. Brýle jsem kupovala včera ale vybrala jsem špatně. Děkuji za odpověd:)
8-3-2014 (18.32)
Odpověď:

Dobrý den, špatné rozhodnutí výběru není důvod k výměně. Zkuste se v Optice dohodnout, zda Vám obrubu vymění. Výměna se bude týkat jen obruby, ale ne čoček.V případě, že tvar čoček bude jiný než nová obruba, budete si muset zakoupit čočky nové. Jste-li nespokojena s typem čočky, pak asi neuspějete, pokud na konkrétní čočku(např.samozabarvovací nenabízejí výměnu při nespokojenosti). Bude záležet jen na domluvě. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den chci se zeptat jaka je zaruka na obruč u diptrickych bryli moc dekuji
6-3-2014 (18.32)
Odpověď:

Dobrý den, na spotřební zboží je záruka 24 měsíců a vztahuje se na výrobní vadu nikoli na opotřebení způsobené běžným nošením. Při zhotovení dioptrických brýlí vzniká věc na zakázku a záruční lhůta je 6 měsíců. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si vyhotovit nové multifokální brýle, jelikož mi dělaly problémy nechala jsem si je přeměřit a bylo zjištěno, že dioptrie neodpovídají síle na lékařském předpisu a jedno sklo je cylindr, mohu žádat vrácení peněz zdůvodu nedůvěry a zhotovení v jiné optice? Děkuji za odpověď Jindrová
26-2-2014 (21.13)
Odpověď:

Dobrý den, dioptrie ve Vašich multifokálních brýlích by se měli shodovat s lékařským předpisem(pokud jste se v optice nedomluvila jinak). V případě, že dioptrie neodpovídají, máte nárok žádat nápravu. Nedůvěra není důvod k vrácení peněz. Dohodněte se s danou optikou na řešení problému. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, dočetla jsem se na internetu, že nabízíte ve Voticích i testování zraku. Mohla bych se prosím dnes odpoledne zastavit nebo je nutná objednávka? Děkuji, Lenka Králová.
24-2-2014 (12.03)
Odpověď:

Dobrý den, objednávat se není nutné. Zastavit se můžete podle toho, jak se Vám to bude časově hodit. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, lékař mi předepsal mé první brýle na dálku. Prý mám i astigmatismus. Brýle mají tyto hodnoty ( pravé oko: 1 sph, 0,25 cyl, 160°; levé oko: 1 sph, 0,5 cyl, 35°;). Zdají se mi silné, motá se mi v nich hlava, špatně vidím věci ve vzdálenosti do 1 metru. Na blízko vidím normálně bez problémů. S brýlemi nemůžu číst, podívat se na mobil. Dobře ani nevidím na monitor u počítače. Je to normální? Musím si zvyknout, nebo může být chyba u lékaře nebo optika. Děkuji
4-2-2014 (18.41)
Odpověď:

Dobrý den, pokud Vaše potíže přetrvávají, doporučuji nechat si dioptrie překontrolovat lékařem nebo optometristou, není-li korekce vyšší než potřebujete, což by mohlo způsobovat popsané problémy. Nicméně, vzhledem k tomu, že doba, po kterou si člověk zvyká na změnu dioptrií je individuální, je možné, že potíže po určité době sami odezní. V každém případě překontrolováním správnosti dioptrií nic nezkazíte a vyloučíte tak první možnost. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, 2 týdny mám nové brýle a neustále se mi mlží levé sklíčko a to i při mininální změně teploty. Pořídila jsem si prostředek proti zamlžení a nepomáhá to. Prosím o radu.
4-2-2014 (17.35)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji zajít do optiky a nechat si brýle trochu upravit. Vzhledem k tomu, že se Vám zamlžuje jen jedna čočka je možné, že je posazena blíže k oku, a tak by stačila drobná úprava posazení brýlí. Při změně teplot k zamlžování dochází, ale dají se zmírnit výběrem čočky nebo používáním přípravků. Některé přípravky fungují lépe, některé hůře. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho má optika na udělání brýli. Nechali jsme 20.12.2013 udělat synovi nové brýle a do dneška je nemáme. Když tam zavolám tak mi pořád říkají že tam zavolají a že příští týden budou a pořád nic. Děkuji Beranová
4-2-2014 (16.13)
Odpověď:

Dobrý den, neexistuje žádná přesná doba na zhotovení brýlí. Každá optika to může mít jinak. Záleží i na typu skla, síle dioptrií, zda se jedná o skladovou čočku nebo čočku z výroby. V každém případě od prosince je to už hodně dlouhá doba a měla by jste to s danou optikou řešit. Běžně i výrobní čočka je zhotovena do 7 až 14 dní a skladové čočky do 3 pracovních dní. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, Asi týden mám své první brýle. Nemůžu si ně zviknot. Cítím brnění, tlak až bolest na kořeni nosu. Brýle mám nosit celý den ale nedokážu je mít na nose déle než hodinu. A nos mě bolí ješté druhý den. Chtěla jsem se tedy zeptat zda si jen musím zviknout nebo co to je?? Děkuji předem za odpověď Helena Fialová
26-1-2014 (22.09)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji Vám zajít do optiky a nechat si brýle upravit. Někdy stačí drobná úprava obruby. Samozřejmě je třeba i určité přivyknutí na nové brýle, ale nemělo by to způsobovat bolest. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, měl jsem 1,75 dioptrie na dalku na kazdem oku. Lekarka mi nedavno oci premerila a zvysila na 2. Nechal jsem si udelat komlet nove bryle, ale kdyz si je nasadim a podivam se na zem vidim kopec misto roviny. Reklamoval jsem to, ale po premereni bryli a udajnem prezkoumani vyrobcem mi bylo receno ze jsou v poradku a ze si mam zvyknout. Sel jsem za jinym optikem, ten je premeril a zjistil ze jsou spatne vycentrovane. Stredy cocek jsou posunute o par milimetru do strany. Muze to byt duvod teto poruchy a jakou mam sanci pri reklamaci?
14-1-2014 (0.11)
Odpověď:

Dobrý den, Vámi popsaný problém může způsobovat i zvýšení dioptrií, neboť každý reagujeme jinak a zvykání na nové brýle je individuální. Někomu může vadit i jiné prohnutí obruby. Nemyslím, že by příčinou byla špatná centrace. Pokud budou potíže i nadále přetrvávat, doporučuji si nechat zrak ještě jednou překontrolovat optometristou nebo lékařem. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Dnes jsem si byl nechat vyšetřit zrak a bylo mi naměřeno na dálku +0.5 diopt. na obě oči. Při výběru brýli na internetu se všude uvádí na dálku převážně mínusové hodnoty. Můžu mít plusové hodnoty na dálku. Díky za info.
13-1-2014 (18.39)
Odpověď:

Dobrý den, plusové dioptrie mít můžete. Záleží na druhu oční vady. Pokud chcete vědět podrobnější informace, určitě Vám je rádi vysvětlí v dané optice při výběru brýlí. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám své první multifokální brýle.Po týdenním zvykání zatím převládají nedostatky, vidím o 50% hůře, než jsem viděla s brýlemi jen na dálku. Dnes jsem si všimla, že na vnitřní straně skel jsou tečkovaně vyryté jakési značky - L O 200, R O 200, u nosníků pak O. V optice mi paní řekla, že se s tím ještě nesetkala, ať přijdu, až bude její kolegyně, která mi brýle vydávala. Nevíte, proč jsou tyto značky na sklech? Děkuji.
10-1-2014 (17.26)
Odpověď:

Dobrý den, značky(gravury) na multifokálních sklech, které jsou při určitém úhlu viditelné jsou běžné. Označují typ brýlové čočky a hodnotu adice (to je rozdíl mezi dioptriemi na dálku a dioptriemi na blízko). U multifokálních čoček je určitá doba přivykání a je individuální. V případě déle trvajících potíží je dobré si nechat brýle i dioptrie překontrolovat a konzultovat to osobně v optice. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Jsem ročník 1961. Sportovně založený, zdravý, snad v kondici...Mám nové multifokály. Vidím slušně. Na nedostatky jsem se zvykl. jen si připadám jako na lodi. Vše se se mnou houpe, potíže s rovnováhu..., připadám si jako opilý. Při delším sezení za volantem mi je až fyzicky nevolno. Propadám se, ztrácím se... Jedná se o běžné potíže při navykání na MF? Přejde? Díky za odpověď! mh
21-12-2013 (21.39)
Odpověď:

Dobrý den, přivyknutí na nové multifokální brýle je individuální a to samé platí při změně korekce. Ze začátku můžete mít opravdu pocit houpání, které by mělo odeznít. Pokud by přetrvávala fyzická nevolnost a ostatní Vámi popisované potíže, doporučuji nechat si překontrolovat dioptrie, aby se vyloučila špatná korekce. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,rada bych se vas zeptala po jake dobe vznika narok na slevu na nove bryle pri 2,5 dioptriich?dekuji za odpoved
18-12-2013 (18.46)
Odpověď:

Dobrý den, nárok na kompletně nové brýle (obruba, skla) je od dovršení 15 let jednou za tři roky. Pokud dojde ke změně dioptrií dříve, pak máte nárok na výměnu skel a na tu Vám pojišťovna přispěje, ale příspěvek na obrubu nedostane. Přeji krásný den.

# Návštěvník se ptá:
vidím, že zde reagujete na podněty tazatelů, tak si dovolím se také zeptat - nosím brýle od dětství nicméně se mi zrak zhoršil, teda přesněji rozdíl mezi dálkou a na blízko a tak mi lékař napsal i brýle na četení, které mají o +1,5 víc. Nehcal jsem si je teda udělat. (Přesněji +6.0,+1.0,90st) nicméně po zhotovení jse zjistil, že přes ně nevidím tak, jak jsem viděl při měření u lékaře. Obraz je rozmazaný, bolí z toho oči a hlava. Nevěřím, e by se lékařka spletla při vypisování receptu. Už mám domluveno přeměření u jiného optika, nicméně nedělám si moc iluze. V čem by mohl být problém? Mohlo by to být např. vycentrováním čočky? Mohu to nějak reklamovat? Děkuji.
30-11-2013 (15.32)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte správně změřenou refrakci a nové (vyšší) hodnoty, je návyk na novou korekci běžný. Mohou tam být i jevy které popisujete. Brýle na čtení jsou používány do vzdálenosti 40 cm. Na delší vzdálenost s nimi uvidíte rozmazaně. Zmiňujete se, že už máte domluveno přeměření dioptrií což vřele doporučuji, neboť by mohlo jít i o špatnou korekci. Ve vašem případě o vyšší dioptrie než potřebujete. U brýlích o které se jedná nechte překontolovat i centraci čočky. Pokud jsou brýle technicky dobře zhotoveny pak s reklamací neuspějete. Špatná korekce se velmi těžce dokazuje, protože každý lékař i optometrista má jiný názor i způsob měření. Přeji krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den ,prosím o radu.Nechala jsem si v optice udělat multifokalní brýle.Nemužu si na ně zvyknout bolí mě hlava, vidění mám rozmazané všechno se mě na přechodu z blýska na dálku vlní a myslím si že mě to vyvolává tlak v očích léčím se s glaukomem.Může mě být uznaná reklamace děkuji s pozdravem
2-11-2013 (13.18)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jsou brýle technicky dobře zhotoveny a je správná korekce, pak není důvod k reklamaci. Na multifokální čočky je určitá doba na přivyknutí a každý si zvyká jinak. Někdo si přivykne hned někomu to trvá delší dobu. Co se týče Vaší léčby s glaukomem, je vždy dobré to konzultovat se svým očním lékařem. V případě, že si nemůžete opravdu zvyknout, zkuste se domluvit v dané optice, jak by se to dalo řešit. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si udělat nové, asi už páté brýle. Čtyři roky před tím se mi dioptrie ani cylindry neměnili, protože jsem viděl bez problémů. Nyní jsem byl u jiné oční lékařky, která mi naměřila uplně jiné hodnoty, na každé oko o 0,75 dioptrií méně a cylindry samozřejmě také jinak. V ordinaci, kde bylo šero a nedostatek místa na kontrolu jsem viděl dobře. Ptal jsem se několika lidí, jestli je možné zlepšení zraku a všichni odpověděli kladně. Nechal jsem si tedy udělat tyto brýle, obě skla celkem vyšla na 1900,- Po druhém dnu nošení nevidím stále tak ostře a dobře jako s těmi předešlými, což mě opravdu vadí, protože investice do těchto skel pro mě nebyla malá. Myslíte že je možné nějakým způsobem "reklamovat" naměření zraku lékařem a vyžadovat vrácení peněz? Děkuji za odpověď...
14-10-2013 (22.09)
Odpověď:

Dobrý den, pokud Váš lékař, který Vám nevhodné dioptrie změřil chybu uzná, pak je to jednoduchý. Buď je pojištěný a uhradí Vám částku za brýlové čočky z pojistky nebo kompenzaci provede jiným způsobem, což je na jeho uvážení. V případě, že svou chybu neuzná, pak máte bohužel smůlu. Lze to řešit i soudní cestou, kdy se můžete obrátit na soudního znalce. Špatně změřené dioptrie se velmi těžce dokazují a každý lékař má jiný názor, zkušenosti a metodu měření. Zkuste se s lékařem domluvit nebo požádejte optiku, zda by Vám nevyšla vstříc slevou na nová skla. Přeji hodně štěstí a pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechal jsem si zhotovit nové brýle (7500,-). Jsou to již osmé brýle, které jsem si v životě nechal zřídit. Kdykoliv si nechávám dělat nové brýle, rovnou se nechám i v dané optice přeměřit, protože se mi mění cylindry atd. Tentokrát mi pravé oko nechali beze změn ale do levého přidali cylindry. Jakmile jsem brýle dostal, motala se mi hlava, ale to bylo v pořádku, během tří dnů jsem si zvykl (kvůli těm přidaným hodnotám na levém oku. pomohlo to, na levé vidím lépe). Ale celkově vidím stále rozmazaně, hlavně na pravé oko (ta se ale hodnoty neměnily). Nakonec po pátrání a zjišťování jsem zjistil, že mi v optice špatně naměřili hodnoty PD asi o tři čísla. Optik tvrdí, že je to jen drobný rozdíl a že to není na reklamaci. Já však nevidím dobře a za polovinu měsíčního platu bych očekával jistý komfort. Vidím rozmazaně a je to velmi nepohodlné. Mám nějakým způsobem nárok na reklamaci? Co mám dělat? Děkuji za každou radu.
7-10-2013 (21.19)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji navštívit Vašeho očního lékaře nebo optometristu a nechat si zrak překontrolovat, aby se vyloučila špatná korekce. Co se týká naměřené hodnoty PD, nedá se jednoznačně říci, že je to příčinou, protože rozdíl není až tak velký. Někomu, ale i nepatrná odchylka může způsobovat potíže, což není tak časté. Pokud se ukáže, že se jedná o špatnou korekci, budete se muset dohodnout na dalším postupu s optikou, kde jste si nechal brýle zhotovit. Přeji hezký den a doufám, že se Vám podaří s optikou domluvit.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Pro dvojité vidění mi byly zesíleny prizmatické čočky. Původních 13 prizmatických dioptrií s bází dovnitř nebyl problém, nyní mám 18 a v mé optice neví, kde je pořídit. Prý existuje jen něajká folie, pře kterou je ale hůře vidět. Raději bych měl zase klasické brýlové čočky. Můžete mi poradit? Děkuji.
1-10-2013 (8.22)
Odpověď:

Dobrý den, s výrobou takto vysokých prizmatických čoček bude problém. Nedokážeme Vám poradit kdo by to vyrobil. U vyšších prizmat se používá tzv. Fresnelova folie, která je v porovnání s klínovou korekcí podstatně lehčí a esteticky přijatelnější. K mírnému snížení zrakové ostrosti skutečně dochází. Každý jedinec to vnímá trochu jinak a má jiné zrakové návyky, proto odhadnout spokojenost není jednoduché. Bylo by vhodné to konzultovat se svým očním lékařem. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám lehký astigmatismus na levém oku (0.5). Dnes jsem si vyzvedla nové brýle a optik mi řekl, že mi lékař do receptu dal tuto hodnotu na obě oči. Je to normální postup? Přes brýle vidím skvěle, jen mám pocit, že se mi trochu točí hlava. Je to běžné? Dřív jsem cylindrická skla neměla. Jinak mám -1.25 D na obou očích.
28-9-2013 (12.53)
Odpověď:

Dobrý den, ve vašem případě jsou pro Vás nová cylindrická skla, používaná právě při astigmatismu a může chvíli trvat než si zvyknete. Zvykání na nové brýle je individuální. Někdo si zvykne hned, někomu to trvá déle. Váš oční lékař na základě vyšetření usoudil, že s nimi vidíte lépe. Zkuste je nosit a pokud by Vámi popsaný problém přetrvával, musela by jste to konzultovat se svým lékařem. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nechala jsem si udělat nové brýle s multifokálnimi skly, dioptrie zůstali stejné jako před změnou, ale už v optice jsem zjistila, že přes ně vidím velice rozmazaně. Optička mě ubezpečila, že je to normální a že si musím zvyknout. Po čtyřech dnech nošení, kdy jsem neviděla ani na metr ostře, jsem si nechal brýle přeměřit u svého očního lékaře, kde mi zjistil, že na sklech jsou o téměř 20 stupňů jiné osy než bylo předepsáno. V optice jsem požádala o nápravu, ale optička si vzala brýle s tím, že je opraví na vlastní náklady, ale nedostala jsem žádné potvrzení o přijetí zboží k opravě nebo sepsání reklamace. Ráda bych se tedy zeptala, zda li je tento postup správný a jaká je lhůta na vyřízení opravy. Případně jak mám postupovat dále. A je normální postup, že v optice nevrací původní brýlové čočky, při výměně? Předem děkuji za odpověď. Věra
22-9-2013 (19.49)
Odpověď:

Dobrý den, při každé reklamaci má být vytištěn nebo vylněn reklamační protokol, kde se popisuje závada. K vyřízení je ze zákona lhůta 30 pracovních dní. Vždy je dobré trvat na potvrzení o převzetí zboží. Na původní brýlové čočky se při výměně svých zákazníků ptáme, jestli je chtějí nechat nebo ne. Je to individuální a každá optika to praktikuje jinak. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den nechala jsem si udelat nove brýle, jsou to uz moje treti multifokalni. hned v optioce jsem zistila ze s nimi nemuzu cist, ale mne presvedcili ze jsou udelany podle predpisu a jestli si oci na ne nezvyknou az si dojdu k sve ocní lekarke. Jestlize si ale pravou rukou brýle tzrochu nadzvednu a potlacim do leva muzu cist bez problemu. Kde je tedy chyba v zlem zmnereni oci anebo v zlem vyhotoveni brýli. Dekuji za odpoved. Marta
21-9-2013 (15.20)
Odpověď:

Dobrý den, pokud po manipulaci s obrubou přečtete dobře, pak jsou dioptrie v pořádku. Nemohu posoudit kde je chyba a zda jsou zhotoveny správně, ale někdy stačí drobná úprava obruby. Zajděte do optiky a zkuste se s nimi domluvit. Můžete navštívit i jinou optiku a nechat si je překontrolovat. V tomto případě sebou vezměte vše o typu multifokální čočky, jelikož je mnoho výrobců a typů čoček. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,děkuji za odpověď a radu.Navštívila jsem tři optiky,diopptrie a centrace je v pořádku.Nyní navštívím oční lékařku,aby mi poradila ohledně zabarvení čoček.S pozdravem D.
18-9-2013 (13.27)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,mám brýle na dálku 1,5 dioptrie, které nosím pouze na televizi.Nyní si chci pořídit nové brýle na celodenní nošení a zvažuji jestli zvolit samozabarvovací skla či nikoliv.Bojím se, že skla nebudou nikdy úplně čirá. A hodí se tato skla i do brýlí bez obrouček? Děkuji.
15-9-2013 (21.05)
Odpověď:

Dobrý den, samozabarvovací brýlové čočky Transitions jsou navrženy pro každodenní nošení. V místnosti jsou čiré a venku se zabarví podle intenzity UV záření tak, aby to bylo Vašemu oku přirozené. Vrtané brýle jsou křehké a náchylné k poškození, proto se do nich doporučuje pevnější materiál. Na samozabarvovací čočky by byla vhodnější plná nebo vázaná obruba. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,nechala jsem si udělat brýle do dálky PO +1,5,LO +2dioptrie 25% hnědá B,brýlové čočky CK/HC 1.5 plastik,obruba Ellis E 1104 col 305 Pronap.Nemohu tyto brýle nosit,zaplatila jsem 3065,-Kč.Po nasazení brýli pociťuji řezání,palení a bolest pak trvá několik dni.Reklamovala jsem již 2x u očního optika p.Levence v Kladně a ten tvrdí,že brýle jsou dobře udělané a odmítá mi uznat reklamaci.Nosím brýle se stejnymi dioptr.-čiré skla a perfekně mi vyhovuji.Prosím o radu co mám dělat.Děkuji,jsem s pozdravem T.Dohnálková
5-9-2013 (13.31)
Odpověď:

Dobrý den, doporučuji navštívit nějakou jinou optiku a nechat si překontrolovat dioptrie v brýlích a PD (vzdálenost zornic), která je nezbytná pro správné zhotovení. Pokud bude vše v pořádku, je tu možnost, že Vám barva opravdu nevyhovuje, což bohužel není důvod k reklamaci. Konzultujte to se svým očním lékařem. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
dobry den,nachala jsem si vyrobit nove bryle.Oči jsem si nechala přeměřit v optice.Na pravém oku se mi snížili dioptrie ze 3 na 1.Vidím na ně dobře, ale šilhám.Normálně šilhám bez brýlí, ale se starými brýlemi s dioptrií 3 jsem nešilhala.Mám ještě vyčkat, aby si oko zvyklo nebo mám navštívit prodejnu a požadovat reklamaci? brýle mám 4.den.Mám na ní vůbec nárok? děkuji.
28-7-2013 (11.59)
Odpověď:

Dobrý den, pokud někdo šilhá a šilhání(strabismus) se mu při změně korekce zhoršuje, bylo by dobré okamžitě navštívit Vašeho očního lékaře a nechat si oči překontrolovat a vše s ním konzultovat. Pak se rozhodnout jak dál postupovat. Přeji hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám nová skla a to bzch nebyla ja, aby nebylo něco jinak. Přes brýle, skla vidím z prava do leva jakobz z kopce dolu, zkrátka sikmo, je to normální, jde o zvyk?Děkuji Krákorová
14-7-2013 (8.25)
Odpověď:

Dobrý den, z Vašeho dotazu není jasné o jakou oční vadu se jedná. Neuvádíte ani jest-li došlo ke změně dioptrií oproti původním. Nemohu odhadnout zda Vaše potíže jsou způsobeny zvykáním a nebo špatnou korekcí. Zvykání na nové brýle je individuální. Někdo si zvykne hned, někomu to trvá déle. Zkuste brýle nosit tak dva týdny a pokud potíže budou přetrvávat, navštivte Vašeho lékaře, optika či optometristu a nechte si zrak překontrolovat. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, lze po zakoupení plastových obrub upravit jejich posazení na nose? Úprava nožiček nestačila, potřebovala bych obruby "nazvětšit" na nose téměř tak, jak bývají "ťapičky" u kovových obrub. U mých brýlí je tam dokonce mezírka, kam by něco takového vložit šlo. Nebo se to dá řešit jinak? Děkuji za odpověď, M.V.
23-6-2013 (19.59)
Odpověď:

Dobrý den, při výběru plastových obrub musíte dát pozor právě na posazení na nose. Klademe na to to důraz již při výběru. Další úpravy nosníku u těchto obrub většinou nelze provést. Budete se muset pokusit na místě domluvit. Typů obrub a materiálů z kterých se vyrábí je spousta a každý má své vlastnosti. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Přemýšlím nad novými brýli. Chtěla bych se zeptat stačili by mi 3500Kč?? Děkuji
29-5-2013 (17.02)
Odpověď:

Dobrý den, záleží na tom jaký typ obruby si vyberete, na síle Vašich dioptirí, typu skel. Při návštěvě optiky Vám určitě nabídnou řešení, aby jste byla spokojena. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den-nechala jsem si udělat multifokální skla, abych nemusela pořád střídat brýle k PC a brýle na dálku. Snažila jsem se zvykat, ale neuspěla: do hodiny se mi při normálním nošení motá hlava, a u PC je nemůžu používat vůbec, protože se mi vlní jak display tak klávesnice. Ptala jsem se v dané optice - prý to může být kvůli cylindrickým hodnotám, které mi tam "kvůli ostřejšímu vidění" přidali. Jako laik jsem neprotestovala, teprve pak se mi to rozleželo v hlavě - 1/ může to být příčina potíží? 2/ je to opravdu u normálního krátkozrakého oka nutné? Předem moc děkuju za vysvětlení.
14-5-2013 (11.55)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jste nikdy cylindrické hodnoty neměla(používají se při astigmatismu), pak Vaše problémy mohou způsobovat. Jaké dioptrie potřebujete by měl posoudit Váš oční lékař či optometrista na základě vyšetření. Na multifokální čočky je potřeba si zvyknout a doba zvykání je individuální, někdo si zvykne dříve někomu to trvá déle. Zkuste je chvíli nosit a pokud by problémy přetrvávaly musela by jste navštívit očního lékaře nebo optometristu a nechat si zrak překontrolovat.Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jak dlouhou dobu můžu ještě reklamovat dioptrické brýle, když se mi rozpadla obruba. Někde uvádějí půl roku, že je to zdravotní pomůcka a jinde že ne obrubu je záruka 2 roky. Kde je pravda a podle jakého paragrafu to posuzují. Děkuji.
25-4-2013 (15.33)
Odpověď:

Dobrý den, dle § 620 je na spotřební zboží záruční doba 24 měsíců. Jestliže je s obrubou manipulováno a vznikají tak dioptrické brýle - nový výrobek(zhotovení věci na zakázku § 644 občanského zákoníku) je záruční doba 6 měsíců. Záruka se vztahuje na vady zboží způsobené výrobcem. Záruka se nevztahuje na opotřebení, případně na změnu vzhledu a další vlastnosti zboží, způsobené jeho obvyklým používáním. Přeji pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Moc dekuji za odpoved, informace a rady. Pokusim se jeste jednou dojit k nejake dohode s vyrobcem. Mozna je to odvisle od tvaru bryli a bude stacit jen upravit korekci. To by bylo asi nejjednodussi reseni, nicmene mi to v optice nenabidli. Jeste jednou dekuji, Mirka Ouzka
14-4-2013 (10.47)
# Návštěvník se ptá:
Dobry den, dekuji vam za odpoved na muj dotaz. Pro doplneni: nove bryle jsem si nechala udelat prave proto, ze doslo ke zmene dioptrii. Nove dioptrie mi vymerili na provozovne, takze by cocky mely odpovidat novemu mereni. Jestli bylo spravne, asi neposoudim. Protoze nemyslim, ze bych se na provozovne jeste rozumne domluvila, muzete mi, prosim, dat kontakt na nektereho soudniho znalce v optice? Eventuelne kde muzu adresu nektereho ze znalcu v oboru optiky najit??? Predem dekuji. Mirka Ouzka
5-4-2013 (21.02)
Odpověď:

Dobrý den, čočky novému měření určitě odpovídat budou, ale neznamená to, že je refrakce správná. Špatné změření dioptrií se velmi těžce dokazuje. Doporučuji Vám nechat si dioptrie překontrolovat u vaší oční lékařky nebo tam, kde měření provádějí. Nechte si porovnat své původní i nové brýle a zjistěte k jaké změně došlo, nemáte-li v brýlích nově cylindrické hodnoty. Může se jednat opravdu i o špatnou korekci. Někdy stačí brýle anatomii obličeje přizpůsobit. Třeba se Vám s optikou podaří najít řešení. Pokud se rozhodnete problém řešit soudní cestou, zkuste seznam znalců najít na stránkách justice. Přeji pěkný den a úspěšné vyřešení problému.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, nechala jsem si udelat multifokalni bryle v optice Maja. Vzhledem k tomu, ze jsem v optice dostala pouze doklad o zalaceni, nevim, jake cocky jsou pouzity a nevi to ani prodavac, ktereho jsem se zeptala. Pres bryle vidim dobre pouze v pokud se po nadsazeni nehybu, nejlepe ani nepohybuji ocima. V opacnem pripade se mi rozostri oci nebo je sledovany objekt v oblouku. Pri jizde autem s temito brylemi bych se asi stala masovym vrahem. Nejsou to moje prvni multifokalni bryle, proto jsem chtela odstoupit od smlouvy. Z optiky Maja mi odpovedeli, ze neni duvod k odstoupeni a ze bryle mohu reklamovat. To jsem udelala, po cca 3 tydnech jsem byla vyzvana, abych si bryle vyzvedla. Vraceli mi je s tim, ze podle nich jsou v poradku. Prosim o radu, jakym zpusobem postupovat. Bryle jsou pro mne dulezite, ale musim pres ne videt. A ulozit nepodareny vyrobek za 15 OOO kc do supliku je pro mne dost velky prepych. Dekuji za odpoved. Mirka Ouzka
20-3-2013 (16.31)
Odpověď:

Dobrý den. V optice by Vám při zakoupení měli poskytnout veškeré informace k dané čočce, to znamená i typ použité čočky. Je zvláštní, že Vám tuto informaci nejsou schopni říct. Na každé značkové multifokální čočce např.skupiny Varilux jsou nepatrné gravury udávající typ. Nezmiňujete se jest-li došlo ke změně dioptrií. V případě, že se dioptrie změnili, tak by to mohlo být i špatnou korekcí. Doporučuji nechat si dioptrie překontrolovat. Pokud je vše v pořádku a dioptrie souhlasí, bylo by nejlepší najít řešení s danou optikou, jinak se budete muset obrátit na soudního znalce , který vše posoudí. Přeji krásný den.

# Návštěvník se ptá:
V Eiffel optic jsem si nechala zhotovit brýle s multifokálními skly/skla HV.SP15,jedno za 3.410,-Kč/reklamovala jsem je neboť okraje stránky A4 vidím rozmazaně,respektive každý řádek na okrajích je rozmazaný,tvrdí mi,že s multifokálními skly není takový komfort jako s brýlemi pouze na čtení a že je to normální.Chci se prosím zeptat,zda....JE TO NORMÁLNÍ
5-3-2013 (16.59)
Odpověď:

Dobrý den, u multifokálních skel opravdu okraje můžete vidět rozmazaně, záleží na tom jaký typ multifokální čočky máte, na šíři zorného pole. U některých typů musíte více pohybovat hlavou. Vyrábí se i multifokální čočky u kterých je to téměř odstraněno. Z Vašich údajů nelze zjistit o jaký typ čočky jde, neboť firem které čočky vyrábějí je mnoho a ceny v jednotlivých optikách se mohou lišit. Veškeré informace ke konkrétní čočce by Vám měli zdělit při výběru. Přeji krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat v jakém případě se doioptrie označují + a kdy -. Na předpisu je napsáno např.: Pravé oko +4, i +2
19-2-2013 (17.48)
Odpověď:

Dobrý den, tzv."plusovými" brýlovými čočkami se koriguje hypermetropie (oko je fyziologicky příliš krátké, ostrý obraz se vytváří za sítnicí a na sítnici neostrý). Naopak tzv."mínusovými" brýlovými čočkami se koriguje myopie (oko je fyziologicky příliš dlouhé, ostrý obraz vzniká před sítnicí a na sítnici neostrý). Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Nechala jsem si udělat bifokální brýle. Při měření jak vysoko má být uložena spodní silnější čočka, jsem prosila, aby to bylo tak jak na brýlích, které jsem měla při měření v prodejně na očích. Když jsem si je vyzvedla, zjistila jsem , že je to položeno daleko níže a špatně se mě přes ně čte.Hned při přebírá jsem na to upozornila, bylo mě řečeno, že jsem to tak chtěla, což nebylo pravda. Mám možnost tyto brýle u optika reklamovat a za jak dlouho?Nastupuji na hospitalizaci do nemocnice tak kdyby to bylo 15 dnů, tak to nemohu stihnout? Mnohokrát děkuji za odpoěď. Nováková
12-2-2013 (18.50)
Odpověď:

Dobrý den, pokud máte pocit, že jsou brýle špatně zhotoveny máte samozřejmě nárok je reklamovat. Na nové brýle je vždy určitá doba na přivyknutí. Po propuštění z nemocnice navštivte svého optika a pokuste se společně problém vyřešit. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,v práci nosím plastove brýle,na očích,je mám celý den,já jinak brýle nenosim,a zjistil jsem že se mi zhoršil zrak.Jsou nějaké brýle co mi nebudou ničit zrak?Děkuji za odpověd....
7-2-2013 (9.53)
Odpověď:

Dobrý den, zrak se může zhoršovat z mnoha příčin, ale používané plastové čočky zrak nijak nepoškozují. Je důležité, aby jste používal správně zhotovené brýle a správné dioptrie. V optice Vám rádi poradí a podají veškeré informace k jednotlivým brýlovým čočkám. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, již několik let používám brýle s multifokálními skly. Při přebírání nových brýlí jsem si všimla, že ve sklech je vyražen na 2 místech číselný údaj. Je umístěn asi 1,5cm od vnitřního a 1,5 cm od vnějšího okraje skla. Podle vyjádření optika je to zcela standardní. Mám již několikery brýle tohoto typu a na žádných jsem varažená čísla do skel nenašla. Jedná se doopravdy o certifikát skel? Děkuji za odpověď.
28-1-2013 (23.40)
Odpověď:

Dobrý den, u značkových multifokálů jsou v určitém úhlu či pod světlem vidět garvury. Jedná se o gravuru označující typ brýlové čočky a číslo vyražené na čočkách znamená adici (což je rozdíl mezi dioptriemi na dálku a na blízko). Opravdu je to standartní a má to většina multifokálních čoček. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
mám vystaven recept na brýle 13.12.do kdy si musím brýle nechat udělat?Je určitá doba?
22-12-2012 (20.49)
Odpověď:

Dobrý den, předpis na brýle má platnost 90 dní od data vydání. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobry den, mam problem : Vadu mam hypermetropie a bylo mi namereno +2.75 doktorka mi predepsala bryle na +3 dioptrie.Potrebuji bryle na blizko i na dalku i to mi lekarka potvrdila,ale do kolonky na recept napsla na blizko. Poridila jsem si kontaktni cocky na ktere vidim,ale na ty nove bryle vidim pouze na blizko a od 2 metru mam vse rozmazane.Skla byla draha a s pani doktorkou neni rec,nechce mi nic vysvetlit, snad jen at si zvyknu nebo at si na vlastni naklady vymenim skla a uberu si dioptrie...a ja tedy nevim kde je ta chyba,zda na strane optiky nebo lekare.Dekuji
3-12-2012 (16.49)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jste měla na předpisu zhotovení brýlí na blízko, pak pravděpodobně ve Vámi vybrané optice vycházeli z toho, co bylo napsáno. V případě brýlí na blízko se jedná při správné korekci o čtecí vzdálenost 40 cm. V kontaktních čočkách bývají většinou dioptrie trochu nižší. Vždy je to individuální. Chyba pravděpodobně nebude ani na jedné straně. Nejlépe by Vám to měl vysvětlit váš oční lékař. Zrak si můžete nechat překontrolovat i v optice, kde mají optometristu nebo změnit lékaře. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
DOBRÝ VEČER EXISTUJI LÉVNÁ ODLEHČENÁ SKLA NA 6 A 9DIOPTRIÍ MOC DĚKUJI NECHCI ABY TO ŠLO MOC VIDĚT SOCHURKOVA
15-11-2012 (20.29)
Odpověď:

Dobrý den, ve svém dotazu neuvádíte zda se jedná o -6,0 a -9,0 dioptrií nebo +6,0 a +9,0 dioptrií. Cena i výsledná síla se odvíjí od mnoha faktorů (velikosti obruby, zvolenem indexu, průměru čočky..).Počítejte s částkou od 1600 Kč. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,je mi 49 let,měla jsem 2 roky brýle na čtení P +1,=0 L +1,=0,75.Nyní mám nové brýle P +2,=0,5 L +1,5 ,=0,5. Při práci na PC vidím ostře na vzdálenost 40cm, při vzdálenosti 50 cm už je text rozostřený. U starých brýlí jsem toto nepozorovala, nejsem zvyklá pracovat v takové blízkosti a vadí mi to. Je tento jev u silnějších čoček běžný? Děkuji mnohokrát za odpověď,
3-11-2012 (21.38)
Odpověď:

Dobrý den, pokud jste paní doktorku neupozornila, že je potřebujete na práci s PC, pak vycházela z toho, že je používáte pouze na čtení a to odpovídá vzdálenosti 40 cm. Na větší vzdálenost to může být rozostřeno. Nejlepším řešením pro práci s počítačem a současně viděním na blízko jsou tzv. Varilux Computer. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý večer,mám dotaz,moje maminka má 13 dioptrií,brýle nikdy nenosila,stydí se za silná skla,vyrábějí se prý brýle se slabými skly,prosím můžete mi napsat kolik stojí? Moc děkuji Musilová.
26-10-2012 (22.01)
Odpověď:

Dobrý den, tenčené čočky se skutečně vyrábějí. Jejich výsledná síla je ovlivněna mnoha faktory(velikostí obruby, jedná-li se o plusové či mínusové dioptrie atd.) Na takto vysoké dioptrie by byl potřebný nejvyšší index tenčení a ten se pohybuje od 3000 Kč za jednu čočku. Vysoká korekce se jinak řeší speciální lentikulární čočkou, která se pohybuje od 1500 Kč za čočku. Podrobnější informace Vám podají v optice. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý večer,mám dotaz,moje maminka má 13 dioptrií,brýle nikdy nenosila,stydí se za silná skla,vyrábějí se prý brýle se slabými skly,prosím můžete mi napsat kolik stojí? Moc děkuji Musilová.
26-10-2012 (21.56)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,je mi 14 leta už rok nosím brýle 5 dioptrii na obě dvě oči, které mám nosit celý den. Předtím jsem měla ještě dvoje ale slabší. Poslední dobou občas vidím špatně na pravé oko. Trvá to asi půl hodiny, potom mi chvíli bolí hlava a pak je vše zase normální.Čím to může být a jak by se to mohlo řešit. Na pravidelný prohlídky na oční chodím vždy.
26-10-2012 (14.31)
Odpověď:

Dobrý den, na váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět, jelikož příčin může být několik. Doporučuji Vám navštívit vašeho očního lékaře a vše s ním konzultovat. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při mé vysoké refrakční vadě mám nárok na nějakou slevu při zhotovení brýlí (L sph -16 cyl -2,5; P sph -17 cyl -2,0). Jestli ano, prosím o radu jak postupovat. Děkuji. Pěkný den.
2-10-2012 (21.36)
Odpověď:

Dobrý den, nárok na slevu od pojišťovny samozřejmě máte. Poskytuje se při každé refrakční vadě. Navštívíte očního lékaře, který Vám přeměří zrak a napíše předpis. Na základě tohoto poukazu na brýle, Vám bude sleva odečtena z ceny při zhotovení brýlí v optice. Krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na problém s novými brýlemi. Měl jsem od 15ti do 20ti stejné brýle - L 2.00, P 2.00, už jsem špatně viděl, naměřili mi L 2.25 a P 2.75. Brýle mám třetí den a pořád si nemůžu zvyknout. Na levé oko vidím hůř, občas mi pěkně slzí, připadá mi jako bych měl před levým okem nějakou šmouhu. Je to pouze nezvyk, že mám rozdíl půl dioptrie a předtím jsem neměl? Před 15 ti jsem měl ještě dvoje brýle. L 1.25, P 1.50 a později L 1.50, P 1.75. Děkuji předem za odpověď.
22-9-2012 (17.00)
Odpověď:

Dobrý den. Na nové brýle je někdy potřeba určitá adaptace, ale může jít i o špatnou korekci. V případě, že Vámi popsané potíže přetrvávají, doporučuji navštívit očního lékaře a nechat si zrak překontrolovat. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Měl jsem nedávno prohlídku u lékaře a říkal že vidím nějakejch 7 chtěl bych se zeptat jaké dioptrie bych potřeboval a kdyžtak jestli se dají i čočky objednat děkuji za správu.
24-8-2012 (8.45)
Odpověď:

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o vízus (zrakovou ostrost), kdy jste z určité vzdálenosti četl písmena, číslice na tzv.optotypu . V případě, že by jste potřeboval zhotovit brýle, pak je nutné navštívit očního lékaře, který vám zrak přeměří a určí dioptrie. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý deň Prosím Vás viete mi poradiť aj čo sa mutifokálnych šošoviek týka?je to jedno aký typ šošoviek sa použije ? Doteraz som mala 4roky zo značky ,,Varilux Physio,, a dneska mi ponúkli zo značky ,,Hoya,, Mám obavy,aby som videla tak isto čo sa ostrosti týka - mám predpísanú o 1,0dip- silnejšie . Ďakujem za odpoveď...
23-8-2012 (15.58)
Odpověď:

Dobrý den, multifokálních čoček je velmi mnoho typů i mnoho výrobců. Liší se od sebe konstrukčními postupy, velikostí zorného pole na střední vzdálenost a blízko, ale i cenou. V součastnosti máte jedny z nejlepších, s širokým zorným polem, vynikající ostrostí a komfortním viděním, s kvalitní antireflexní vrstvou. Pokud se rozhodnete nabídku od firmy Hoya využít, nechte si vše podrobně vysvětlit a zvolte produkt Vám nejvíce vyhovující. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobý den...Chtěla bych se zeptat jestli je normální bolest očí u nových brýlí?? U předchozích brýlí jsem měla 3.0 a 5.0 a ted mám 3.5 a 6.0.Nosím ty nové brýle skoro týden a ještě pořád mě bolí oči, když koukám do počítače a na televizi...Když se koukám na televizi mám rozmazané trochu nápisy..Asi před třemi dny se mi motala i hlava, ale to už naštěstí přestalo..Je to jen nezvyk, který přejde nebo mám špatné brýle??? Trpím strabismem...
14-8-2012 (17.57)
Odpověď:

Dobrý den, někdy je potřeba určitá adaptace na novou korekci. Přizpůsobení novým brýlím může trvat až 3 týdny. Pokud by obtíže přetrvávali, nebo stupňovali navštivte očního lékaře, nebo optometristu v optice a nechte si zrak překontorlovat.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den kolik se u vás platí za vyšetření zraku?
19-6-2012 (13.10)
Odpověď:

Dobrý den, přeměření zraku stojí 300 Kč. Když si u nás necháte zhotovit brýle, bude Vám tato částka zpětně odečtena. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Hezké dopoledne. Již delší dobu přemýšlím o zakoupení dioptrických slunečních brýlí. Zajímalo, by mě zda je máte také v nabídce a v jakém finančním rozmezí? Předem děkuji za odpověď, Dvořáková Markéta
12-6-2012 (9.24)
Odpověď:

Dobrý den paní Dvořáková, v naší nabídce samozřejmě máme i sluneční dioptrický čočky. Můžete je pořídit od 400 Kč za jednu čočku. Záleží jen na Vás, jaké si zvolíte. Jsou k dostání v klasickém i polarizačním provedení. Doporučila bych Vám osobní návštěvu optiky, kde Vám poskytnou veškeré podrobnosti. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám dioptrie na dálku -4,00 na každém oku, od svých 16 let nosím kontaktní čočky, je mi 25 - nechala jsem si předepsat brýle, v čočkách mám 3,5 dioptrie, prý se celá korekce nedává, aby to nebyl veliký šok, no a prý do brýlí ještě míň - tam mi dali 3,25, nasadila jsem si brýle a byla jsem naprosto šokovaná - vidím o moc hůř než v čočkách, mám pocit, že se rovné předměty zakulacují a vůbec se musím moc přemlouvat, abych brýle nesundala, myslíte, že je to tím, že mám špatně dioptrie - nemůžu mít moc "přepáleno", nebo je to prostě jen o zvyku a musím vydržet? Děkuji za odpověď. Jordánová
31-3-2012 (9.35)
Odpověď:

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o špatnou korekci. Dioptrie v brýlích bývá většinou vyšší než v kontaktních čočkách, popřípadě stejná. Doporučuji navštívit očního lékaře nebo optometristu v optice a nechat si dioptrie překontrolovat. Hezký den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Dnes mám na sobě svoje 1. brýle, dioptrie 0,75 a 0,25. Bohužel me začíná bolet hlava a zdá se mi, že vidím trochu rozmazaně, je to normální nebo je to jen nezvyk? Děkuji Kaňová
27-2-2012 (20.22)
Odpověď:

Dobrý den, zvykání na nové brýle je individuální a každý si zvyká jinak. Někdo si zvykne hned, někomu to trvá déle. Pokud Vaše potíže stále přetrvávají, doporučila bych navštívit Vašeho optika, Optometristu nebo očního lékaře a nechat si dioptrie překontrolovat, zda je korekce v pořádku. Hlava by při správné korekci bolet neměla. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
dobrý den, rád bych věděl zda je v případě volby multifokálních brýlí varilux rozdíl v šířce progresivního kanálu a tedy v komfortu vidění mezi čočkou physio a ipseo.Rád bych se rozhodl pro nejlepší řešení. Děkuji
21-2-2012 (16.50)
Odpověď:

Dobrý den,obě tyto multifokální čočky poskytují perfektní vidění, širší zorné pole a vysoký kontrast v každé situaci Vaší činnosti a za jakýkoliv světelných podmínek. Brýlové čočky Varilux Ipseo jsou dokonale "ušité" na míru každému nositeli a umožňují tak nadstandartní zorné pole. Výroba zohledňuje parametry obruby a osobních fyziologických návyků při pohybu hlavy a očí. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, nosím brýle na dálku, 6 dioptrií na každé oko a chtěl bych si nechat vyrobit náhradní brýle. Je to možné na poukázku na brýle, která je zhruba dva roky stará? Zhoršení vady nepociťuji. Děkuji
29-1-2012 (11.22)
Odpověď:

Dobrý den pane Galajda. Brýle podle dioptrií na poukazu zhotovit můžeme, ale nemůžeme Vám odečíst slevu od pojišťovny, vzhledem k tomu, že předpis platí 1 měsíc. V případě, že by jste chtěl uplatnit slevu, musel by jste navštívit svého očního lékaře, starý poukaz vrátit, že nebyla sleva čerpána a požádat o nový. Krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám taková zvláštní dotaz. Zajímalo by mě, jestli je normální, že když má člověk brýle nebo čočky na dálku, tak v zrcadle vidí sebe a vše ostatní jinak. Tak nějak zvětšené, zvýrazněné a rozšířené. Předem děkuji za odpověď. T. Jahodová
9-11-2011 (10.59)
Odpověď:

Dobrý den. Vážená paní, pokud nosíte brýle nebo čočky na dálku, měla by jste se v klasickém zrcadle vidět normálně, bez zvětšení, rozšíření.. Pokud tomu je jinak, mohlo by to být způsobeno nesprávnou korekcí. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, prosím jakou tloušťku mají čočky varilux Phisio Ormix 1.6? Děkuji za odpověď a zdravím. J. Kaufmannová
7-9-2011 (10.35)
Odpověď:

Dobrý den. Vážená paní Kaufmanová, tloušťku brýlových čoček ovlivňuje několik faktorů. Záleží na dioptrickém rozsahu, typu brýlové obruby, jedná-li se o spojky nebo rozptylky (tj. plusové či mínusové dioptrie). Výsledná tloušťka je tudíž různá. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla bych vědět, za jak dlouho po koupi rámečků mám nárok na další od lékaře.
23-8-2011 (23.05)
Odpověď:

Dobrý den, nárok od pojišťovny na obrubu u osob starších 15 let je jednou za tři roky. Při změně dioptrií dříve, budete mít nárok jen na výměnu. Krásný den.

# Návštěvník se ptá:
Do současnosti jsem měl dvoje brýle. Na dálku +2 a na čtení +4. Nyní mi byli předepsány jedny +4 na oboje. Mám je týden a občas mě pobolívá hlava v oblasti čela. Jak dlouho se oči adaptují na změnu, respektivě, kdy bych měl vyhledat lékaře a nechat oči přeměřit. Děkuji za brzkou odpověď.
1-6-2011 (13.03)
Odpověď:

Dobrý den. Vážený pane, adaptace na změnu je individuální. Každý si zvyká jinak, a tak ani já Vám nemohu říci jak dlouho to bude ve vašem případě trvat. Pokud bolesti hlavy přetrvávají, doporučila bych navštívit lékaře či optometristu a nechat si dioptrie překontrolovat. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den potřebuji poradit.Má dcera dostala brýle do dálky +3 a +1,5.U té +3 ji pan doktor dal +1.TO ZNAMENÁ ŽE MÁ +4 a +1,5.Je to silná vada u 12 dívky a bude se to zhoršovat.A také jestli má brýle nosit po celý den.Děkuji za odpověd
4-5-2011 (21.46)
Odpověď:

Dobrý den, na Vaše otázky nelze jednoznačně odpovědět, je to vždy individuální. Více by Vám k tomu měl říci Váš oční lékař na základě vyšetření. U dcery se jedná o astigmatismus, což je nepravidelné zakřivení rohovky. Pěkný den.

# Návštěvník se ptá:
Řeším možný omyl při zhotovení brýlí. Chtěl jsem výslovně brýle na čtení, na obě oči +0,25. Dostal jsem brýle +0,25 v kolonce "na dálku". Brýle na čtení mohou být +0,25, +0,5, +1, to už vím. Ale jak se značí brýle na dálku? Také +0,25? Je možné, že by mi místo brýlí na čtení +0,25 dali brýle na dálku +0,25?
27-8-2010 (10.41)
Odpověď:

Dobrý den, pravděpodobně došlo jen k chybnému zapsání do kolonky. Podrobněji to posoudit nemůžeme, neznáme bližší informace. Co se týče brýlí na dálku, mohou být jak v "plusových" tak v "mínusových" dioptriích. Záleží na vadě oka. Pokud tam máte svou žádanou hodnotu,tak by to mělo být v pořádku. S pozdravem K.R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, chtěla jsem ještě jednou touto cestou poděkovat za ochotu a pomoc v řešení problému se špatně vypsaným receptem od paní doktorky...Bohužel, ani v případě, že je jasná chyba na straně doktora, není jistota, že vám bude zaplacena celková náhrada... Tímto chci celému kolektivu optiky poděkovat za profesionální přístup i pomoc s řešením problému přímo u oční lékařky. Děkuji a přeji co nejvíce spokojených zákazníků a klientů. Simona Švarcová
23-8-2010 (13.30)
Odpověď:

Dobrý den, jsme rádi, že jsme Vám mohli pomoci vyřešit problém, který Vám nastal, a vy jste od nás mohla odejít spokojená. Pěkný den. S pozdravem K.R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Chtěl bych si pořídit samozabarvovací optické brýle. Je vhodné jejich celodenní a celoroční nošení? Nemůže to nějak poškozovat zrak? Slyšel jsem, že negativně ovlivňují přirozenou schopnost oka reagovat na světelné změny atd. Děkuji. J. Klápště
22-5-2010 (8.11)
Odpověď:

Dobrý den, samozabarvovací čočky se dnes dají pořídit již v takové kvalitě, že zrak rozhodně nepoškozují ani nesnižují schopnost oka reagovat na světelné změny. Právě naopak, zrak si díky nim chráníte, neboť brýlové čočky se zabarví podle intenzity UV záření tak, aby to bylo Vašemu oku přirozené. Myslím si, že samozabarvovací brýlové čočky jsou velmi vhodné pro celoroční nošení, ale je to na Vás. Můžete si také zakoupit ke svým čirým dioptrickým brýlím dioptrické sluneční brýle.S pozdravem K.R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám na vás speciální přání a v podstatě stejný problém, jako jsem tady již viděla :-(Jista pani doktorka přímo v ordinaci mi změřila zrak a s tímto receptem jsem přišla k vám. Vybrala jsem si u vás dvoje brýle a nejlepší skla. Když jsem ovšem tyto brýle vyzkoušela hotové, měla jsem jediný pocit a to, že nevidím nic, jen točení a točení. Normálně si vždy kupuji kontaktní čočky s dioptriemi : LO-2.75, PO-2.00. Ovšem podle receptu paní doktorky po jejim ukázkovém změření mi byla dána skla -2.75 na obě oči...věřím tomu, že se ničeho nedovolám, jen jsem vás chtěla poprosit o radu, co dál a zda byste mi mohli poslat alespoň kopii tohoto jejího receptu na mail? Číslo zakázky je 1986 a 1987. Podotýkám, že skla nebyla z nejlevnějších a myslím, že paní doktorku asi nebudu v tomto případě šetřit, ale obávám se, že mi to bude k ničemu...protože takto může fungovat zdravotnictví jen tady :-( děkuji vám mockrát za odpověď Simona Švarcová
15-5-2010 (19.39)
# Návštěvník se ptá:
Děkuji vám za odpověd. Pokusím se třeba s doktorkou dohodnout. Já na ty brýle nevidím i v klidu. Ona navíc mi tam dala dost jiné hodnoty cilindru. Když pak jiný doktor mi tam dal moje hodnoty, tak na ně vidím. Druhy měření můžou být rozdílná, ale když na ně nevidím tak prostě nevidím, byt je to změřeno tůznou metodou. Ty jiné mi naměřila její kolegině se kterou se střídá a stejnou metodou to měřila jako ona. Tak tady asi nebude řešení o jakou metodu by se jednalo. Děkuji a držte mi palce. Krebs
6-5-2010 (16.56)
# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Nechal jsem si udělat nové brýle, ale byly špatně naměřeny od doktora a neviděl jsem na ně. Nechal jsem se tedy přeměřit jiným doktorem a dioptrie a cilindry jsou výrazně jiné. Mám nárok na vrácení peněz za brýle, které jsem si nechal udělat a jsou mi na nic? Jak mám postupovat? Děkuji za odpověd. Krebs
5-5-2010 (19.39)
Odpověď:

Vážený pane,Odpověď na Vaší otázku bohužel není jednoznačná. V zásadě ano, máte nárok na náhradu ovšem za určitých okolností. Pokud Váš lékař, který Vám nevhodné dioptrie změřil chybu uzná, pak je postup jednoduchý-buď je pojištěný a částku za brýlové čočky Vám nahradí ze své pojistky nebo tuto kompenzaci provede jiným způsobem, což je na jeho uvážení. Pokud lékař svojí chybu neuzná, máte bohužel smůlu. Samozřejmě toto můžete řešit soudní cestou, můžete se obrátit na soudního znalce. Ráda bych podotkla, že špatně změřené dioptrie se velmi těžce dokazují a každý lékař i optometrista má jiný názor, zkušenosti a metodu měření. Prosím nezapomeňte také, že to, že na dioptrie špatně vidíte ještě nemusí znamenat, že byly špatně změřené-někdy se stane, že v klidu na dioptrie vidíte, ale když se začnete pohybovat je korekce nesnesitelná, což platí zvláště o cylindrických hodnotách. Zkuste se domluvit s lékařem a vysvětlit mu Vaší situaci nebo požádejte optiku, zda by Vám nevyšla vstříc alespoň nějakou slvevou na nová skla. Přeji Vám ať jste úspěšný. K.R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den. Čtvrtý den nosím nové brýle, cca 3 a 4 dioptrie, na dálku. Předtím jsem měl silnější (asi o 1D), ale s těmito vidím ostřeji. Hůře se ale orientuji v prostoru, špatně se mi zaostřuje. není to příjemné. Levé oko vidí i tak hůře . Za jak dlouho si oči /mozek zvyknou? Děkuji Derner.
28-2-2010 (21.15)
Odpověď:

Dobrý den, Moje odpověď na Váš dotaz bude bohužel jen spekulace, ale....Zvykání na nové brýle je individuální. Pro někoho je zvykcí doba týden, pro někoho měsíc a jiní si zvyknou hned. Z Vašeho dotazu není jasné, jestli máte spojky a nebo rozptylky (tj. plusové či mínusové dioptrie), naznám ani Váš věk, zdravotní stav apod. a tak nemohu odhadnout, zda Vaše potíže jsou způsobené zvykáním a nebo špatnou korekcí. Doporučuji brýle nosit tak dva týdny a pokud potíže budou přetrvávat, navštivte Vašeho optika, Optometristu, lékaře a nechte si dioptrie překontrolovat. Upozorňuji, že mozek si zvykne dříve či později na dobrou i špatnou korekci, což nebude poškozovat Váš zrak ale pokud je korekce špatná, budete mít jiné potíže např. bolesti hlavy. S pozdravem K. R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, příteli byl 7.7.09 vystaven poukaz na brýle a optické pomůcky. Vystaven byl na brýle do dálky a obruby. Jelikož odkládal jejich vyhotovení a nyní se mu jeho stavající brýle zcela zničily, chtěla bych se zeptat, zda je možné mu na tento poukaz brýle vyhotovit. Děkuji Macáková
9-2-2010 (10.36)
Odpověď:

Vážená paní Macáková,Poukaz je platný měsíc od data vystavení, pokud chcete uplatnit slevu je nutné si tento předpis nechat prodloužit na základě nového razítka od Vašeho očního lékaře. Pokud nechcete uplatnit slevu od pojišťovny (cca 252 Kč) pak Vám na základě dioptrií na poukazu brýle vyhotovýme. S pozdravem K.R.

# Návštěvník se ptá:
Hi Charlie, I see, you have here some "díky" in Englisch as well. I have decided for "MULTI" and as I asked Mrs Liskova, she told me, that YOU ARE THE BEST ONE who is able to do everything for the perfect measurement and the best specification for my next glasses! Please let me know when I can meet you in SE face-to-face. See you, HSch
2-11-2009 (18.22)
Odpověď:

Dear HSch, Thanks for your kind message. We are really pleased that somebody told WE ARE THE BEST ONE :-))).We are looking forward for your visit. Best regards Kristýna R.

# Návštěvník se ptá:
Nabízená cena v akci brýlových čoček Varilux je za celé brýle? Děkuji K.
14-8-2009 (17.22)
Odpověď:

Dobrý den, nikoliv. Cena 1480,- je cena za 1kus čiré brýl. čočky a 2340,- je cena za jeden kus samozabarvovací brýl čočky.Takže pár těchto čoček + rámeček(cca od 700Kč)...S první variantou cca Kč4000,- celkem za celé brýle, s druhou variantou cca 5500,-Kč celkem.Pokud si přinesete poukaz od pojišťovny, pak Vám ještě odečteme slevu standartně od 250- 500,-Kč. Běžná cena progresivních brýl čoček i s rámečky vychází od 7000,-Kč za celé brýle. (mimo akci) S pozdravem K.R.

# Návštěvník se ptá:
You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it. http://freebbs.webmaster.co.kr/%2
10-4-2009 (18.48)
Odpověď:

Than you very much. I´m very pleased for your approbation. Have a nice day. K. R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, mám dotaz firma nám dala poukázky FLEXI PASS. Chtěla jsem se zeptat je možný si pořídit u Vás sluneční brýle a za jakých podmínek. Děkuji
26-3-2009 (12.28)
Odpověď:

Dobrý den. Poukázky Flexi pass fungují stejně jako kterékoliv jiné formy plateb s tím rozdílem, že na ně nevracíme a nelze je kombinovat s jinými formami plateb.Můžete si za ně u nás koupit cokoliv z nabízeného sortimentu. Pěkný den K. R.

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den, měl bych dotaz. Od počátku tohoto roku nosím brýle na dálku - dříve jsem neměl žádné, nyní 0,5 a 0,75 D, tudíž "zatím" málo. Brýle jsem začal nosit celodenně - už kvůli tomu, že je zima, četně šero, pracuji na PC apod. Takže je mám sundané až doma po práci a hlavně o víkendu. Nicméně se mi zdá, že si oči na komfort od brýlí "zvykají" a bez nich jaksi odmítají vidět tak, jak jsem i bez nich viděl těsně před tím, než mi je lékařka předepsala. Je to jen zdání, nebo mám brýle četněji odkládat a oči "trénovat"? Už jsem slyšel názory, že ať nošením nebo nenošením brýlí se nic nezhorší ani nic nezlepší, že je to jedno. Proto bych rád znal odborný názor, co by bylo nejlepší. Chtěl bych v letním období za slunného počasí dioptr. brýle např. v autě odložit a vzít si sluneční bez toho, aniž bych si i při stavu nízkých dioptrií nepřipadal, že opravdu vidím bídně (a to je ze zvyku na lepší, když mám brýle nasazené). Dopředu Vám moc děkuji a těším se na Vaší odpověď. J. Field
18-3-2009 (7.31)
Odpověď:

Vážený pane Fielde, Dioptrie, které nyní nosíte jsou sice slabé, nikoli však zanedbatelné. Každý z nás je jinak citlivý a má jiné požadavky na vidění. Někdo bude tuto korekci nosit jen občas, někdo celodenně. Pokud je vidění s nimi o poznání lepší a komfortnější, není třeba se ničeho obávat. Je to jen důkaz toho, že brýle na určité činnosti potřebujete.Bez brýlí jste před tím pravděpodobně musel vynaložit více úsilí, aby jste viděl dobře a Váš zrak se rychle unavil. Mnoho mých zákazníků tvrdí, že bez brýlí vidí dobře, avšak do té doby, než začnou brýle pravidelně nosit. Není to tím, že by Váš zrak bez brýlí lenivěl ale ,tím, že lidé mají často pocit, že vidí dobře do té doby, než zjistí, že by mohli vidět lépe. Navíc pokud máte antireflexní vrstvu, máte náskok před svými kolegi, neboť se Váš zrak neunaví tak rychle a vrstva odfiltrovává odlesky, které od počítače či protijedoucích aut vznikají. Navíc až budete potřebovat brýle na čtení, nebudete mít problém si na ně zvyknout, neboť budete již správně korigován na dálku. Pokud budete chtít v létě nosit sluneční brýle pak není problém zakoupit dioptrické sluneční brýle popřípadě s polarizačním filtrem, které jsou vhodné právě do auta a na sport.Dnes se dají udělat i tak, že vypadají opravdu jako sluneční. Pěkný den K. Rungeová

# Návštěvník se ptá:
Děkuji za Vaše laskavé sdělení.Omlovám se za překlep (jedná se o skla STYLIS).Jsem z této vady překvapená neboť jsou to mé již třetí multifokální brýle a vada výrazně zhoršuje pohodu vidění.V případě neúspěšné reklamace bych ráda využila Vaší nabídky osobní konsultace.Ještě jednou děkuji.
17-3-2009 (16.52)
Odpověď:

Uvidíte. Třeba nakonec s Vaším optikem vyřešíte problém na místě. Někdy stačí rámeček jen trochu poupravit a vidění je okamžitě lepší. Stylis je označení tenčené brýlové čočky, u typu skel bude jistě ještě napsáno varilux liberty, physio, comfort apod. (označení pro generaci progresivních čoček)...Tento problém se jistě vyřeší. Pěkný den

# Návštěvník se ptá:
Prosím o Váš názor - zda je normální, že u nových multifokálních brýlí ( s typem skla Stlis 1.67 +A2) se projevuje chromatická vada:při pohledu horní částí brýlí se kontrastní obrysy předmětů barví výrazně modře,v dolní žlutě.Děkuji .
15-3-2009 (14.14)
Odpověď:

Vážená paní, Nad Vaším dotazem jsme si s kolegy lámali hlavu dlouho.Nevím přesně proč se Vám toto děje, ale mám několik typů. Prosím berte mou odpověď s rezervou neboť nemám informace o Vašich přesných dioptriích, typu generace brýlových čoček Varilux ani o typu rámečku a vyměření. Váš problém je velmi neobvyklý a zatím jsme ho v našich provozovnách neřešili i přes to, že máme s těmito brýlovými čočkami mnoho zkušeností. Záleží také samozřejmě na tom, zda máte vyleštěnou fazetu- tj. okraj brýlové čočky( provádí se zejména u vysokých dioptrií a vázaných brýlí), další možností je vyměření či vada způsobená již při výrobě...Možností je mnoho a tak nemohu s jistotou objasnit Váš problém...Více informací Vám mohu podat po osobní konzultaci nebo prokonzultujte problém s Vaším optikem, jistě Vám rád poradí... Pěkný den, s pozdravem Kristýna Rungeová

# Návštěvník se ptá:
Paní Rungerová,díky za odpoved jste jedna z mále,která mi odpověděla,prosím ten problem s platnosti je větší,optik mi zhotovil brýle na poukaz,který byl skoro rok starý,brýle nesedí,jsou moc silné,nyní je spor,zda optik,nebo lékařka udělala chybu.díky Osladilová
19-2-2009 (16.07)
Odpověď:

Vážená paní Osladilová, Těžko z několika informací, které jste mi podala mohu dělat jakékoliv závěry. Avšak první věc, kterou byste měla zjistit je důvod proč na brýle nevidíte, neboť těchto možností je velmi mnoho. Poukaz sice platí měsíc, ale refrakce se většinou stanovují na dobu delší než je jeden rok. To ovšem není pravidlem. Jsou lidé, kterým se korekce mění i několikrát do roka.Nechte si překontrolovat správnost refrakce i správnost zhotovení Vašich brýlí. S pozdravem K.Rungeová

# Návštěvník se ptá:
Dobrý den,prosím má poukaz na brýle nějakou platnost a kde je to napsáno díky Osladilová
10-2-2009 (16.18)
Odpověď:

Dobrý den paní Osladilová. Poukaz na brýle platí měsíc od data vydání. Datum je na přední straně vedle razítka lékaře. Pokud ho máte prošlý, stačí si ho na očním nechat označit razítkem s novým datem. Pěkný den, S pozdravem Kristýna Rungeová

Optika-Runge.cz 2008 | Vytvořil: Radek Šimko | Kontakt: rungeova@optika-runge.cz